Tipy a triky, jak hrát Red Dead Redemption 2

Všem vám je už jasné, že hře Red Dead Redemption 2 budete muset obětovat pár set hodin, pokud si ji chcete opravdu užít. Je to obrovská, velikánská hra v otevřeném světě Divokého Západu roku 1899. Stejně jako u GTA 5 tu je tu spousta možností, položek menu a systémových vychytávek, s nimiž se budete muset během hry poprat. Jak využít schopností svého koně, jak se udržovat naživu a v dobré kondici a další tipy a triky vám přinášíme v tomto článku.

1Na lov používejte Dead Eye

Morganova dovednost zpomalené střelby Dead Eye je obzvláště užitečná při míření na menší kořist, jako je veverka nebo liška. Dead Eye také umožní střelbu přímo do srdce nebo krku, a tím pádem Morgan zvíře okamžitě zabije nebo zpomalí, pokud použijete správné náboje.

2Zapněte si ‘Přepnout na běh’

V hlavní nabídce ovládacích prvků zvolte možnost toggle on run, abyste ušetřili trochu sil. Nebudete pak muset neustále držet stisknuté tlačítko, ale bude stačit jej jednou zmáčknout. Běhání je v Red Dead hodně vyčerpávající, zvlášt když se Arthur často pohybuje s mrtvým tělem na zádech.

3Chcete si odpočinout? Použijte režim kina

Nastavte cílový bod a zapněte režim kinematografie. Do cíle pojedete bez nutnosti ovládat cestu nebo se jakkoliv zapojit do jízdy. Od konzole ale nedoporučujeme odcházet- v případě, že budete napadeni lovci nebo soupeřícími gangy, vyhodí vás to z kino módu a budete se muset začít bránit. 

4Naučte se hrát v táboře poker

Naučte se hrát karty ve vašem rodném holandském táboře. Tam neriskujete, že přijdete o všechny své úspory, zatímco se teprve učíte, jak na to. Maximální sázka v gangu je prašivej dolar. Můžete prohrát maximálně pár centů, ale naučit se můžete předtím, než vyrazíte do kasín, velmi hodně.

KOUKNI SE  Nejlepší zombie hry všech dob

5Noste tabák

Kouření doutníků, cigaret nebo dokonce i konzumace syrového indického tabáku navyšuje funkčnost vašeho zpomalujícího Dead Eye metru. Energii dead eye metru snadno vyplýtváte na osobní souboje. V táborech taky vaří hadí olej, jenž také udržuje energii zpomalováku. Surového tabáku můžete zkonzumovat za 24 hodin jen určité množství, po přejedení se efekt začne snižovat.

6Rychlé cestování … za peníze

Během prvních 20 hodin hry nemáte k dispozici tradiční systém rychlého cestování. K rychlému přesunu na velké vzdálenosti musíte použít vlak a koupit si jízdenku. Cena jízdenky se pohybuje podle délky cesty mezi 5 a 15 dolary.

7Udržujte svého koně v dohvizdu

Váš kůň není telepat. Když budete stát na ulici ve městě a váš kůň bude pobíhat v horách, kůň na zapískání nepřiběhne. Snažte se mezi misemi nevzdalovat příliš od svého koně. Je také podstatné, na jakém levelu je vaše dovednost ochočení vašeho koně. Čím vyšší, tím slyší na delší vzdálenost, samozřejmě.

8Kůň jako věšák na klobouky

Svoje až tři klobouky můžete skladovat na vašem koni. Sluníčko je prevít a vy, přesto že jste psancem, chce vypadat k světu, ne?

9Na poště se vyplaťte z odměn vypsaných za vaši hlavu

Může být někdy docela těžké se dostat přes hranice, když je na vás vypsaná odměna. Většina měst a železničních stanic má poštu. Uvědomte si, že odměna na vaši hlavu je omezená na území ovládané jedním z šerifů. Takže na jiném území už vás lovci stíhat nebudou.

KOUKNI SE  Tipy a triky, jak hrát God of War

10Udržujte plné jádro vašeho kruhu

Lektvary jsou důležité pro energii vnějšího kroužku a mají vliv na Dead Eye, ale Zdraví a Vitalitu můžete sledovat v jádru kroužku. Nemusíte chodit trénovat do tělocvičny, ale musíte Morgana udržovat napapaného, nabumbaného a nejlépe také pěkně nakouřeného. Jinak těžko přežije, protože nebude moc ani střílet. Spánek v domácím kempu je taky prospěšný. Totéž musíte sledovat u svého koně. Zajistěte mu odpočinek, očistěte ho, aby mu zůstala vytrvalost, nakrmte ho cukrem, aby byl zdravý.

11Jednoduché příkazy koni

Jestli chcete,aby kůň přiběhl, odběhl, utekl a tak, stačí v blízkosti svého kamaráda nasměrovat levou páčku gamepadu.

12Noste s sebou záchranné injekce pro koně

Snažte se svého kamaráda oživovat, abyste nemuseli hledat nového a znovu ho cvičit. Po srážce, pádu, zastřelení, použijte koňskou dávku oživovací substance. Koupíte ji v každé stáji za 9,5 dolaru.

13Střílejte do vzduchu, abyste vyděsili potenciální nepřátele a dravce

Po stisknutí D-Padu můžete střílet do vzduchu. To vyděsí každého, kdo vás může ohrozit, vyčistí to saloon nebo může zahnat vlky.

14Do zimy noste teplé oblečení

Jsme jako vaše babička, ale počasí v horách je proměnlivé. Zvlášť na misích, kde hrozí zima a sníh. Prochlazení má vliv na vaši výdrž a výkon, takže stojí za to být vybaven.

15Můžete nechat roztříštit vaše kulky v ohništi

Pokud založíte v divočině táborák, máte různé možnosti. Jednou z nich je možnost vhodit kulku po kulce do ohně, nechat je puknout a tím zvýšit jejich ničivost.

KOUKNI SE  Videohry zakázané v Americe

16Použijte v případě potřeby škrabošku

Jestli nechcete riskovat odhalení, když po vás zrovna jdou, a to po vás půjdou pořád, protože jste prostě zločinec, můžete riziko minimalizovat- nechte si na obličeji šátek. Nachází se v levém dolním rohu v nabídce skrýt svou identitu. Můžete potom procházet městy bez toho, aby někdo odhalil, kdo jste. Při rozhovoru s civilisty nezapomeňte škrabošku odstranit, protože jinak k vám nemají žádnou důvěru.

Kubin

 
 

Komentuj

Vlož komentář
Vaše jméno

two − one =