TBH: Střelba a lži na střední škole, láká první webseriál ČT

Nová internetová minisérie TBH míří na iVysílání, což je internetová videotéka, kam hodlá Česká televize přidávat exkluzivní novinky vyráběné pouze pro online-vysílání. Na iVysílání bude webseriál o šikaně, lživému světu teenagerů a tragédii na jedné brněnské škole, začátkem příštího roku. První teaser ukazuje realitu známou ze středních škol v USA, ale tvůrci jí přenáší do centra Brna, mezi české teenagery. Zatím to vypadá jako podařená žánrovka, plná napětí, neokoukaných mladých herců a se silným a málo vídaným tématem. Není náhodou, že TBH vyhrál cenu Nejlepší webseriál na brněnském televizním festivalu Serial Killer.

Střelecké útoky ve školách se staly hrozivým fenoménem především v USA. Debutující režisérka Lucia Kajánková hledá v desetidílném seriálu, z prostředí střední školy v moravské metropoli, odpověď na to, kde se berou příčiny smrtícího násilí mezi náctiletými a jaké jsou důsledky těchto činů.

Zkratkovitý název minisérie je mezi středoškoláky známou zkratkou: TBH neboli „to be honest“ odkazuje na mnohdy pokryteckou frázi „upřímně“. Za níž se snaží uživatelé sociálních sítí zakrýt přetvářku, neupřímnost a lhaní.

Zatím to podle trailerů vypadá na překvapení roku. Teaser má správně napínavou a syrovou atmosféru. Seriál zcela očividně cílí na mladší publikum a svým „lookem“ připomíná oceňované seriály jako 13 důvodů proč, Euforia nebo Elita. Dojde na romantiku, rozpadající se vztahy, kyberšikanu a také na osudnou střelbu a vše, co jí předcházelo.

KOUKNI SE  IFFKV 2023: česká stopa na festivalu v Karlových Varech

Stream střelby ve školních třídách a nárust sledujících

Krimisérie se zabývá především aktivistickou hrdinkou Májou, která útok přežila a zároveň streamovala na internetu, což jí vyneslo vlnu followerů. Pořízené video však nechtěně zahrnuje i dehonestující nahrávku dvojice spolužáků.

Vyšetřování komplikovaných motivů útočníka v druhé linii rozplétá i šikanu v kolektivu a varovný vliv virtuálního života na ten reálný. Tvůrci se opírají o vlastní rešerše, které prováděli pomocí speciálně sestavených dotazníků přímo mezi cílovým publikem na středních školách. Níže se můžete podívat na první zveřejněný teaser, který uvádí Planet Dark.

Oficiální synopse zní následovně: Co se po střeleckém útoku na jedné brněnské střední škole odehraje ve společenství, kde dosud pravidla na hranici šikany stanovovali členové florbalového mužstva a jejich obdivovatelky – dívčí parta Bitchez? První původní webový seriál České televize vypráví v deseti dílech o hledání hranic v bolestném světě dospívání a manipulativních sociálních sítí. Název využívá zkratky TBH, která i v českém online slangu zastupuje frázi „to be honest“ – „upřímně“. Používá se však často právě naopak: ve chvíli, kdy chce mluvčí zamaskovat lež či upravit pravdu. Seriál vznikl na základě rešerší prováděných pomocí speciálních dotazníků přímo mezi cílovým publikem na vybraných školách.

Webseriál TBH zvítězil v kategorii pro webseriály na letošním ročníku festivalu Serial Killer v Brně, který působí jako zásadní televizní a seriálový festival ve střední Evropě. TBH vznikl pod hlavičkou České televize, která ho příští rok uvede na chystané internetové platformě, která bude doplňovat iVysílání a kde bude ČT přicházet s novými internetovými projekty. Ostatně TBH vzniklo právě na základě výzvy České televize, která hledala nové náměty pro internetový obsah.

KOUKNI SE  Dotočí se vůbec finální druhá část páté řady seriálu Yellowstone s Kevinem Costnerem?

VIKTOR H.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

17 − six =