Tipy a triky, jak hrát God of War

Bez nadsázky, God of War je skvělá hra.  Je to zároveň hodně rozsáhlá hra plná různých položek menu a možných zlepšení. I potom, co jste hru dohráli do konce a hrajete znovu v v režimu Nová hra+, je možné, že vám uniklo něco, co mohlo usnadnit váš pokrok ve hře. Je dobré být před začátkem hry vybaven jako hráč tipy, jak hrát hru efektivně. Rady dostanete od hráčů, kteří dokončili hlavní kampaň, všechny vedlejší mise a nakonec získali platinovou placku. 

1Všechno rozmlaťte a posilte status Štestí, abyste získali více mincí Hacksilver

Hacksilver je ve hře vaší hlavní měnou, kterou použijete k výrobě, nákupu a modernizaci vašeho vybavení. Najdete jí ve hře hodně- v truhlách po celém herním světě, ale mince můžete také získat staromódním způsobem: tím, že vše rozmlátíte. Krabice, přepravky, vázy a další věci mohou být rozsekány na kousky a z nich můžou vyletět nějaké peníze. Dávejte si pozor na zavěšená vědra, která můžete sklepnout. Není to obrovské množství, ale může vás to posunout k dosažení vyšší úrovně. Dokonce můžete rozmlátit plující sudy s těly, když jste na lodi.

2Jak nejlépe využít Atrea v boji

Kratosův syn Atreus je v God of War víc než parťák na cesty, je užitečný v boji a pomůže vám prozkoumat okolí. Útočí hlavně svým lukem a šípy, když zaměříte cíl na obrazovce. Zpočátku nedokáže příliš ublížit, ale jakmile trochu zvýší své schopnosti, bude schopen omráčit a zabíjet monstra. Může také škrtit nepřátele, oslabit je a zastavit. Může se naučit řadu magických útoků, tak ho nezapomeňte upgradovat stejně jako Kratose, aby se stal dobrým bojovníkem.

3Zjistěte, jak pracovat s Kratosovými statistikami

Existuje řada různých statistik, které řídí Kratosovy schopnosti. Některé jsou snadno pochopitelné, jako je síla a obrana, které řídí, kolik škody způsobíte a kolik útoku vydržíte. Ostatní mohou být trochu matoucí, ale v podstatě pokud chcete použít více kouzel, pak zesílíte schopnost Runic a Cooldown, což ovlivňuje jak škody způsobené magií, tak i to, jak rychle je můžete použít. Vitalita zlepšuje vaše zdraví a snižuje účinek nepřátelských útoků. Zatímco štěstí neboli Luck zvyšuje šanci na získání vylepšení, stejně tak má vliv na zvýšení XP a získání Hacksilver měny. Kdykoli nastane upgrade, nezapomeňte zkontrolovat, jak vypadají vaše čísla a co chcete u Kratose vylepšit.

4Zlepšujte pouze brnění a vybavení, které už používáte

V God of War najdete trpaslíky, kteří prodávající brnění a zlepšováky. Pokaždé, když je navštívíte, najdete u nich všechny upgrady a jejich odpovídající efekty, které můžete dosáhnout. Buďte opatrní, protože je snadné se nechat unést a vynakládat peníze na to, co vypadá jako úžasné vylepšení, aniž byste si uvědomili, že to není položka, kterou vlastníte. U vylepšení vždy musí být velké E (equip), které ukazuje, že vlastníte položku, kterou chcete vylepšit. Jinak vyhodíte peníze oknem.

KOUKNI SE  Zlo vítězí aneb pět herních titulů, kde dostalo dobro na zadek

5Nezapomínejte na vedlejší mise, budete pak postupovat rychleji

Není nic, co by vám zabránilo přestat hrát hru přímo od začátku do konce. Když získáte vše, co máte, tak můžete jít prostě dál. Nicméně, pokud odbočíte a projdete některé vedlejší mise, získáte další kouzla, upgrady a brnění, které Kratose opět zesílí. Je možné skončit s poměrně silnou postavou. A může vám to pomoci zvládnout jiné těžší vedlejší mise a příšery ve hře.

6Prodávejte všechno, co najdete včetně starého vybavení

Ve hře toho můžete sesbírat opravdu hodně. Ale často předměty vůbec nepotřebujete, nebo je potřebujete jen pro konkrétní úkol a pak se stanou bezcenné. Prodejte je v obchodě. Jakmile získáte nové vybavení, zbroj, zbraně, ihned staré prodejte.

 

7Bestiář vám napoví, jak porazit nepřátele

Pod položkou Codex se skrývá Bestiář, v němž Atreus popisuje všechna monstra a stvoření, se kterými se ve hře setkáte, nebo spíše na ně narazíte, že. Čím více jich kontaktujete, tím více informací získáte o jejich slabinách a způsobech, jak je porazit. Máte-li potíže s určitým monstrem, pak si jej najděte v bestiáři a zjistěte, jaká existuje taktika ho zabít.

 

8Kurzor zaměřuje cíle, které lze zasáhnout

Pokud si nejste jisti, co dělat dál nebo do čeho sekyrou bouchnout, kurzor se vždy obejví u něčeho, co lze sekyrou rozštípat, rozbít, zlomit. Mohou to být trámy u mostu i jiné věci, které třeba ani netušíte, že můžete zničit. Kurzor také zčervená, když narazíte třeba na zmrzlé prostředí, které nebude tak zmrzlé, jak se zdá a půjde odstranit.

KOUKNI SE  Ps5 se blíží, zavzpomínejte na hry z prvního Playstationu

9Změňte útoky runami, pokud se vám nedaří nepřítele porazit

Runy jsou v podstatě Kratosova magie, uvolňují silné výbuchy energie nebo vrhají sekeru ničivým způsobem. Je snadné najít své oblíbené a bojovat s nimi, ale pokud se potýkáte s typem nepřítele nebo se šéfem, kterého za boha nemůžete dostat, podívejte se i na jiné možnosti. Runy s ničivým dopadem splash jsou dobré, když je kolem vás spousta nepřátel, zatímco runy s využitím vzdálenosti (s větším rozsahem) jsou dobré proti nepříteli, ke kterému se nechcete dostat moc blízko. Když zvýšíte svůj Cooldown status, budete runy moct používat rychleji. Nezapomeňte si vyměnit runy před bojem, protože během něj to nejde.

10Vykašlete se na hádanky, překážky a monstra, přes které se nemůžete dostat, a vraťte se později

Hra je víceméně otevřená, můžete se dostat na místa, pro které nemáte dostatečné vybavení nebo úroveň. Monstra vás zabijí na to tata, aniž byste proti nim měli šanci. Pokračujte radši dál a vraťte se později, až bude silnější a moudřejší. I sběratelské předměty můžete sebrat později, až se vrátíte, nezmizí.

11Postup si můžete během hry kdykoliv uložit

Není to hned zřejmé, ale můžete si hru kdykoliv uložit, nejen když se uloží automaticky. Stačí otevřít nabídku a označit možnosti hry. Zde najdete možnost ukládat a načítat podle libosti. Najdete zde také vaše posledních 10 automatických záběrů, užitečné, pokud je něco, co byste chtěli opakovat nebo znovu navštívit.

KOUKNI SE  Díky Airplane Mode budete moct zažívat nudu dálkových letů každý den

Charlie Brown

 

Komentuj

Vlož komentář
Vaše jméno

three × 3 =