15 nejprovokativnějších erotických scén za poslední desetiletí

Mohlo by se zdát, že sex v mainstreamových filmech se nikam dál, než už momentálně je, nepohne. Ale koneckonců, od kontroverzního filmu Larse von Triera s názvem Idioti, kde nejde jen o simulované erotické scény, ale skutečný proces, při kterém herci nehrají, ale provádí akt doopravdy, se takovéto záběry začaly objevovat v řadě významných alternativních filmů, které dokazují, že snímek není jen čistá pornografie, která je toho ochotná ukázat stejně tolik, co říct.

Většina neerotických filmů se zabývá dráždivými scénami, které sice tlačí na hranice a tabu, ale nakonec může vzrušené publikum maximálně doufat v pohled na svléknutou celebritu, ať už je to nahá Jessica Chastain ve filmu Země bez zákona nebo koupající se Michelle Williams v Blue Valentine: Milostný příběh.

Stále ovšem existují filmy, které jsou ochotné být více odvážné a nebojí se divákům ukázat tu sexuální stránku, která se na velkých plátnech až tak moc často nevidí. Snímky s erotickými scénami podbarvenými temnými psychologickými nutkáními nebo odlišnou orientací, to vše zpochybňuje povahu vzrušení a představuje sexualitu v novém kontextu.

Níže se můžete podívat na patnáct provokativních scén, které dokazují, že kino má ještě hodně co nabídnout, a to i pokud jde o náročné publikum.

15Mavis a Matt (Znovu a jinak)

Herečce Charlize Theron není cizí hrát tak, aby to stačilo na kvalitní herecký výkon. Po ztvárnění masové vražedkyně Aileen Wuornos ve snímku Zrůda a oprávněném zisku spousty oceněních, Roger Ebert prohlásil: „Jeden z největších výkonů v historii kina.“

V momentě, kdy Charlize neskrývá svůj působivý pohled za vrstvou make-upu, je její role Mavis Garry, alkoholička, která se snaží rozbít manželství svého bývalého manžela, svým způsobem ošklivá a odpudivá. Když dosáhne samotného dna, iniciuje sex se svým zmrzačeným kamarádem Mattem (Patton Oswalt). Z jejího charakteru se touto scénou stává něco smutného a ubohého. Ačkoliv může být neskutečně žhavá, postava, kterou se stává, je spíše hodná soucitu než vzrušení.

Zpátky

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

4 + six =