Šokující seznam států, kde je legální sex s dětmi

Pedofilové mohou mít sex s dětmi v šokujícím počtu zěmí- včetně překvapivého počtu států v Evropě.

Například mohou mít legálně sex s dětmi ve věku 12 let na Filipínách a v Mexiku.

Ovšem záměrně vágní zákony v jiných zemích – například v Saúdské Arábii a Jemenu – umožňují sexuální zneužívání dětí jakéhokoliv věku.

V Evropě existuje 14 zemí, kde je povolen sexuální styk s 14letým dítětem. Dospělí mohou mít sexuální styk s dětmi ve věku 14 let v Německu, Itálii, Rakousku a Portugalsku.

Kvůli nízké věkové hranici povolení sexuálního styku a vstupu do manželství hrozí milionům dětí na celém světě sexuální zneužívání, řada z nich se stává obětí obchodování za účelem sexu.

Pedofilie je sexuální přitažlivost k dětem, ale různé země definují dětství a věk, ve kterém je člověk dost starý, aby souhlasil se sexem, různými způsoby.

Úmluva OSN o právech dítěte naléhavě vyzývá země, aby považovaly osobu za dítě až do věku 18 let.

Někdo je fyzicky, mentálně nebo emocionálně připravený souhlasit se sexem v 13 letech – což je zákonný věk souhlasu v Argentině, Japonsku, Jižní Koreji a Íránu.

Stát Jemen (na Blízkém východě) zrušil (zřídka vymáhaný) minimální věk pro sňatek ve výši 15 let v roce 1999, takže dospělí si mohou svobodně vybrat děti všech věkových skupin.

Manželství může být „završeno“, když dítě dosáhne puberty – interpretované náboženskými učenci jako pouhých devět let.

KOUKNI SE  10 příznaků, jak poznáte frigidní ženu, dřív než bude pozdě

Jemenská dětská nevěsta Nujood Ali se v roce 2008 stala slavnou po celém světě poté, co se ve věku 10 let poprvé rozvedla.

Další nevěsta – ve věku jen osmi – tak dobře nedopadla. Zemřela po vnitřních zraněních způsobených pohlavním stykem s 40letým mužem po sjednaném manželství v roce 2013.

Saúdská Arábie nepřistoupila k žádnému omezení věku při uzavření manželství s dítětem.

Ministerstvo spravedlnosti islámského království navrhlo omezit minimální věk pro manželství v roce 2013 na 15 let.

„Velký mufti“ Sheikh Abdulaziz al-Asheikh – nejvyšší náboženský vůdce v zemi – tento návrh odmítl a řekl, že manželství s mladšími dívkami je „přípustné“.

Většina dívek, jakmile se vdají, musí opustit školu. Představte si devítiletou dívku, myslíte si, že může sama ovládat, kdy bude mít sex? V takovém věku jsou dívky v podstatě znásilňovány. Nemohou také ovlivnit, v jakém věku budou mít samy další děti.

Děvčata čelí obrovskému tlaku, aby měla děti brzy po sňatku, bez ohledu na to, zda jsou fyzicky či emocionálně připravená. Rizika pro matku i dítě jsou mnohem vyšší, pokud tělo matky není dostatečně zralé k porodu.

I když je věk souhlasu vyšší, slabá vymahatelnost práva v některých zemích – například v Thajsku a v Kambodži, kde je věk souhlasu sice 15 let- vede k sexuálnímu zneužívání daleko mladších dětí.

Brit Gary Glitter byl tři roky vězněn za „obscénní činy“ s dívkami ve věku 10 a 11 let ve Vietnamu – kde je oficiální věk souhlasu 18 let.

KOUKNI SE  Jak správně změřit velikost penisu

Ryan Mahan ze společnosti ECPAT UK, který se snaží chránit děti před obchodováním s dětmi a nadnárodním sexuálním zneužíváním dětí, uvedl: „V zemích, kde jsou sociální, právní a ekonomické systémy slabé nebo narušené, může mít zneužívání dětí mnoho podob, včetně sexuálního vykořisťování, obchodování s lidmi, manželství, nucené práce a sběru orgánů.

ECPAT UK pomáhá napadat více než 20 let systémy, které umožňují cizincům z bohatých západních zemí zneužívat jak nízký lokální věk souhlasu se sexuálním stykem, tak slabé vymáhání práva v zemích, kde se více než na práva dětí hledí na okamžitý zisk.

Charlie Brown

Zdroj: Dailymail.co.uk

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

four × 2 =