Filmová úmrtí, na která nebyl nikdo připravený

Filmová úmrtí postav, u kterých to tušíte nebo jste si jistí, že zemřou, nejsou jedny z nejvíce šokujících. Ale o těchto tady nebude řeč. V tomto článku jsem se zaměřil na smrt postav, které jsme tušili, a přesto jsme se na jejich skon nedokázali dostatečně připravit. Pozor, článek obsahuje spoilery!

9Bing-Bong – V hlavě

Každý, kdo někdy viděl byť jediný film od Pixaru ví, že studio je tak nějak vysazené na věci spojené s úzkostí ze smrtelnosti. Všechno to začalo tím, když přišel první Příběh hraček, který ve všech vyvolával pocit viny z toho, že všichni nakonec vyrosteme. A najdete tam spoustu příběhů o odmítnutí, nadbytečnosti a smrti. Tolik k filmům pro děti, hádám.

Animovaný film V hlavě byl od začátku zamyšlený jako emotivní, protože jde o animáč založený na emocích. Ale převzít zprávu z Příběhu hraček o nezbytnosti bolesti, že všichni jednou vyrosteme a pak tvrdě zasáhnout smrtí Bing-Bonga, to už bylo příliš moc, ne?! To nebyla jen smrt nevinného, ale také smrt nevinnosti a připomínka pro každého dospělého jak opustili všechny nápadité věci, které kdy milovali. Zkrátka osud horší než smrt.

Předchozí článekRecenze: Aristokratka u královského dvora
Následující článekDalajlamova kočka představuje čtyři tlapky úspěchu

Komentuj

Vlož komentář
Vaše jméno

nineteen + eighteen =