Filmová úmrtí, na která nebyl nikdo připravený

Filmová úmrtí postav, u kterých to tušíte nebo jste si jistí, že zemřou, nejsou jedny z nejvíce šokujících. Ale o těchto tady nebude řeč. V tomto článku jsem se zaměřil na smrt postav, které jsme tušili, a přesto jsme se na jejich skon nedokázali dostatečně připravit. Pozor, článek obsahuje spoilery!

10Jack – Zkrocená hora

Přes veškerou naději bylo jasné, že tento příběh o lásce dvou mužů nedopadne šťastným happyendem v žádné možné verzi. Ale konec, jaký nabídl tento film Jackově (Jake Gyllenhaal) a Ennisově (Heath Ledger) zakázané lásce není takový, jaký byste čekali. Protože Jacka postihne tragická smrt. Ale nejde úplně o to, jak zemře. Pravý důvod, proč je úmrtí této postavy nečekané, je způsob, jakým se o smrti dozví nejen Ennis, ale hlavně diváci.

O Jackově smrti se dozvíte prakticky z třetí ruky. Poté, co Ennis obdrží vrácený pohled s razítkem Deceased (zemřel). Ještě krutější je, že jejich vztah byl tajný, takže nikdo Ennisovi o Jackově skonu nemohl říct přímo. Dokonce se ani nedozvíme pravdu o Jackovi smrti. Zabili ho, nebo šlo o nehodu? To se už nikdo nedozví. A jen to přidává sůl do rány při které pukají citlivějším osobám srdíčka žalem nad osudem postav.

Zpátky

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

nine − six =