Přiznám se, jsem lehkovážný typ hráče. Hratelnost je pro mě na prvním místě, když si podává ruku s realističností prostředí, je to příjemný bonus. Čtvrtý díl Snipera je pokusem být techničtějším a komplikovanějším zabijákem, než akčnější konkurent. Tohle mně dost vadí, bohužel to však není jediná vada na kráse.

Příběh jako každý jiný

Zaměnitelný a xkrát ohraný příběh. Na druhou stranu, setkal jsem se ve hrách i z horšími. Naprosté klišé. Jste nájemným zabijákem, kterému říkají Pátrač. Budete plnit různé mise, začínáte na Sibiři a vašimi cíli budou různí ruští agenti. Což je vlastně stále vděčný terč a každému rusobijci přijde vhod, ale už jste to viděli v různých hrách mockrát. Vzpomenete si v menu na Metal Gear Solid, hlavně proto, jak se snaží hra vypadat technicky přesná a technologicky vyspělá. O to více vás pak vstupem do mise překvapí různé komplikace. A že jich není málo.

Nestálý nepřítel

Hra obsahuje řadu chyb. Bohužel i takové, které jsou ve hře, ve které hraje stealth hlavní roli, naprosto nepřípustné. Například nepřátelé vás hned v první misi odhalí přesto, že se skrýváte za kamenem. Jinde zase můžete začít střílet po nepřátelích a oni nejsou schopni zavolat pomoc, nebo dokonce nikdo o kousek dál neslyší vaši střelbu. Tohle by se zkrátka ve hrách tohoto typu stávat nemělo. Vlastně by se to nemělo stávat v žádných hrách.

KOUKNI SE  Recenze: Elden Ring je vyvrcholením Miyazakiho odkazu
Pohyby a střelba pro želvy

Všechny pohyby ve hře jsou zbytečně těžkopádné, a tím pádem i nepřehledné. Když někam šplháte, musíte si nejdřív nasadit masku, abyste viděli místa, kam lézt můžete. Pokud se k místu dostanete, můžete vylézt, ale vypadá to namáhavě. Stejně tak skákání. Naopak při plazení jsem někdy nepoznal rozdíl od přikrčení. Asi nejsofistikovaněji a zase zbytečně složitě je pojato samotné střílení. Chápu, má jít o realističnost, proto záleží velmi na vzdálenosti cíle. Čím je vzdálenější, tím více musíte sledovat poryv větru a vyměřovat odchylku. Předtím si musíte ještě cíle označit v dalekohledu, abyste vůbec zjistili, jak jsou daleko. Ne, to nevypadá na akční řežbu, je to takový pokus o simulátor snipera v exotickém konspiračním prostředí.

Nepřehledný pro mě byl i pohyb ve vysoké trávě, protože cíle z ní nebyly vůbec vidět, takže se lehce stalo, že jsem se doplazil až k nohám nepřítele, který si mě samozřejmě všiml. Ano, realističnost na prvním místě, ale kde je sakra hratelnost?

Nehraje se to moc dobře, ale vypadá to skvěle

Ač mi chyběla lepší a zábavnější hratelnost, musím uznat, že Sniper: Ghost Warrior Contracts vypadá vcelku pěkně. Grafická stránka se určitě řadí ke kladům hry. Pochválit musím i zvukovou stránku hry. Co mě však neskutečně vytáčelo, byl efekt zpomalené letící kulky a následný zásah oběti, pokaždé když jste zasáhli cíl. Ani jsem nezjistil, zda se tato, zpočátku efektní, následně dosti otravná scénka dá vypnout.

KOUKNI SE  Jaké jsou rozdíly původní hry od seriálu The Last of Us? A proč je zatím lepší hra?
Být sniperem není pro každého

Sniper: Ghost Warrior Contracts určitě není hrou, stejně jako celá série, která by měla oslovovat masy hráčů. Mně osobně chyběla lepší hratelnost a akce. Tězce se prodírat na určené místo, potom dlouhé minuty zaměřovat cíl, prásk a zase cele od znova, to opravdu není pro mě. Dost vrásek mně přidělala i spousta chyb, především v podobě nepříliš dobré umělé inteligenci protívníků. Na druhou stranu musím pochválit grafickou stránku hry. Shrnu-li to, poslední Sniper rozhodně není špatná hra, bohužel mě osobně se absolutně netrefila do vkusu, a bojím se že mně podobných hráču nebude málo.

Hru na recenzi poskytla společnost Comgad.

ZÁVĚR
Hratelnost
5
Grafika
7
Zvuk
6
Hudba
7
Příběh
6
Předchozí článekDal za virtuální postavu miliony, kamarád ji prodal za drobné.
Následující článekJežíš Kristus již brzy na vašich monitorech, tohle není vtip
recenze-sniper-ghost-warrior-contracts-je-tezkopadna-verze-hitmanaNový Sniper: Ghost Warrior Contracts je vcelku povedená hra s pěknou grafikou. Bohužel není však pro každého. Navíc hratelnost je občas tristní.

Komentuj

Vlož komentář
Vaše jméno

nine + seven =