Co zaručeně zkazí chuť na sex?

Touto lákavou představou asi málokdo pohrdne: romantická večeře při svíčkách nebo erotická masáž, po které bude následovat vášnivý milostný akt. Ne vždy se však naše plány do puntíku vyplní a některé okolnosti nám udělají čáru přes rozpočet. Pojďme se společně podívat, co všechno nám zaručeně zkazí chuť na sex.

1Bolest hlavy, stres a únava

Ano, slavná bolest hlavy, kterou ženy – alespoň podle mužů – používají jako nejčastější výmluvu před plněním manželských povinností. Faktem však je, že jsou to právě ženy, které z drtivé většiny trápí chronické migrény a neodbytné bolesti hlavy. A přiznejme si, že nepříjemná bolest není to pravé ořechové, co by nás dokázalo k milování navnadit. Když k tomu navíc přičteme stres a únavu z práce, na milování nás přejde chuť raz dva.

2Alkohol/cigarety

Nevábný odér z úst a zápach po cigaretách dokáží překazit chuť k postelovým hrátkám. Navíc jak je známo, alkohol otupuje smysly, což je během milostného aktu spíše na škodu. Nejlépe tedy uděláme, když si alkohol i tabák odpustíme, případně si po jeho požití alespoň vyčistíme zuby.

3Nedostatečná hygiena

Jistě mi většina čtenářů dá za pravdu, že zpocená, ulepená pokožka po celodenním zápřahu nevoní zrovna líbivě. Na lidské kůži se vyskytuje nespočet mikroorganismů, které se obzvláště v kožních záhybech v horku a teple množí, a vytvářejí tak nepříjemný zápach. Pokud nechceme partnera od sexu odradit, měli bychom provést důkladnou očistu těla.

KOUKNI SE  Jak si vybrat správné porno

4Vytahané oblečení

Obzvláště muži jsou vizuálně vzrušiví, a tak je pohled na upocenou manželku ve špinavých, zapraných a vytahaných teplácích příliš sexuálně nestimuluje. Pokud chceme partnera či partnerku navnadit k sexu, vezměme si nějaké pěkné erotické „prádélko“ nebo alespoň čisté a dobře padnoucí oblečení.

5Přílišná očekávání a měření výkonů

Photo by Ashkan Forouzani on Unsplash

Pokud na sebe či na partnera klademe vysoké nároky, našemu vztahu tím nikterak nepřispíváme. S tímto problémem se potýkají především páry usilující o založení rodiny. Ty se totiž zaměří jen na jediný cíl, a sice zplození potomka, přičemž naprosto ignorují touhy a potřeby své i partnerovy. Moderní společnost už dávno zavrhla myšlenku, že sex nám slouží jen za jediným účelem. Naopak, měli bychom si jej maximálně užívat a těšit se na něj.

6Stereotyp a nuda

Každý den ten samý nudný koloběh v práci a intimní život „nalajnovaný“ podle jednoho schématu – bohužel se jedná o smutnou realitu spousty párů. Čas od času je zapotřebí pustit do ložnice čerstvý vánek a zkusit něco nového. Neznámá poloha nebo nové erotické pomůcky dokáží znovu rozpoutat vášeň a vdechnout život i téměř vyhaslému sexuálnímu životu. Nezapomínejme, že stereotyp a nuda jsou tichými zabijáky vztahu.

7Cizí prostor

Veřejná prostranství nebo neznámé prostředí nejsou pro většinu z nás zrovna velká lákadla k milostným hrátkám. Obzvláště ženy se při sexu potřebují cítit v bezpečí a představa, že by je při sexu přistihla třeba tchýně nebo sousedka, není moc atraktivní.

KOUKNI SE  Jak si udělat doma romantický večer

8Rodičovské povinnosti

Děti dovedou rodičům nadělat veliké starosti, proto ani není divu, že cokoliv, co se týká našich ratolestí, dokáže rychle zkazit chuť na sex. A rozhodně nemusí jít jen o nemoc či úraz – taková poznámka za kouření na toaletách či chození za školu dokáže také přerušit romantické plány na večer.

9Televize a mobil

Není nic horšího, než když o nás drahá polovička nejeví zájem a místo toho civí do telefonu, případně hypnotizuje televizní obrazovku. Proto bychom měli dobře zvážit umístění TV v ložnici a vzít v potaz možné negativní účinky na zdraví a náš sexuální apetit. Ložnice je naše svatyně, kde bychom neměli být ničím a nikým rušeni.

Esterka

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

twenty + seventeen =