10 nejlepších hororových her

V tomto článku vám představím nejstrašidelnější a nejšílenější hry, které vám zamotají hlavu a v některých případech Vás při hraní dostanou z psychického hlediska na úplné dno. Vyčkejte na tmu, zhasněte světla, nasaďte sluchátka a zapněte jednu z následujících 10 nejlepších hororových her a máte o noční zábavu postaránu. Nebo spíše o noční můry?

1010. The Evil Within

Ne všechno, co se nehýbe, je mrtvé

Tango Gameworks a Bethesda Softworks vydali tuto hru na PlayStation 3, PlayStation 4, Xbox 360, a Microsoft Windows v roce 2014. Na práci se podílel i samotný Shinji Mikami, autor populární série Resident Evil.

The Evil Within je psychologický horor, který si pohraje s vaši hlavou v každém směru a zároveň akční střílečka z pohledu třetí osoby, která vás doslova ponoří do bazénu krve. Hlavním protagonistou je detektiv Sebastian Castellanos, který se bude muset prostřílet hordou nechutných monster a závěrečných bossů.

99. Until Dawn

Grafické zpracování je naprosto úžasné

Drama plné hororových prvků bylo vytvořeno speciálně pro PlayStation 4 společností Supermassive Games a i když vyšlo teprve před pár měsíci, rychle si získalo úspěch díky svému grafickému provedení, příběhu a hororovým scénám. Na druhou stranu je hře často vytýkáno špatné ovládání a mizerná kamera. Hra je vytvořena tak, aby se dala hrát více než jednou, tzn., je závislá na motýlím efektu (při sebemenší změně může ve finále dojít ke změně fatální). Hráč je tedy díky nekonečnému množství voleb dána možnost si vytvořit vlastní příběh podle vlastních rozhodnutí.

Příběh začíná na horské chatě, kde skupina 10 přátel oslavuje příchod zimních prázdnin. Nejlepší na tom je, že to je jediná jistá informace, kterou vám mohu podat, co se stane dál, je pouze na vás.

88. Série Five nights at Freddy´s

Hra je plná “jump scares”. Chvíli nedáváte pozor a je konec

První hra byla navržena Scottem Cawthonem a díky projektu Greenlight vyšla v roce 2014 pro Microsoft Windows a později i na mobilní zařízení s androidem a IOS. Od té doby vyšly další 3 díly.

Hráč zastává pozici nočního hlídače v restauraci Freddy Fazbear’s Pizza. Jeho úkolem je přežít svou šichtu od půlnoci do 6 ráno, což je asi 8 minut reálného času. Jediné nebezpečí, které na něj čeká je v podobě roztomilých zvířátek, která se po noci potulují pizzerii a snaží se hlídače zabít. Hráč má omezený počet energie, která se s použitím kamer a světel vyčerpává. V novějších dílech byly přidány další vychytávky jako hrací skřínka, která bytosti s radostí zabaví nebo medvědí maska, která vás dokáže ochránit před některými útoky. Po přežití 5 nocí se stáváte vítězi, ačkoliv vaše reálné já je psychicky zasaženo na mnohem delší dobu.

77. Slender: The Eight Pages

Může být kdekoliv. Vždy si vás najde!

Slenderman je jedna z nejznámějších hororových postav. Jeho autorem je Eric Knudsen, který jej v roce 2009 zveřejnil na Something Awful forums. Jednalo se o vysokou osobu bez obličeje, oblečenou v černém obleku, který původně sloužil jako internetové meme. Až v roce 2012 se studio Parsec Production odhodlalo vytvořit samostatnou hru.

KOUKNI SE  Prodejní čísla Switche vám vyrazí dech

Hlavním cílem hry je nalezení 8 stránek, náhodně rozmístěných po lese a okolí, aniž by byl hráč chycen Slendermanem. Po nalezení každé strany se situace zhoršuje, narůstá mlha a Slenderman se přibližuje čím dál tím blíže.

66. Alan Wake

“Alan, wake up”

Alan Wake je psychologický akční thriller, který byl studiem Remedy Entertainment vydán v roce 2010 pro Microsoft Windows a Xbox 360. Jeho tvorba trvala přes pět let, což je neobvykle dlouhá doba na vývoj hry. Vše se vyplatilo, jelikož hra získala pouze kladné recenze a v časopise Time dopadla jako nejlepší hra roku.

Příběh se odehrává okolo populárního spisovatele Alana Wake, který má iritující pocit z neschopnosti psát, a tak se společně se svoji manželkou vydá na dovolenou do Washington State, města plného hor a odpočinku. Ubytují se na ostrovní chatě, o které později zjistí, že je ovládána temnou silou, která dokáže přetvořit fikci v realitu. Alanova žena Alice je ještě první večer vtažena silou do jezera a aby ji Alan zachránil, skočí za ní. Probouzí se v nabouraném autě a při své cestě do města nalézá stránky rukopisu Departure, jejímž autorem je on sám. Zjišťuje, že to co právě probíhá, je příběh, který se stal díky temné síle realitou. Vzpomene si, že byl donucen tento rukopis napsat, ale za pomoci Thomase Zanea, který je v temnotě také uvězněn, byl schopen do příběhu zakomponovat svůj útěk. V tom se mu snaží zabránit temnotou ovládány lidé, vystupující pod názvem Taken. Jedinou možností, jak je porazit, je za pomocí světla v podobě baterek, světlic a silničních lamp. Nakonec se Alanovi podaří získat “the clicker”, prosté tlačítko pro zapnutí lampičky, které má být jedinou účinnou zbraní proti temné síle. Skočí opět do jezera, ale zjistí, že on sám vysvobozen není a musí si svou cestu probojovat dále.

Na původní příběh navazují dvě stažitelné epizody Special One: The Signal a Special Two: The Writer, ve kterých Alan zjistí, že je to právě jeho temná stránka, která jej drží ve spárách temnoty. Rozhodne se bojovat a zrealizuje svůj útěk pomocí další knihy, kterou nazve Return. Její příběh se odehrává ve druhém dílu Alan Wake´s American Nightmare, který nakonec končí šťastným setkáním Alana se svou ženou Alicí.

KOUKNI SE  Joker se objeví v Mortal Kombat XI

55. Silent Hill 2

V této hře nic neobvyklého.

Hra vyšla díky Konami Computer Entertainment Tokyo v roce 2001 pro PlayStation 2 a Xbox 360 a v dalším roce pro Microsoft Windows. Příběh není přímým pokračováním prvního dílu z roku 1999, který nás poprvé zavedl do amerického fiktivního městečka Silent Hill.

Z celé série je to právě druhý díl, který nám svým složitým příběhem zamotal hlavu a získal si tak náš obdiv. Hlavním hrdinou je James Sunderland, který se do Silent Hill vydá poté, co dostane dopis od své manželky, která na něj ve městě čeká. Zjišťuje, že dříve překrásné město je opuštěné a zcela ponořené do mlhy. Jeho novými obyvateli jsou démoni, s kterými se James musí na své cestě poznání vypořádat.

44. P.T

” Right behind you”

P.T a.k.a playable teaser byla hra vydaná v srpnu 2014 speciálně pro PlayStation 4. Jednalo se o ukázku k připravované hře Silent Hills, která se dala zdarma stáhnout na internetu. Vývojáři byli Kojima Production a Konami Publication. Silent Hills byla dlouho očekávanou hororovou hrou, v hlavní roli s Darylem Dixenem (Norman Reedus) ze seriálu The Walking Dead. Bohužel došlo v roce 2015 k neshodě mezi studii a Konami zrušilo smlouvu s Kojimou, což vedlo ke zrušení projektu Silent Hills a stáhnutí hry P.T z internetu.

Hra vám zabrala přibližně hodinu, která byla jedna z nejhorších hodin vašeho života. Ze začátku se ve Vás hra snažila vyvolat pocit bezpečí, hrála příjemná hudba, nacházeli jste se v příjemném prostředí. I to bylo pro některé z nás podezřelé a vyvolalo to v nás opačný efekt. S pokračováním do hloubi domu jsme zjistili, že dům je vlastně bludiště, které se skládá z opakujících se uliček domu. S otevřením každých dveří se atmosféra postupně zhoršovala a abyste mohli dále pokračovat, bylo nutné vyřešit hádanku, kterou si pro vás hra připravila.

33. Dead Space

Nejdůležitější rada. Střílejte do všeho, co se hýbe

Dead Space je hra vydaná v roce 2008 pro PlayStation 3, Xbox 360 a Microsoft Windows. Vývojářem hry je EA Redwood Shores (dnešní Visceral Games) a publikaci zajišťuje Electronic Arts. Hra získala obrovský úspěch, jak o ni řekl její tvůrce Glen Schofield: “Je to nejstrašidelnější hra, kterou jsme byli schopni vytvořit”. Hlavní série se skládá ze 3 her, Dead Space 2 (2011) a Dead Space 3 (2013), které jsou pokračováním prvního dílu. Bylo vytvořeno několik dalších samostatných her, které původní hry pouze doplňovaly.

Příběh se odehrává v roce 2508, kdy na Zemi dochází zásoby přírodních zdrojů. Ti co přežili kolaps se rozhodli, že chybějící zdroje získají z jiných planet. Vytvořili proto vesmírnou loď USG Ishimura, na které se odehrává náš příběh. Loď má za sebou celkem 34 povedených cest, až při 35. nastanou problémy. Loď je přepadena virem, který nakažené přetvoří v nestvůry. Vy v roli vesmírného inženýra Icaaca Clarka musíte zabránit šíření viru a na cestě se vypořádat se svou bývalou posádkou, přáteli a dokonce přítelkyní.

KOUKNI SE  Herní postavy, které budete nenávidět

22. Outlast

Tvůrci této hry nejsou normální

Studio Red Barrels si řeklo, že vytvoří tu nejnechutnější, nejbrutálnější a nejšílenější hru. Konečným výtvorem je hra Outlast vydaná v roce 2013 pro Microsoft Windows, později i pro PlayStation 4 a Linux. V roce 2016 se očekává vydání druhého dílu, který nejspíše nebude navazovat na díl první.

Hlavním hrdinou je novinář Miles Upshur, který vyšetřuje znepokojující zprávy o ústavu pro duševně choré Mount Massive Asylum, které mu byly poskytnuty v anonymním emailu. Zde zjistí, že došlo ke kompletnímu chaosu a nemocní se vzbouřili a získali nadvládu nad ústavem. Miles nalezne pravdu o praktikách, které se prováděli na nemocných a vytvořili z nich šílené vraždící monstra. Společně se svoji kamerou navštívíte temné kouty nemocnice a setkáte se s několika nebezpečnými nestvůrami, proti kterým je jediná obrana útěk. Doufejte, že vám nedojdou baterie jinak pro Vás hra končí.

Na příběh se s odlišným pohledem dívá DLC Outlast: Whistleblower, který sleduje příběh IT zaměstnance Mount Massive Asylum. Na začátku zjistíte, že on a anonym informující Milese o ústavu je jedna stejná osoba. Hra začíná přibližně ve stejnou dobu, kdy Miles vejde na pozemek ústavu, nicméně na opačném konci, kde končí původní hra.

11. Amnesia: the Dark Descent

Jedna z klidnějších částí

Amnesia patří mezi hororovou klasiku. V roce 2010 ji pro Microsoft Windows, Linux a Mac OS X vydalo studio Frictional Games.

Příběh se odehrává v roce 1839 na pruském zámku Brennenburg, který je zahalen do jednoho obrovského tajemství. Hlavní hrdina je Daniel, který se právě probudil a nic si nepamatuje. Kousek od svého místa probuzení nalezne zprávu, jejímž autorem je on sám. Ve zprávě se dočte, že se pomocí elixíru rozhodl zapomenout. Dále píše, že musí zabít barona zámku Alexandera, vraha a šarlatána, který musí zaplatit za své zločiny. Poslední věty jej varují před živou noční můrou, která jej pronásleduje a snaží se jej zabít. Daniel bude muset projít celým zámkem až do tajné svatyně, kde se Alexander nachází. Po cestě se musí vypořádat se spoustou hádanek a překážek, které vám někdy zaberou i hodinu. Strašidelná hudba ve spojení s atmosférou zámku vás dostane na samé dno, kdy si nejste jisti, co se stane a co na vás odkud vykoukne.

Komentuj

Vlož komentář
Vaše jméno

4 × five =