10 netušených faktů o Predátorovi

Rok 1987 nám naservíroval zbrusu nového mimozemské zabijáka, který se stal kulturní ikonou filmového průmyslu. Po obrovském úspěchu prvního Vetřelce v roce 1979 v režii Ridleyho Scotta to vypadalo, že Xenomorfové budou jediná hrůzu nahánějící monstra ve vesmíru.

Ale pak jsme poznali Predátora. Vysoký, mohutný, schopný lovec vybavený zbraněmi ničivé síly se docela instantně stal legendou sci-fi a hororového žánru. Díky následné expanzi do komiksu a následným filmovým pokračováním jsme se o Predátorech dozvěděli něco víc. Ale je dost možné, že těchto deset faktů jste o této rase, pro kterou je lov životním krédem, netušili.

8. Historie s xenomorfy

Vzhledem k tomu, že Yautjas tráví svůj život lovem a sbíráním trofejí z důstojných protivníků, dává smysl, že mají svou oblíbenou „kořist“. Úspěšný lov Xenomorfů je pro predátory něco jako iniciačním vstupem mezi dospělé, protože jsou to protivníci hodní predátorů a dokonalými stroji na zabíjení.

Yautjas využívají Xenomorfy k zasvěcení nezkušených mladých predátorů v boji a lovu. Jenže tyto sci-fi bestie s pořádným arzenálem neloví pouze Xenomorfy. Ale tu a tam si přiletí zalovit ty nejnebezpečnější lidské jedince.

Xenomorfové byli dlouho držení v zajetí, než byli propuštění při rituálním masakru před tisíci lety. Kdo by si pomyslel, že bychom mohl cítit lítost k vraždícím mimozemským formám života jako jsou právě vetřelci. Jedno takové vězení Xenomorfů, zbudované predátory, jsme mohli vidět ve filmu Vetřelec vs. Predátor z roku 2004. Obrovská budova pyramidového tvaru ukrytá pod ledem poblíž Antarktidy. Něco, co by Ellen Ripley opravdu neocenila.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

3 × 1 =