Retrovýlet do minulosti pro malé i velké

Děti jsou na prázdninách u babičky, nebo možná na táboře a vy vzpomínáte, jaké to tenkrát vlastně bylo, když jste byli malí? Jak jste trávili prázdniny, když ještě nebyly mobilní telefony. Jaká byla ta doba a co přinesla do všedního života? Přijměte pozvání pro malé i velké na retrovýlet do minulosti

Retrohraní – Alice Kavková

Retrohraní

Retrohraní: Sběratelka retroher Alice Kavková posbírala více než dvě stovky návodů na hry, které mnozí jako malí hráli, ale málokdo je předal dalším generacím. Třeba skákání gumy, přebírání provázku nebo tleskačky. V knize nejdete také povídání s dětskou psycholožkou a logopedkou o významu her a hraní pro vývoj dítěte a vše je doplněné kouzelnými ilustracemi Lukáše Fibricha. Retrohraní je zkrátka pokladnice her Husákových dětí.

Retro republika – Renáta Šťastná

Retrovýlet

Retro republika: Autorka touto svou druhou knihou navazuje na svůj první titul, čtenáři velmi vyhledávanou „retro“ publikaci Vzpomínkomat (2017). Zároveň také tímto způsobem přispívá k dokumentaci prvních sto let existence našeho samostatného státu.

Výpravná, převážně fotografická publikace zachycuje uplynulých sto let našeho státu z pohledu obyčejných lidí. Jaká to pro ně byla doba? Jak žili, jak se měli? Co slavili, po čem toužili, o čem snili? Spolu s nimi především prostřednictvím dobových fotografií zavzpomínáme na rodinné události, ty nejběžnější, a přece v životě každého ty nejvýznamnější – narozeniny a svátky, Vánoce, Velikonoce, svatby, narození dítěte i okamžiky rozloučení s těmi nejdražšími.

KOUKNI SE  10 zajímavostí ze světa Harryho Pottera

Soustředíme se i na různé životní mezníky, často dobově podmíněné – pionýrský slib, převzetí občanského průkazu, maturitu a maturitní plesy, zahájení a ukončení základní vojenské služby nebo promoce na vysoké škole. Zavíří i vzpomínky na bramborové a chmelové brigády, lampionové a prvomájové průvody, oslavy MDŽ, pionýrské tábory, dovolené a výlety, Připomeneme si také různá ,poprvé‘ – první lásku, první byt, první vlastnoručně uvařené jídlo, první mejdan a cigaretu…
Okrajově se dotkneme i toho, jak do života obyčejných lidí zasáhly velké dějinné události – druhá světová válka, okupace v roce 1968 nebo absurdity padesátých let.

Retro příběhy – Blanka Kovaříková

Retrovýlet

Retro příběhy: Známá autorka Blanka Kovaříková sbírá po leta nejen příběhy slavných osobností, ale také míst, předmětů a jevů, které neodmyslitelně patří k naší minulosti. V této knížce se zajímá o legendární hotely, restaurace, varieté a tančírny, zaniklé plovárny, manekýny padesátých a šedesátých let. Ptá se pamětníků, sběratelů a nadšenců na to, jak se dřív lyžovalo, jak se jezdilo na chmel, jak se trávila dovolená, jak se nakupovalo, co to byl Dětský dům, Liberecké výstavní trhy, kde byla vyhlášená lahůdkářství či uzenářství, jak se bydlelo na svobodárnách, v Ženských domovech i v panelácích, jak se létalo s ČSA i jak se jezdilo trabantem a velorexem, jak se otužovalo na Vltavě či topilo v kamnech.

Retrokuchařka – Kateřina Bittmanová, Jana Lachmannová

Retrovýlet

Retrokuchařka: S Retrokuchařkou se vrátíte k osvědčeným chutným receptům na masité, zvěřinové, zeleninové i sladké pokrmy. Jsou vybrány z prvorepublikových časopisů Jas, Eva a Hvězda československých paní a dívek a jsou doplněny dobovými jídelníčky a radami, jak s potravinami správně zacházet. Jídla jsou generacemi prověřena, z čerstvých surovin, chutná a z hlediska správného příjmu živin vyvážená. Při jejich přípravě podle Retrokuchařky poznáte, že na české kuchyni je nezdravý jen mýtus o její nezdravosti. Retrokuchařka nesmí na vaší kuchyňské poličce chybět. Rozšiřte si svůj jídelníček o skvělé recepty.

KOUKNI SE  Dobré knihy z lékařského prostředí, které vás dostanou jak chřipková epidemie

Babičko, dědečku…jak to tenkrát bylo?

Babičko, dědečku… Jak to tenkrát bylo?

Babičko, dědečku…jak to tenkrát bylo?: Vyprávějte si a objevujte příběhy ze života své rodiny Chcete poznat rodinné příběhy, o kterých jste ještě nikdy neslyšeli? „Babičko, dědečku… Jak to tenkrát bylo?“ je nová hra, při které si babička, dědeček, maminka, tatínek, ale i děti a kamarádi příjemně zavzpomínají a dozví se zapomenuté příběhy z rodinné historie. Hra obsahuje plno karet s retro fotografiemi a hravou formou vybízí k vyprávění příběhů. Napadne vás při pohledu na kartu s fotografií nějaký váš zážitek? Společně uslyšíte události, o kterých byste se jinak možná nedozvěděli. Ve hře je ukryta téměř nevyčerpatelná studnice rodinných zážitků. Ve druhé fázi hry odpovídají hráči na otázky, které se váží k příběhům. Poslouchali jste dobře a dokážete správně odpovědět? Pokud ano, posouváte se na herním plánu. Vítězí ten, kdo si vše nejlépe zapamatoval a bude první v cíli. Ale vítězství není v této hře to hlavní. Tím jsou zážitky a události, které se dozvíte. A věřte, že řada příběhů babičky, dědečka a všech vašich blízkých vám v hlavě zůstane navždy zachována jako krásná vzpomínka. „Babičko, dědečku… Jak to tenkrát bylo?“ je unikátní rodinná hra, která spojuje generace a zábavnou formou pomáhá trénovat paměť. · Hra je určená pro 2 – 12 hráčů od 6 do 120 let. · Hrací doba 45 – 90 minut · Hra obsahuje velký hrací plán, karty s retro fotografiemi, karty s otázkami a 12 dřevěných figurek.

KOUKNI SE  Nejprodávanější knihy měsíce května

Kristina Doubravová

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

eight + 12 =