Nejlepší hororové anime všech dob

Myslíte si, že vás animované postavy a příšery nedokáží vyděsit? Že animáče jsou spíše pro děti a mládež? Tento seznam nejlepších hororových anime vás přesvědčí o opaku. Ale čtěte rychle, než se vás někdo pokusí sežrat, zabít nebo proměnit v upíra či jiné stvoření noci.

Takřka všechny animované seriály mají své vlastní celovečerní počiny. Hrané nebo animované. Kromě celé filmové série Hellsing nedosahují kvalit jako jejich seriálové verze a často nesou identické názvy.

10Another

První z řady animovaných hororů, které vás nenechají spát, je animovaný psychologický hororový thriller Another. Tento japonský televizní seriál od dvojice Cutomu Mizušima/Tošija Šinohara slavil úspěch v asijských zemích a na americkém kontinentu. Nevím, jakému ohlasu se těší v Evropě, ale u nás si vybudoval nevelkou fanouškovskou základnu. U Japonců platí, že co je kvalitní, nemusí mít tisíc epizod. Seriál Another je toho zářným příkladem. Přes svůj úspěch a kvalitu vznikla pouze jediná série o dvanácti dílech. Každá epizoda o pětadvaceti minutách. O to je atmosféra každého dílu hutnější. Another se odehrává škole roku 1998. Do místní školy přichází nový žák Sakakibara Kóiči. Jenže ihned má v prostorách nepříjemný pocit. A nemýlí se. Se školou, konkrétně s jeho novou třídou, není něco v pořádku. Všichni jako by se vyhýbali jedné dívce. Tajemné Misaki Mei, která Kóičimu učaruje na první pohled. Rozhodne se na vlastní pěst přijít na kloub tomu, proč se spolužáci chovají tak divně. Jenže, tím rozpoutá sérii bestiálních vražd, které jdou daleko za hranice obyčejné brutality. Seriál sází na animovanou brutalitu v okolí školních prostor. Dobře vystavěný příběh. A dobře známé téma děsivých panenek a loutek.

Zpátky

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

twenty − fourteen =