Nejsmutnější video herní konce všech dob

Nejen filmy dokážou dojmout. Správně napsaný příběh a herní postavy, které vezmou za srdce mohou také u hráčů vydojit pár slziček. Pojďme se společně podívat na několik nejsmutnějších konců ve světě video her. Pozor! Článek se nevyhne spoilerům! Čtení pouze na vlastní nebezpečí!

10Nier

Ve hře sledujete titulního hrdinu a jeho parťáky, Kainé a Emil, kteří bojují s nejrůznějšími monstry známými jako Shades (Stíny), aby se hlavní protagonista mohl znovu shledat se svou dcerou a vyléčit ji z její záhadné nemoci. Emil se v průběhu hry obětuje, aby pomohl Nierovi dokončit jeho úkol. Konec hry je naprostý happyend, když vidíte, jak se otec s dcerou znovu shledají.

Při každém dalším hraní se děj mění a můžete tak dojít k jiným koncům. Při druhém průchodu hrou Emil dokonce může přežít své sebeobětování. To je snad nejlepší možný konec ve video hře, že?! Všichni přežijí.

Vše se mění, když se rozhodnete zapnout hru potřetí. V jedné části hry najdete Kainé ve smrtelné agónii. V té chvíli vám hra nabídne dvě možnosti. Zabít Kainé a tím zkrátit trápení postavy nebo obětovat sám sebe. Přesně tak. Svou vlastní hlavní postavu tohoto herního příběhu. To není obvyklá volba ve světě video her. Možnost obětovat ústřední postavu, se kterou jste strávili tolik herních hodin, a přitom znova a znova sledovali její vývoj.

A aby toto rozhodnutí bylo ještě reálnější, hoši od Square Enix to naprogramovali tak, že po obětování hrdiny se vám vymažou veškerá uložená data. Veškeré charaktery postav se vrátí do původního chování a možnost pojmenovat si hlavní postavu stejně jako v předchozím případě je znemožněná. Zkrátka smrt postavy a jména napořád. Jako ve skutečnosti.

Zpátky
Předchozí článekVylepšený Warcraft 3 vyjde již z kraje příštího roku
Následující článekRecenze: Zaklínač – Reno Raines zasahuje v pohádkovém světě

Komentuj

Vlož komentář
Vaše jméno

5 × one =