Hra o trůny: 10 pravděpodobných smrtí v bitvě o Zimohrad

Velká válka se již blíží a my se musíme připravit na loučení rovnou s několika oblíbenými postavami. Prozatím jsme v osmé řadě měli možnost vidět dojemná shledání a konverzace mezi starými známými. Tvůrci by však neztráceli čas s nedůležitými scénami, kdyby nesměřovalo k něčemu velkému. Druhý díl, „Knight of the Seven Kingdoms“, nám měl zahrát na city abychom si uvědomili, proč vlastně ty postavy tolik zbožňujeme. Můžeme tedy očekávat, že v nadcházejícím díle většina z těch postav potká svůj konec. O které postavy bychom se měli bát nejvíce? Upozornění: článek obsahuje seriálové i knižní spoilery.

1. Theon Greyjoy

Theon si ve Hře o trůny prošel mnoha obdobími. Nakonec však našel odvahu a ve druhém dílu osmé série se vrátil na Zimohrad, aby mohl bojovat za rod Starků. Sám se dokonce nabídl, že bude se svými muži bránit Tříokou vránu v Božím háji. Přestože se nebude nacházet v přímém boji s nemrtvými, je ve velkém nebezpečí, jelikož si pro Brana nejspíše přijde sám Noční král.

2. Ser Brienne z Tarthu

Mnozí fanoušci doufali v milostný vztah mezi Brienne a Jaimem, zatímco jiní doufali, že se Brienne dá dohromady s divokým Tormundem. Bohužel, válka s nemrtvými je za rohem a na další cukrování již není čas. Brienne a Jaime budou stát v první linii při střetu s armádou Nočního krále. Proto je zde možnost, že zemřou oba dva. Kromě toho, Jaimeho přání smrti bylo, zemřít v náručí ženy, kterou miluje…

KOUKNI SE  Kteří hollywoodští herci si letos vydělali nejvíce peněz?

3. Ser Jorah Mormont

Jorah je ve službách královny Daenerys od první série. Během těch let byl sice několikrát vyhnán, ale pokaždé se vrátil zpátky. Nyní bude bojovat za jeho rodnou zemi a díky Samwellovi má nyní meč z valyrijské oceli. To mu však nezaručuje, že je v bezpečí. V minulém díle se pokoušel přesvědčit svou sestřenici, lady Lyannu Mormont, aby nebojovala, ta to však razantně odmítla. Je tedy možné, že se jeden z Mormontů bude nacházet ve smrtelném nebezpečí.

4. Šedý červ

Poslední scéna mezi Šedým červem a Missandei hovoří za vše. Jedná se o typické rozloučení postav, které se již nikdy znovu neshledají. Šedý červ, jakožto velitel Neposkvrněných, bude stát v čele armády a bránit Zimohrad až do svého konce.

5. Tormund Obrozhouba

Účastnil se války proti Noční hlídce, bojoval za Jona v bitvě o Zimohrad a přežil pád Zdi. Jeho nynějším přáním je získat si srdce sera Brienne, ale aby se tak mohlo stát, musí nejprve oba přežít nadcházející válku. Tormund už měl namále v sedmé sérii, když jejich výprava za Zdí byla obklíčena na zamrzlém jezeře. Tehdy jsme si mysleli, že opravdu umře, ale pak ho na poslední chvíli zachránil Ohař. Snad bude mít na Zimohradu taky takové štěstí.

6. Bolestínský Edd

Nynější lord velitel Noční hlídky proti armádě Nočního krále už jednou bojoval. Nedá se však říci, že by ta bitva dopadla dobře. Tvrdodomov se stal masakrem, kde Noční král získal desetitisícovou ne-li statisícovou armádu divokých. Noční hlídka již na Zdi není k užitku, a proto jsou všichni její členové na Zimohradě. Dle jejich přísahy musí bránit říši lidí, a to i v případě, že by museli položit svůj vlastní život. Proto je Edd jedním z adeptů na blízkou smrt.

KOUKNI SE  5 nejsympatičtějších seriálových záporáků

7. Ser Davos Mořský

Náš milý Cibulový rytíř již není nejmladší, avšak v bitvě bastardů se nebál jít do boje. Sám však při obraně Jonova těla v šesté sérii řekl, nikdy nebyl moc dobrým bojovníkem a navíc mu na jedné ruce chybí konečky prstů. Vypadá to, že v bitvě o Zimohrad bude mít na starosti lukostřelce a až přijde ten správný čas, dá armádě z hradeb signál k zapálení příkopu. Jak si ale povede, až se nemrtví dostanou za hradby Zimohradu?

8. Beric Dondarrion

Pán světla udržuje Berica naživu z nějakého důvodu, a jelikož v sedmé sérii přišel o svého rudého kněze, tento život bude jeho posledním. V knihách se Beric vzdal svého života dobrovolně, a to pro Catelyn Stark, která díky němu ožila jako lady Stoneheart. Proto se někteří fanoušci domnívají, že v seriálu dá Beric svůj poslední život jedné ze Starkových sester.

9. Gendry

Výsledek obrázku pro gendry season 8

Dobrodružství kováře Gendryho se odehrávalo převážně na moři, skryto před zraky diváků. Když se v sedmé sérii vrátil, tak nám ukázal, že sice neumí zacházet s mečem, ale zato se dobře ohání kladivem. Ve druhém díle osmé série se mezi Gendrym a Aryou odehrála milostná scéna, která fanouškům dala naději na slibované sjednocení rodů Baratheonů a Starků. Jenže tohle je Hra o trůny a nic není jenom růžové. Proto je dost možné, že Gendryho čas je již téměř u konce.

KOUKNI SE  5 nejsympatičtějších filmových a komiksových záporáků

10. Podrick Payne

Pod dělá Brienne panoše již několik let. Díky ní se sice výrazně zlepšil v šermu, ale jak si poradí s armádou nemrtvých? Rovněž nezapomeňme, že před bitvou vypil společně s dalšími postavami několik pohárů vína, což může oslabit jeho smysly.

Aneta Pfeiferová

Předchozí článekDruhá Godzilla ve finálním traileru rozjíždí totální destrukci
Následující článekPostavy ze seriálu Hra o trůny dříve a nyní

Komentuj

Vlož komentář
Vaše jméno

two + 14 =