Podrobnosti k DLC Cyberpunk 2077: Phantom Liberty

Studio CD Projekt Red má ve zvyku vydávat ke svým hrám tak rozsáhlá DLC, že by je jiní vývojáři bez uzardění klidně prodávali jako plnou hru. Nejinak tomu je v případě DLC Phantom Liberty, které akční RPG Cyberpunk 2077 rozšíří o zcela novou lokaci a samozřejmě bude dále rozvíjet i příběh. Co všechno o chystaném DLC momentálně víme, se dozvíte v našem článku.

Placené DLC Phantom Liberty by mělo vyjít v průběhu roku 2023 na PC, PS5 a Xbox Series X/S (majitelé starších konzolí, tedy PS4 a Xbox One, tak mají zřejmě smůlu). Přesné datum vydání ale v tuto chvíli známo není.

Podle polského serveru Parkiet by se mělo jednat o nejdražší DLC, na kterém zatím studio CD Projekt Red kdy pracovalo. Rozpočet Phantom Liberty tak překonal doposud největší DLC polského studia, tedy O víně a krvi (Blood and Wine) k Zaklínač 3: Divoký hon. Jestli ale bude Phantom Liberty větší než O víně a krvi i z hlediska hratelnosti a herní doby, to zatím můžeme jen odhadovat.

Pokud nedojde k nějakým nepředvídatelným okolnostem, DLC Phantom Liberty by s největší pravděpodobností mělo vyjít s českými titulky, stejně jako základní hra.

O příběhu DLC Phantom Liberty zatím nevíme mnoho, děj by se ale z větší části měl odehrávat ve zcela nové čtvrti Night City, v takzvaném Dogtownu. Tvůrci chystané DLC popisují jako špionážní thriller, ve kterém se hlavní hrdina (nebo hrdinka) V nějakým způsobem zaplete do konfliktů v bojové zóně ve čtvrti Pacifica, aby v důsledku toho začal pracovat pro NUSA (Nová vláda spojených států amerických). Co to ale ve skutečnosti bude obnášet, zatím tak úplně přesně nevíme.

KOUKNI SE  Nejlepší hry roku 2023

Co ale víme jistě, je, že velkou roli v příběhu bude hrát zcela nová postava – Solomon Reed zahraný charismatickým hercem Idrisem Elbou (Rychle a zběsile: Hobbs a Shaw, Sebevražedný oddíl). Solomon by měl být vysloužilým vojákem a zvláštním agentem NUSA a zároveň údajně jedinou osobou, které momentálně můžete věřit.

Hratelnost bude v případě DLC Phantom Liberty stejná jako u Cyberpunk 2077. Stále se tedy bude jednat o akční RPG z pohledu první osoby, ve kterém se zhostíte role nájemného žoldáka jménem V. V jeho kůži se posléze svobodně pohybujete v obřím otevřeném světě, plníte nejrůznější příběhové mise a úkoly, levelujete vlastní postavu a následně ji pomocí získaných skill pointů, implantátů a upgradovatelné výbavy formujete ku obrazu svému, respektive ku obrazu vlastního herního stylu.

Phantom Liberty jádro hratelnosti Cyberpunk 2077 zřejmě nijak zásadně měnit nebude, nových prvků bychom se ale přeci jen měli dočkat. Jednou z takových novinek by měly být napínavé souboje za jízdy, během které budete moci v plné rychlosti střílet po ostatních vozidlech, jak bylo velice krátce vidět v posledním traileru. Pravděpodobně se můžeme těšit i na příval nových zbraní, výbavy, dost možná i skillů a perků, v tuto chvíli ale není nic definitivně potvrzeno.

DLC Phantom Liberty multiplayerovou složku obsahovat nebude,stejně jako v případě původního Cyberpunk 2077 se tedy bude jednat o striktně singleplayerový zážitek.

Ted Bundy

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

sixteen − eight =