>
 

Zajímavosti

vydáno 16. 04. 2017

5 her s nejdelší herní dobou

Některé hry jsou krátké, některé dlouhé, a do některých se ponoříte na tak dlouho, že přestanete vnímat realitu. V tomto článku si představíme několik videoher, které rozhodně patří k těm delším. Samozřejmě se jedná pouze o malý výběr z myriády her s dlouhým gameplayem, ale tyto hry patří, dle mého názoru k těm ikonickým. Seznam není nijak seřazen, pořadí je náhodné

Zaklínač

Už první díl je jedním z nejlepších RPG všech dob, které Vás dokáže chytnout a nepustit. A co teprve třetí díl… S hlavní linkou překračující hranici 40 hodin a celou plejádou vedlejších úkolů a zakázek, díky kterým se doba gameplaye může klidně vyšplhat přes 150 hodin, se prostě musí jednat o jednu z nejdelších her. K tomu připočtěte dvě DLC, které také přidají pár hodin k dobru, a můžete se rozloučit se svým sociálním životem.

TES

RPG hry v ohledu doby hraní jasně vedou. A TES série rozhodně patří mezi nejvýznamější rpgéčka. Upřímně, jediný díl, který jsem hrál, byl Skyrim, o kterém si nemyslím, že je to dobrá hra. Počkejte, počkejte, nechystejte si kameny na kamenování: O Skyrimu si nemyslím, že je dobrá hra, přesto na něm mám nahráno přes 40 hodin. Protože přes všechnu nelogičnost, zbytečnou velikost a nezaplněnost světa se jedná o zábavnou hru. Ne dobrou, ale zábavnou. Natolik zábavnou, že u ní můžete strávit stovky hodin. Navíc ta neutichající touha pořád začínat znovu…

KOUKNI SE  Nejlepší retro hry III - Scorched Earth, Ski or Die a Prehistorik 2

Dark Souls

YOU DIED. Nápis, který je hráčům Dark Souls dost dobře známý. Přestože by si normální člověk, který se neřeže žiletkou, pravděpodobně nikdy nepomyslel, že bude hrát takovou sado-maso hru, ketrá ho bude dokonce bavit, přece jen se to vcelku často stává. Svou frustrující atmosférou Vás dokáže tato japonská šílenost neustále nutit znovu a znovu se pokoušet uniknout smrti v nesnesitelných bolestech. Ale ta přijde, ta stejně přijde.

Civilizace

Vybudovat říši, porazit své konkurenty, ovládnout svět. No kdo po tomhle nikdy netoužil? Civilizace Vám dává možnost si to vyzkoušet. A když si uvědomíme, že vybudouvat takovou říši trvá klidně několik let, není k podivu, že v samotné hře Vám to může zabrat dny, týdny, měsíce… A potom znovu. Krom své délky disponuje Civilizace neskutečnou schopností udržet vás připoutané ve vašich židlí a hrát dlouho do rána, aniž byste vlastně chtěli.

GTA

Město plné lidí + hodně zbraní = hodně zábavy. A taky hodně krve, mrtvých nevinných a spousta čerstvých sirot. Ale hlavně té zábavy. Tvůrci série Grand Theft Auto vsadili především na hráčovu svobodu ve velkých živých městech. A svoboda je přesně to, co chceme. A když dostaneme to, co chceme, strávíme u toho klidně celou věčnost.

 

 

Howky

 

Tags: , , , , , , ,


o autorovi    Nahoru ↑

    Dobré knihy