Rider Waite Tarot: Klasika znovu na pultech!

Je to již 115 let, co byla tato karetní sada vydána vůbec poprvé. Když se kdekoliv použije tarot ve filmech, nejspíše to bude tato stručná, jasná podoba karet od Arthura Edwarda Waita. Jsou to karty, které umí velmi úlevně pojmenovat chaos, který můžeme zažívat.

A příručka?

Víte, když jsem ji psala, vlastně už druhou v pořadí, opět jsem stála před otázkou, která je často pokládána. Jak karty fungují?

„Kdybych si mohla vybrat, jestli ho chci, nebo nechci znát, jednoznačně si vyberu nechci. To kamarádství, to tajemství, ten moment překvapení a sounáležitosti je prostě mnohem lákavější než možnost, že vím a vidím kartám pod jejich povrch.“

A to stále platí.
Já nevím, jak karty fungují. A bylo mi ctí popsat malé texty k tomuto veleváženému dílu s tím, že cítím jejich tajemství a jen s ním jemně zacházím, beru ho jako dar.

Můžu mít své teorie. Zákon přitažlivosti, ale možná čistě jen to, že v každé kartě je kus našeho života a co nás osloví, to je zrovna v tu chvíli pro nás důležité. Protože to „ajo, to je ono!“ je velmi důležitou součástí našeho sebeuvědomění, ať už řešíme jakýkoliv problém.

Karty prostě fungují. Nebo se s nimi minimálně dobře spolupracuje, protože v nás probudí tu studnu myšlenek, pocitů, nápadů a začneme se samovolně sami pídit po dobrých výsledcích a odpovědích, které hledáme.

KOUKNI SE  Letní čtení pro muže

Co s kartami najdeme?

  • Moudrého rádce pro každou příležitost
  • Sbírku životních souvislostí, emocí a moudrosti

A to vše se ve výkladech míchá a míchá… a docházíme své odpovědi.

Rider Waite Tarot je karetní sada Arthura Edwarda Waita,, které se prodalo od prvního vydání  před více sto lety více než sto milionů výtisků. Přiložená příručka od české autorky Renaty Petříčkové popisuje karty krátce, prakticky a vede každého vykladače k jeho vlastním odpovědím.

Vydalo nakladatelství Synergie Publishing, 2024, www.synergiepublishing.com

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

eighteen + 9 =