V hlavní roli lékař, místo konání ordinace, operační sály a polní nemocnice.
Lékařské prostředí zajímalo čtenáře vždy. Má magické kouzlo tance mezi životem a smrtí. Voní krví i nadějí. Má v sobě odvěký boj dobra se zlem, ve kterém krutě rozhoduje prvek náhody. V kombinaci s životními dramaty a osudy hrdinů nabízí příběh, jehož součástí může být jednoho dne každý. Nabízíme tipy na nejlepší příběhy z lékařského prostředí. Vtáhnou vás mezi své řádky a nepustí ze své tajemné moci.
„Tak mám tu malárii, nebo nemám?“
Toto je autentická zpověď z Jižního Súdánu, nejmladšího státu světa, jehož území už celá desetiletí sužují ozbrojené konflikty. Na začátku roku 2017, kdy zemi navíc zasáhla vlna kritického nedostatku potravin, se do míst, kde se až příliš daří infekčním a tropickým nemocem, vydal na misi Lékařů bez hranic chirurg Tomáš Šebek. Po zkušenostech s úrazovou chirurgií z kolébky vúdú na Haiti a válečnou medicínou v severním Afghánistánu se spolu s kolegy ocitl v prostředí, kde má tradiční léčitel a jeho alternativní přístup k pacientovi daleko větší respekt než lékař vzdělaný na Západě.
Proti fixaci zlomenin papírem anebo poléváním vařící vodou může reputaci chirurgického týmu v očích místních pozvednout snad jen tím, že v absolutní pustině obklopující nemocnici v Agoku provede první operaci mozku dospívajícího Jihosúdánce. Zápisky Tomáše Šebka, doprovázené strhujícími fotografiemi, představují jedinečný pohled na místa, o nichž se z médií nedozvíte.