Jak se vypořádat s nedostatkem sexuální touhy u žen

Mnoho žen se narodilo s nízkým sexuálním apetitem. U jiných vzniknou problémy poté, co se jim narodí děti. Některé ženy začnou pociťovat nízkou sexuální touhu až po menopauze. Řadě žen klesne touha také po operaci odstranění vaječníků (ooforektomie) nebo dělohy (hysterektomii). Ja se vypořádat s nedostatkem sexuální touhy u žen?

Nízká touha nemusí znamenat žádný sex

nedostatek sexuální touhyPro partnera, který má velmi nízkou nebo neexistující touhy po sexu, ať už je to žena nebo muž, problém není tak akutní, jako pro jejich partnery, kteří s nimi chtějí mít sex. Ti se mohou cítit neustále frustrovaní, spoléhají se na masturbaci, nebo si hledají jiného partnera. V prvních dvou případech manželství trpí, protože problémy v sexuální oblasti se přelévají do nespokojenosti v celém vztahu. Poslední volba, vyhledávání jiných partnerů, kteří by mohli vyhovovat vlastní sexuální chuti, obvykle znamená konec manželství.

Experti jsou přesvědčení, že pokud je jeden z partnerů obdařen velmi nízkou touhou po sexu, je třeba s tím něco udělat. Zcela stejná úroveň touhy u partnerů je velmi vzácná, proto musí většina z nich dělat drobné kompromisy. Ovšem sex každý druhý měsíc není žádná drobnost.

 

Lék pro nedostatek touhy závisí na příčině:

Deprese: Jestliže trpí žena depresí, potom nebude chtít mít sex. Pokud se jí dostane první pomoci od odborníků a začne se s depresemi léčit, její libido bude pozvolna narůstat. Žena může také trpět depresí po hysterektomii. Ztrátu své dělohy může ztotožňovat se ztrátou mládí, ženskosti a krásy. Pokud jsou jí odstraněny také její vaječníky, žena je hozena do „předčasné menopauzy“, která přináší svou vlastní sadu problémů. Pokud se necítíte dobře a v nedávné době jste prodělaly celkovou hysterektomii, poraďte se svým lékařem a zvažte poradenství.

KOUKNI SE  Co zaručeně zkazí chuť na sex?

Porod: Některé stávající matky se tak emocionálně navážou na své narozené dítě, že ztrácí zájem o sex. K nezájmu vede samozřejmě také celková únava z nedostatku spánku, obtíže během posledních dvou měsíců těhotenství a zotavování z následků porodu. Otec, který sexuálně strádá od posledních dvou měsíců těhotenství a který čerstvé matce poskytl čas na zotavení, se může po porodu po několika měsících sexuální abstinence cítit sexuálně opomíjený.

Přesto, že matky mají pro svou nechuť řadu velmi dobrých výmluv, je chybou je často používat. Možná budete muset projevit vědomou snahu vrátit jiskru do vašeho sexuálního života, a to byste určitě udělat měli. Domluvte si u příbuzných hlídání nebo najměte chůvu, a se svým manželem vyrazte na romantický večer. V případě, že vaše dítě lehce spí. Nebo pokud v bytě nemáte klid, pronajměte si jednu noc v hotelu. Ale nevykašlete se na sex. Maminka bez manžela maminka bez manžela není dobrý postoj, být v.

Menopauza: Produkce ženských pohlavních hormonů během menopauzy klesá, což způsobuje některé nežádoucí účinky, které mohou ovlivnit ženský sexuální život. Ale menopauza nemusí znamenat konec sexu. Ve skutečnosti mnoho žen zjistí, že má větší chuť na sex po menopauze, protože již nemusí řešit obavy z otěhotnění. Navíc je to období, kdy mají ženy a jejich manželé více soukromí jen pro sebe, protože jejich děti vyrostly a odstěhovaly se, nebo jsou samostatné. Možná, že budete po menopauze muset provést určité změny v sexuální praxi, například používat lubrikanty, ale stále můžete vést uspokojivý sexuální život.

KOUKNI SE  Jste sapiosexuál? Povíme vám, co to znamená a jak to poznáte

 

Charlie Brown

Předchozí článekČetba doporučená slavnými autory
Následující článekHail, Ceasar!

Komentuj

Vlož komentář
Vaše jméno

16 + nineteen =