Vyholená, nebo přírodní?

Vyholená, nebo přírodní? Tak přesně tuto otázku si kladou ženy napříč celou společností. Zatímco muži řeší bujný porost především v obličejových partiích, zástupkyně něžného pohlaví to mají o poznání složitější. Pojďme se společně podívat na pro a proti holení ženského klínu.

1Bobr, landingstrip, nebo holátko?

Photo by Marvin Meyer on Unsplash

Stejně jako pro ženské intimní partie, existuje spousta různě lichotivých názvů i pro dámské ochlupení. Ženy, které se holením svých klínů nehodlají obtěžovat, mají tam dole podle mužského slovníku pořádného „bobra“, roští nebo kožich. Zatímco v minulém režimu nebylo holení intimních partií, nohou i podpaží vůbec běžné, dnes se považuje za jakousi společenskou nutnost. Oholené nohy a pečlivě upravený klín jsou vizitkou čistotné a kultivované ženy. Dost možná za to může i enormní obliba pornografie, která ukazuje téměř výlučně vyholené vaginy, nebo také kult mládí. Moderní společnost považuje mladou ženu za symbol sexu, krásy a úspěchu.

Obzvláště na počátku tisíciletí bylo v módě pečlivé zkracování a vyholování všemožných obrazců. Pečlivě vybraný sestřih může působit velice sexy a originálně, navíc nechává větší prostor pro fantazii. Dalším plusem je možnost zapojení partnera, který se tak na úpravě klína může podílet. Tzv. landingstrip (v překladu přistávací dráha) je jednou z možných úprav, kdy se ponechá jen úzký pruh ochlupení vedoucí z Venušina pahorku ke stydkým pyskům.

Zajímavostí je fakt, že zcela vyholené pohlaví bylo v dobách minulých považováno za symbol prostituce a promiskuity. Ochlupené přirození pak poukazovalo na sexuální vyspělost a zralost ženy. Dnes se toto vnímání značně pozměnilo.

KOUKNI SE  10 příznaků, jak poznáte frigidní ženu, dřív než bude pozdě

2Hygienické, nebo estetické hledisko?

Laická i odborná veřejnost se dělí na dva tábory – zastánce vyholování a jeho odpůrce. První jmenovaní tvrdí, že vyholený klín je daleko hygieničtější, protože na chloupcích tak nemůže ulpívat pot a bakterie v něm nezačnou tvořit nepříjemný zápach. Dále pak poukazují na estetické hledisko, kdy především v létě zpod plavek nevykukuje dlouhý porost. Odpůrci vyholování zase vidí výhodu ochlupeného přirození v jeho ochraně před mechanickými vlivy. Intimní partie ženy jsou díky chlupům lépe chráněny před kvasinkovými infekcemi a přenosem pohlavních infekcí (např. genitálních bradavic). Dalším významným faktorem hovořící proti holení je také snášenlivost pokožky.  Ta totiž během holení značně trpí a můžou se na ní tvořit ošklivé zanícené pupínky. A ani krátké zarůstající chloupky nejsou právě příjemné.

3Když holit, tak čím?

Photo by Brett Jordan on Unsplash

Pokud se žena rozhodne pro úpravu svého klína, existuje několik možností. Jednou z nich je použití klasické žiletky, jejíž pořizovací náklady jsou sice mizivé, nesprávná technika však může způsobit nevzhledné pupínky připomínající kůži oškubaného kuřete. Další možností je aplikace horkého vosku, ideálně rukou profesionála. Připravit se však musíte na poměrně velkou bolestivost a následné podráždění citlivé pokožky intimních partií. Nejnákladnějším způsobem je laserový zákrok, který sice dokáže rychle a bezbolestně zbavit chlupů, není však u všech případů stoprocentně trvalý.

Ať už se žena rozhodne jakkoliv, je to jen a pouze její osobní věc. Žádný způsob není ten jediný správný, protože často je třeba zkusit různé cesty a nalézt tu, která bude vyhovovat nejvíce.

KOUKNI SE  Jak to chodí na swingers party?

Esterka

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

twenty + 6 =