10 hororů, které se staly skutečností

Existuje spousta hororů, které jsou údajně natočeny podle skutečných událostí. Pokud si o nich ale zjistíte trochu více, budete možná zklamaní, protože přijdete na to, že tyto filmy jsou na realitě založeny jen velmi volně.

Objevují se děsivé nadpřirozené horory, které jsou až masivně přehnané nebo mají pochybné zdroje. Slasher filmy založené na notoricky známých sériových vrazích. Podrobnosti, které se pro příběh nehodí, mohou být odstraněny, naopak mohou být přidány znaky či události, které nejsou pravdivé, takže konečný výsledek se realitě ani zdaleka nerovná.

Ale co když se to stane naopak, co když se fikce stane skutečností? Horory, které se staly předobrazem podivných, hrozivých událostí. Zabijáčtí imitátoři, kteří se rozhodli uskutečnit jejich nejtemnější filmové fantazie. Podívejte se na deset hororů, které se staly skutečností.

1010. Výkřik (Scream)

Výkřik od Wese Cravense se v roce 1996 okamžitě stal klasikou. Solidní přírůstek do slasher žánru, který vrhá satirický pohled na mnoha hororová klišé, což vede k osvěžujícímu a vysoce kvalitnímu hororu. I přes jeho komediální prvky ovšem film dokázal inspirovat několik skutečných vrahů.

V lednu 1998 se šestnáctiletý Mario Padilla a jeho čtrnáctiletý bratranec stali centrem mediálního šílenství, které odkazovalo na “Výkřikovou vraždu”. Mariův bratranec se přiznal k pomoci při vraždě, kdy držel Padillovu matku Ginu Castillo, zatímco ji Mario bodal. Padillova matka celkově utrpěla čtyřicet pět ran.

Chlapci se přiznali k tomu, že se nechali inspirovat filmem Výkřik a po tom, co si koupili stejné kostýmy, které se používaly ve filmu, chtěli pokračovat a plánovali sérii vražd.

99. V zajetí démonů (The Conjuring)

V zajetí démonů je hororový film o nadpřirozenu, založený na skutečném příběhu rodiny Perronových a nevysvětlitelných strašidelných úkazech, se kterými se jejich rodina v jejich vlastním domě potýkala.

Během natáčení filmu tato rodina několikrát navštívila filmování, ale Carolyn- manželka a matka rodiny, se odmítala k tomuto místu byť jen přiblížit.

Samotné natáčení filmu obklíčily různé podivné události. Jednou, když byli přítomni Perronovi, je obklopil silný vítr, ale stromy, které byly v jejich blízkosti, se ani nepohnuly. V tom samém momentě pocítila Carolyn, která zůstala doma v Atlantě, něco zvláštního, přítomnost něčeho zlého. Následně spadla a musela být převezena do nemocnice.

KOUKNI SE  Červený trpaslík se vrací na televizní obrazovky. Připomeňte si 10 nejlepších hlášek z kultovního seriálu.

Jednou v noci James Wan, režisér filmu, pracoval ve své kanceláři dlouho do noci, když jeho pes začal zlomyslně vrčet. James Wan měl za to, že v pokoji nic není, ale jeho pes se nadále soustředil na nějaký neviditelný subjekt v rohu. Poté, navzdory tomu, že on nic neviděl, se psí hlava začala pohybovat a oči pomalu přejely přes celou místnost.

88.  Saw

Celkem sedm dílů, které se točí kolem sadistického vraha zvaného Jigsaw. Ten svým obětem stanovuje křivolaké výzvy, které po nich vyžadují, aby se zmrzačili a unikli tak smrti.

V roce 2009 byly dvě dospívající děti ve věku čtrnácti a patnácti let zadrženi za spiknutí. Jejich matka totiž náhodou zaslechla, jak plánují únos, mučení a následnou vraždu několika lidí.

Chlapci vše dopodrobna naplánovali ve stylu Saw, údajně aby lidi něčemu přiučili. Tvrdili, že ti lidé, včetně policejního důstojníka a dvou mladých dívek, škodili ostatním. Chlapci dokonce obstarali kamery pro dokumentaci vraždy, stejně jako to dělá ve filmech Jigsaw.

77. Dětská hra (Child’s Play)

Série těchto hororových filmů se skládá ze šesti dílů, které představují kultovní panenku Chucky, která je obydlená zlým duchem sériového vraha. Přestože je film jedním z nejnepravděpodobnějších, co se skutečnosti týče (přiznejme si, že se žádné panenky k životu neprobouzí), je zodpovědný za sérii napodobujících zabíjení.

Nejznámějším je případ Martina Bryanta, nejplodnějšího australského masového vraha. Roku 1996 zabil v Porth Arthur třicet pět lidí a dalších dvacet tři zranil.

Bryant, který měl IQ pouhých šedesát šest, byl doslova posedlý Dětskou hrou 2 a vliv tohoto filmu psychiatr posoudil jako hlavní faktor ve spáchání takového zločinu. Údajně byl posedlý dětskými vlastnostmi panenky Chucky a její schopností způsobit pomstychtivé zničení.

66. Noční můra v Elm Street (Nightmare on Elm Street)

Další klasika od Wese Cravena, která vyobrazuje Freddyho Kruegera, který navštěvuje své oběti ve snech a následně je vraždí.

KOUKNI SE  Nejšílenější konspirační teorie o celebritách

V roce 2004 paranoidní schizofrenik zavraždil pod vlivem drog čtyři lidi a dva další zranil. Později se ukázalo, že byl inspirován Noční můrou v Elm Street a měl touhu se stát slavným sériovým vrahem.

Později si psal sám sobě dopisy, ve kterých popisoval, jak moc se těšil na spáchání vraždy a jak moc si je s Freddym Kruegerem podobný.

55. Rosemary má děťátko (Rosemary’s baby)

Rosemary má děťátko je film z roku 1968, o těhotné ženě, která se obává, že její manžel podepsal smlouvu se Satanem a kvůli uctívání jeho kultu teď nabízí nenarozené dítě jako rituální oběť. Film byl režírovaný Romanem Polanskim.

V roce 1969, kdy Polanski pracoval v Londýně, byla jeho těhotná manželka Sharon Tate doma v Los Angeles. Dne 8. srpna 1969 byli Sharon, její nenarozené dítě a několik dalších v domě Polanského brutálně zavražděni.

44. Interview s upírem (Interview With The Vampire)

17. listopadu 1994 sledovala Lisa Stellwagen a její dlouholetý přítel Daniel Sterling film Interview s upírem. Přibližně ve tři hodiny ráno se Lisa probudila a zjistila, že je Daniel vzhůru a podivně na ni hledí. Řekl: „Dnes zemřeš. Zabiju tě a vypiju tvoji krev.”

Další den Daniel bodl Lisu sedmkrát do hrudníku a do zad a vysál krev z jejích ran. Později se přiznal k víře v upíry a k tomu, že byl inspirován filmem.

33. Poltergeist 

Poltergeist je kultovní horor z roku 1982, v novém zpracování přijde do kin v květnu 2015. Týká se rodiny, jež se musí potýkat s rozzlobenými duchy.

Následující video není přesný příklad toho, jak se z hororu stává skutečnost, ale je to jedna z nejpodivnějších náhod v dějinách hororu. Ve scéně níže vidíme dvě děti, které jsou vystrašené z klauna.

Image result for poltergeist

Docela děsivé, že? Ale zaznamenali jste plakát na zdi? Tady je obrázek z filmu:

Pro případ, že byste to nemohli rozluštit, plakát říká „1988 Super Bowl XLIX“. Na tom, že má mladý chlapec na zdi nalepený plakát, není nic zvláštního. Co už je ale zvláštnější, že film je z roku 1982, což znamená šest let před „Super Bowl XLIX“.

KOUKNI SE  Nejvtipnější filmové výhružky všech dob

A ještě zvláštnější je to, co se stalo šest let po premiéře filmu. Dne 31. ledna 1988 Heather O’Rourke, která ve filmu hrála malou holčičku, náhle onemocněla. Druhý den ráno se zhroutila a musela být přivolána záchranka. Na cestě do nemocnice utrpěla srdeční zástavu a po resuscitaci byla letecky transportována do nemocnice, kde později téhož dne zemřela. Bylo jí dvanáct let.

A víte, co se ještě stalo 31. ledna 1988? Ano, hádáte správně. „Super Bowl XLIX“.

22. Královna prokletých (Queen Of The Damned)

V roce 2002 Allan Menzies zavraždil svého kamaráda Thomase McKendricka a to po tom, co viděl zhruba stokrát Královnu prokletých.

Allan tvrdil, že jednoho dne ho v noci navštívila Akasha, upíří žena. Tvrdil, že mu nařídila, aby zabíjel lidi, a za to mu na oplátku udělí věčný život.

„Lze říci, že se mnou začala konverzaci a skončilo to tak, že jsem s ní v podstatě souhlasil, že když někoho zavraždím, budu v příštím životě odměněn.“

Allan bodl svého přítele z dětství loveckým nožem a zbil ho kladivem. Před tím, než ho pohřbil, pil jeho krev a snědl kus jeho těla. Tělo bylo nalezeno o šest týdnů později.

11. Kletba z temnot (The Possession)

Kletba z temnot je horor z roku 2012, který je údajně založen na skutečném příběhu a hlavním předmětem je takzvaná „Dybbuk box“.

Herec Jeffrey Dean Morgan o sobě tvrdí, že je skeptický, ale musel přiznat, že to, co se dělo při natáčení filmu, bylo opravdu podivné.

Světla dělala potíže, i když zjevně byla bez jakýchkoliv technických závad. Foukal lehký studený vánek, ale nebylo jasné, odkud. 

Nejdivnější incident byl požár, který vypukl ve skladu filmových rekvizit. Vyšetřování nemohlo odhalit důvod požáru, žhářství nebo elektrická porucha byly vyloučené.

Majitelé skutečných „Dybbuk box“ souhlasili, že se zúčastní natáčení, ale poté, co byli vystrašeni podivnými událostmi, nabídku odmítli.

 

Tereza Brunerová

www.whatculture.come

2 KOMENTÁŘE

  1. k tomu poltergeistovi… tam bylo pozděj víc těch úmrtí myslim že i z matky těch dětí se stala alkoholička a něco se jí stalo … sestra heather myslim že měla autonehodu nebo tak něco konečně je to tušim i na wiki o tomto no rozhodně se to dá lehce najít o těch tragédiích dokonce i ten šaman z toho druhého dílu umřel bylo toho prostě víc kdo by měl zájem na netu je toho plno nebo napište na mail mužem o tom pokecat…

Komentuj

Vlož komentář
Vaše jméno

5 × 4 =