10 nejlepších hororů o posedlosti démony

Dívat se na člověka posedlého démonem je jedna z nejděsivějších věcí, které filmaři mohou zpracovat. Démoni, nadpřirozeno i temnota, to všechno filmaře stejně jako diváky přitahuje. Které horory o posedlostí démony jsou nejlepší?

10Kletba z temnot

Kletba z temnot je horor z roku 2012 režírovaný dánským režisérem Olem Bornedalem (Zabijáci z maloměsta, Tak trochu jiná love story). Horor Kletba z temnot vypráví příběh bývalých manželů Clyda (Jeffrey Dean Morgan) a Stephanie (Kyra Sedgwick) a jejich dvou malých dcer. Jednoho dne si mladší dcera Em (Natasha Calis) koupí na bleším trhu tajemnou skříňku. Od té doby se začnou s děvčátkem dít zvláštní věci. Em je skříňkou naprosto posedlá, nosí ji všude s sebou, je nervózní a chová se agresivně. Její matka začíná mít podezření, že skříňka způsobuje u dcery psychické problémy. A po sérii znepokojivých a nevysvětlitelných událostí rodina odhalí pravou příčinu. Zjišťují, že skřínka byla vyrobena pro Dybbuka – zlého démona, který se usadí v těle člověka, který ho ze skříňky osvobodil.

Výsledek obrázku pro kletba z temnot

9Sinister

Sinister je americko-britský mysteriózní horor o Ellisonovi, autoru detektivních románů, který objeví na půdě svého domu staré filmové pásy, související se záhadnými vraždami, jež se tu kdysi staly. Pátráním po vrahovi však zkříží cestu celé své rodiny s neznámou nadpřirozenou bytostí a uvrhne ji tak do obrovského nebezpečí. Horor Sinister režíroval Scott Derrickson, který natočil filmy V moci ďábla nebo Doctor Strange.

Výsledek obrázku pro sinister

8Horor v Amityville

Klasický horor z konce 70. let se dočkal i slavného, ale ne příliš úspěšného remaku s názvem 3:15 zemřeš. Kromě toho filmaři zpracovali i nespočet prequelů, sequelů i spin-offů, ale všechny skončily v propadlišti dějin.

Film byl natočen podle údajně pravdivého příběhu nešťastné rodiny Lutzů, kteří se s nadšením nastěhují do nového domu na Long Islandu, aby ale v zápětí zjistili, že je plný nepřátelsky naladěných duchů jeho předchozích majitelů. Ti vykukují z každého zákoutí i kousku nábytku, přičemž děsivých zážitků nejsou ušetřeny ani Lutzovy děti. Na scénu tedy vstupuje laskavý otec Delaney, který se ze všech sil snaží démony z domu vymýtit a zachránit tak tuto nevinnou středostavovskou rodinu ze spárů terorizujících démonů, kteří jim nedají klidně spát.

KOUKNI SE  Nejlepší filmy s křesťanskou tematikou

Výsledek obrázku pro the amityville horror 1979

7Vymítač ďábla

Vymítač ďábla je naprostá hororová klasika ze 70. let od režiséra Williama Friedkina. Vymítač ďábla získal 2 Oskary z celkem 12 nominací a kromě toho i 4 Zlaté glóby z 6 nominací.

Regan je dcerou slavné a bohaté herečky. Protože na ni matka nemá čas, tak si ani nevšimne, že se dceřino chování pomalu začíná měnit. Mluví sprostě a obličej se jí křiví do děsivého šklebu. Matka vezme dívku na lékařské vyšetření. Po sérii velmi podrobných vyšetření jsou lékaři bezradní. Dívčin stav se stále horší a teď už napadá i své okolí. Hlas se jí mění a ona komunikuje se svým okolím démonickým hlasem. Jeden z lékařů přijde s návrhem obrátit se na církevního specialistu, exorcistu. Matka to zprvu považuje za hloupost. Když se dívka změní v ďábelskou stvůru, která zabije jejího přítele, nezbývá jí nic jiného než se obrátit na vymítače ďábla.

Výsledek obrázku pro the exorcist

6Rosemary má děťátko

Mezi hororovou kultovní klasiku se určitě řadí i toto mistrovské dílo Romana Polanskeho s Miou Farrow a Johnem Cassavetesem v hlavních rolích.

Oskarový horor Rosemary má děťátko vypráví příběh novomanželů Rosemary a Guy Woodhousů, kteří se nastěhují do starého newyorského činžáku, i když je přítel Hutch varuje před temnou historií domu. Působili zde okultisté a došlo tu k několika tragickým úmrtím. Woodhouseovi se seznámí se starými sousedy Castevetovými, kteří u nich začnou být častými hosty. Když Rosemary otěhotní, doporučují jí Castevetovi svého známého gynekologa. Od té doby však Rosemary začne trpět nevysvětlitelnými bolestmi a strachem. Od Castevetových jsou slyšet zvuky jako při duchařských seancích, někteří lidé včetně ostražitého Hutche záhadně onemocní nebo přímo umírají. Jsou to jen náhody, představy psychicky labilní rodičky anebo se proti Rosemary chystá nefalšované satanské spiknutí?

KOUKNI SE  15 nejlepších akčních filmů všech dob

Výsledek obrázku pro rosemarys child

5Constantine

Temný akční thriller na motivy komiksového hrdiny s Keanu Reevesem v hlavní roli je určitě jeden z nejzábavnějších filmů s démonickou tematikou. Constantine je zároveň úspěšný celovečerní debut režiséra Francise Lawrence, který je známý jako režisér filmů Já, legenda, Voda pro slony nebo série Hunger Games.

John Constantine od malička vidí svět takový, jaký opravdu je. Má schopnost rozeznat anděly a démony skryté pod lidským vzezřením. Tím, že se dříve snažil spáchat sebevraždu a nežil zrovna životem světce, si přímo koupil vstupenku do pekla. Když jeho plíce začnou vypovídat službu kvůli neustálému kouření cigaret, dozví se od lékařů, že zemře mlád a bude to brzy. Dá se dohromady s nedůvěřivou policistkou Angelou Dodsonovou, aby společně vyřešili záhadnou sebevraždu jejího dvojčete. Pátrání je přivede do světa andělů a démonů, který existuje těsně pod povrchem Los Angeles. Stanou se zajatci sledu katastrofických událostí z jiného světa a pokusí se najít vlastní klid za jakoukoli cenu.

Výsledek obrázku pro constantine

4Osvícení

Kultovní horor Stanleyho Kubricka s Jackem Nicholsonem v hlavní roli je často vyzdvihován jako jeden z nejlepších hororů všech dob. Příběh spisovatele Jacka Torrance, který začne slyšet podivné hlasy z neznáma, přijde o rozum a pokusí se zavraždit svou ženu a syna, byl zpracován mnohokrát. Ale žádná pozdější adaptace nedosahovala takových kvalit jako tato původní.

Výsledek obrázku pro shining

3Insidious

Další úspěšný horor režiséra Jamese Wana započal dnes již čtyřdílnou hororovou sérii plnou démonických stvoření z pekel. Za nejkvalitnější je ale obecně považován první díl.

KOUKNI SE  Nejlepší hororové anime všech dob

Když se rodina přestěhuje do nového domu, začnou se dít podivné věci. Zjevují se zde děsivé postavy a je slyšet šepot. Situace vygraduje ve chvíli, kdy se jeden ze synů neprobudí. Lékaři příčinu jeho kómatu nedokážou vysvětlit…

Výsledek obrázku pro insidious 2010

2V moci ďábla

V moci ďábla je první úspěšný celovečerní horor Scotta Derricksona. Tento neortodoxní horor zaujal kromě výjimečnou režií i skvělými hereckými výkony Campbella Scotta a Laury Linney.

Emily Rose (JENNIFER CARPENTER) opouští svůj klidný venkovský domov, aby mohla studovat na vysoké škole. V osamělé noclehárně ji však jedné noci potká děsivá „halucinace“, po níž ztratí vědomí. Útoky se postupně stávají častějšími a jejich intenzita se stále stupňuje, proto se nábožensky založená Emily rozhodne podstoupit vymítání ďábla pod vedením faráře, otce Richarda Moorea. Když pak mladá dívka během obřadu zemře, je farář obviněn ze zabití z nedbalosti. Roli jeho obhájkyně neochotně přijímá renomovaná právnička Erin Bruner, jejíž skálopevný ateismus a nedůvěra v nadpřirozeno jsou v průběhu soudního procesu nalomeny oddanou vírou otce Moorea a zvláštními, nevysvětlitelnými okolnostmi, které případ provázejí.

Výsledek obrázku pro The Exorcism of Emily Rose

1V zajetí démonů

Horor V zajetí démonů režiséra Jamese Wana se stal jedním z nejúspěšnějších a nejdiskutovanějších hororů posledních let. V zajetí démonů se nechalo volně inspirovat skutečným příběhem rodiny Warrenových.

Film „V zajetí démonů“, natočený podle skutečných událostí, vypráví hrůzný příběh světově proslulých vyšetřovatelů paranormálních jevů Eda a Lorraine Warrenových, kteří byli pozváni na odlehlou farmu, aby pomohli rodině terorizované temnými silami. V nejhrůzostrašnějším případu svého života jsou Warrenovi nuceni utkat se s mocnou démonickou bytostí.

Pavel Melotík

Zdroj: https://www.ranker.com/list/best-demonic-posession-movies/ranker-horror?ref=browse_list&l=1

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

2 × 1 =