5 schopností, které byste měli získat ve hře Dying Light 2 co nejdříve

Přinášíme vám tipy na několik schopností, které byste si měli osvojit hned na začátku, od kopu do vzduchu až po silnější úchop. Hru Dying Light 2 nám poskytl Comgad.


Dying Light 2, masivní pokračování původní hry z roku 2015 od společnosti Techland, je akční adventura s otevřeným světem a prvky RPG. Jak se tedy dalo očekávat, je zde spousta schopností, které je třeba odemknout. Některé z nich jsou užitečné. Jiné už tolik ne. Je tu také několik lákavých, které se mohou zdát jako věci, které byste chtěli získat hned na začátku, ale kterým byste se vlastně měli na začátku rovnou vyhnout, jako je dvojitý skok. Není tak skvělý! Místo toho vám nabízíme několik schopností, které vám v prvních hodinách dobře poslouží. Ty byste si měli osvojit jako první. Na dvojitý skok ani nepomýšlejte.

Než se dostaneme k samotným schopnostem, stojí za to rozebrat, jak v Dying Light 2 funguje levelování. K dispozici jsou dva stromy, kterými se můžete prokousat: Každý z nich obsahuje 24 odemykatelných dovedností. Nejprve musíte splnit určitý požadavek na statistiky, například mít 180 bodů zdraví, a také předpoklad (pro určité schopnosti), než si můžete odemknout jakoukoli dovednost, na kterou máte zálusk. Například k odemčení parkourové dovednosti Skluz musíte nejprve získat schopnost Plynulejší běžec a mít alespoň 160 bodů výdrže.

Zkušenostní body pro oba stromy dovedností získáváte prováděním akcí odpovídajících danému stromu (tj. boj pro boj, skoky pro parkour). Vylepšování statistik je na jiné povídání (nebo blog?), ale ve zkratce jde o toto: Musíte najít inhibitory po celém světě. Tyto inhibitory, posilující injekce, které vypadají jako steroidy nebo něco podobného, si píchnete, abyste Aidenovi zvýšili body zdraví a výdrže. Tím získáte větší odolnost a zároveň si můžete odemknout některé schopnosti ve stromu dovedností.Dobrá, nyní k některým schopnostem hry Dying Light 2, které byste měli odemknout na začátku hry:

KOUKNI SE  Nejlepší hry roku 2023

1Bojové dovednosti: Vzdušný kop

Vzhledem k tomu, že většinu času strávíte na střechách, měli byste mít způsob, jak se dostat na nepřítele a způsobit mu poškození dřív, než si uvědomí, co ho zasáhlo. Přesně takový je vzdušný kop. Kop ze vzduchu, který se provádí seskokem na nepřátele, si můžete odemknout, jakmile získáte bod pro vylepšení parkouru, a nebudete litovat, že jste si ho vybrali. Najednou se můžete úžasně hýbat. Vzdušným kopem odkopnete zombíky a konec! Parkourování během dne se právě stalo o něco jednodušším.

2Parkourová dovednost: Pevný úchop

Požadavky: Odemkněte Vysoký výskok, první dovednost v tomto stromu.

Tahle dovednost je jasná, zejména proto, že špatný odhad vzdálenosti mezi střechami může skončit strašlivým rozplácnutím. Pevný úchop, který lze odemknout za jeden bod vylepšení parkouru, je dovednost, která posiluje konečky prstů, abyste při chytání se říms z velkých výšek nespadli do záhuby. Je to záchrana. Tak často se mi stávalo, že jsem skákal ze střechy na střechu, abych zjistil, že Aiden není schopen se udržet dostatečně dlouho, když se věci brzy zvrtly. Pevný úchop tuto frustraci zmírňuje a zajišťuje, že se při parkouru udržíte.

3Dovednost Parkour: Šipky

Požadavky: Odemknout Vysoký výskok, Mít 140 bodů výdrže

Pro odemčení této schopnosti si možná budete muset vytvořit zásobu bodů pro vylepšení parkouru, protože vyžaduje, abyste Aidenovi alespoň třikrát zvýšili statistiku výdrže pomocí inhibitorů, abyste dosáhli požadovaných 140 bodů. Přesto budete chtít dovednost Šipky poměrně brzy. Poskytne vám krátkou dávku rychlosti, která vám pak umožní skákat do větších mezer, dosáhnout vyšších říms a běhat déle po stěnách (jakmile tuto dovednost odemknete). Na střechách opět strávíte spoustu času, buď běháním z bodu A do bodu B, nebo útěkem před pronásledováním zombie. Střelba šipkami v obou situacích vám dává nejen náskok, ale také vám pomáhá pokrýt větší prostor. Během mého hraní to byla nutnost a kombinace s dalšími schopnostmi – jako je parkourová schopnost Daleký skok – ji z dlouhodobého hlediska činí ještě efektivnější.

KOUKNI SE  Nejlepší hry roku 2023

4Bojová dovednost: Silný útok

Požadavky: Odemknout Spodní Kop, mít 120 bodů zdraví.

Podobně jako u Šipky budete muset minutu držet bod pro vylepšení bojové dovednosti, dokud nezvýšíte Aidenovu statistiku zdraví na 120 bodů z počátečních 100, k čemuž stačí jedna sada inhibitorů. Jakmile se vám to však podaří, je Silný útok zásadní bojovou schopností, kterou budete chtít na začátku využít. Ve skutečnosti jsem zjistil, že je to životně důležitá bojová schopnost. Dělá přesně to, co očekáváte: po krátkém podržení tlačítka útoku zasadí ničivý úder. Tento pohyb také nepřítele na chvíli omráčí a způsobí mu slušné poškození. Opravdu solidní pro likvidaci banditů nebo komba s jinými dovednostmi.

5Parkourová dovednost: Bezpečné přistání

Požadavky: Odemknout aktivní přistání, mít 140 bodů výdrže.

Pravděpodobně si brzy odemknete nezbytnou dovednost Aktivní přistání, což je schopnost, která snižuje poškození při pádu a udržuje hybnost při přistání. Hned poté byste si však rozhodně měli vyzvednout dovednost Bezpečné přistání. Jedná se o nezbytnou parkourovou dovednost pro případ, že byste nezvládli přeskok. V podstatě se jedná o vylepšenou verzi schopnosti Aktivní přistání, která zvyšuje hloubku, do které můžete dopadnout, aniž byste utrpěli poškození, jakmile dopadnete na zem. To se bude stávat často, takže místo toho, abyste zemřeli kvůli špatně načasovanému skoku, prostě si pořiďte dovednost Bezpečné přistání.

Toto je jen malý výběr odemykatelných dovedností hry Dying Light 2. Ve skutečnosti neuděláte chybu, když si na začátku hry vyberete jakoukoli schopnost. S výjimkou dvojitého skoku. Ten vás zklame, protože je v porovnání s ostatními dovednostmi zanedbatelný a zbytečný. Ačkoli vám doporučuji experimentovat se dvěma stromy, které Techland do tohoto pokračování zapeklitě zakomponoval, nelze popřít, že některé schopnosti vám v začátcích poslouží lépe. Kéž vám tyto návrhy dodají jistotu při procházení hry. Venku to bývá zrádné, tak se ujistěte, že máte ty správné schopnosti, abyste přežili.

KOUKNI SE  Nejlepší hry roku 2023

Hru koupíte u Comgad ZDE.

Charlie Brown

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

6 + 14 =