Víkend v Praze: Pivní festival, koncert klasické hudby, cvičení zdarma a další akce

Je před námi v pořadí již druhý prodloužený víkend, a to díky státnímu svátku – Dnu osvobození. Máme tak před sebou tři volné dny, které si můžeme v metropoli užít naplno.

V pátek se tradičně pro veřejnost otevře několik prostor státních úřadů. Navštívit můžete budovu Senátu, Poslanecké sněmovny či budovu Petschkova paláce, který býval sídlem řídící úřadovny Gestapa.

Foto_3_smallZačíná také 17 denní Český pivní festival 2015. Ten své brány otevírá o víkendu v 11.00 a nabízí, kromě více než 150 druhů českého piva ,také skvělé jídlo, akce pro děti, živou muziku a další program. V 16.15 se odehraje další ze zápasů české reprezentace v rámci MS v hokeji 2015, proto se nabízí vyrazit na některou z pražských zahrádek či do Oficiální fanzóny a pořádně našemu týmu zafandit.

 

koncert lobkowitzNa unikátním místě v centru Prahy si můžete v sobotu či neděli zdarma zacvičit a vybrat si z mnoha tréninků v Nike+ Training Club Studiu. Tréninky zde probíhají až do 24. května. Dáváte li raději přednost klasické hudbě, v sobotu si budete moci vybírat. Například v Lobkowiczkém paláci začíná ve 13.00 Midday Classic concert či v Bazilice sv. Jiří v 17.30 koncert v podání Prague Royal Orchestra.

 

denmatekCelá Praha žije samozřejmě hokejem, a proto nesmíme v neděli zapomenout na zápas Česko – Německo v některé v pražských hospůdek. Zapomenout však nesmíme především na naše maminky, jelikož na 10.5. letos připadá Den matek. Hlavní město samozřejmě k této příležitosti nabízí mnoho akcí. Maminku můžete vzít například na minigolf, a to zdarma do Prague Glow Golf. Také jí můžete vyrobit něco pěkného v Creative Worldu. Přejeme všem krásné volné dny.

KOUKNI SE  Zásady a výhody správného saunování

 

Lucie Kratochvílová

Předchozí článekRECENZE: Pod hladinou číhá smrt
Následující článekUmíme u nás točit horory? Přehled české filmové hororové tvorby

Komentuj

Vlož komentář
Vaše jméno

nine + 13 =