10 netušených faktů o Predátorovi

Rok 1987 nám naservíroval zbrusu nového mimozemské zabijáka, který se stal kulturní ikonou filmového průmyslu. Po obrovském úspěchu prvního Vetřelce v roce 1979 v režii Ridleyho Scotta to vypadalo, že Xenomorfové budou jediná hrůzu nahánějící monstra ve vesmíru.

Ale pak jsme poznali Predátora. Vysoký, mohutný, schopný lovec vybavený zbraněmi ničivé síly se docela instantně stal legendou sci-fi a hororového žánru. Díky následné expanzi do komiksu a následným filmovým pokračováním jsme se o Predátorech dozvěděli něco víc. Ale je dost možné, že těchto deset faktů jste o této rase, pro kterou je lov životním krédem, netušili.

9. Mají mimořádně strukturovanou kulturu

Je zřejmé, že Yautja jsou rasou válečníků, ale mají mnohem propracovanější kulturu než bychom si mohli myslet. Jejich způsob života je založený na lovu a cti a je přísně hierarchický a rozdělený do tříd v závislosti na loveckých schopnostech. Typy hodností začínají od „Unblooded“ (mladí Yautjas, kteří ještě neabsolvovali svůj první lov) po elitní predátory s velkým počtem zabití a opasky s lebkami (trofejemi).

Na své planetě mají dokonce hned několik specifických klanů, které tvoří komplexní společnost. Jelikož je pro ně čest nejvíc, nikdy nezaútočí na neozbrojeného nepřítele, protože by to nebylo férové z jejich strany. Vždy vyhledávají důstojné protivníky, což je v rámci možností od nich velice pěkné. Yautjas nemůžou přistoupit na prohru v boji. Prohrát a přežít je pro ně tak velká ostuda, že při vidině jasné prohry spustí sebedestrukci.

KOUKNI SE  15 nejlepších akčních filmů všech dob

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

fifteen − 1 =