Případ Roubal: Voyo představuje true crime sérii s Hynkem Čermákem

Internetová videotéka Voyo přichází s prvním originálními projektem. Minisérie Případ Roubal je natočena podle reálných událostí a vychází z příběhu českého sériového vraha Ivana Roubala. Televize Nova konečně začíná s původní tvorbou na internet. Po nemocniční selance Ordinace v růžové zahradě 2 a teenagerské romanťárně Mužketýři je to první projekt určený ryze pro tuto platformu. V minisérii se dočkáme příběhu jednoho z nejslavnějších tuzemských vrahů.

Tří dílnou minisérie pro Voyo Original natočí režisérka Tereza Kopáčová, která natočila strhující televizní kriminálku Metanol nebo seriálový hit Ochránce, který je právě na obrazovkách ČT1. Nová detektivka aktuálně reaguje na stále vyšší diváckou poptávku po žánru true crime. Dobový projekt vychází ze skutečných událostí, k nimž došlo v 90. letech. Tvůrci se zaměřují na jednu z nejkontroverznějších postav historie československého zločinu – sériového vraha Ivana Roubala. Toho si v minisérii zahraje Hynek Čermák.

Hlavní postavu vraha Roubala ztvární Hynek Čermák, soudkyni Dagmar Havlová a policistu si zahraje David Švehlík, jehož postava vychází ze skutečného vyšetřovatele, který Roubalovy vraždy vyšetřoval. Premiéra minisérie Případ Roubal je naplánována na listopad. Na původní projekt české streamovací služby by do budoucna měly navázat další originální počiny. A zdá se, že právě Roubal nám ukáže, zda je tuzemský divák ochoten platit i za domácí streamovací služby.

Sériový vrah z devadesátek, který se nikdy nepřiznal: Ideální téma pro moderní kriminálku

Roubal patří mezi nejznámější vrahy moderních českých dějin. Byl odsouzen na doživotí za spáchání celkem pěti vražd. Kolem jeho případu ale kolují nejrůznější zvěsti, podle nichž měl na svědomí mnohem více obětí, kterými údajně krmil prasata nebo je rozpouštěl v chemikáliích. Roubal zemřel roku 2015 v Karvinské věznici. Televizní série bude sledovat koncipientku Roubalova obhájce, která v průběhu procesu řeší morální dilema. Má se nadále angažovat ve prospěch klienta, co se jí hnusí a o jehož vině je přesvědčena? Nebo porušit profesní zásady a vydat usvědčující důkazy, kterými by si zničila kariéru?

KOUKNI SE  Cillian Murphy jako Oppenheimer - život tvůrce jaderné bomby od Nolana

Námět obsahuje lákavý rozpor mezi tím, jak Roubal vypadal, jak se choval, a jak zrůdné zločiny mu nakonec byly prokázány. Přitom se nikdy sám nepřiznal. Diváci se mohou těšit na napětí, poctivou kriminální linku, věrnou atmosféru doby a zajímavé postavy v podání skvělých herců. Scénář k minisérii napsali Tomáš Bombík (krimisérie Spravedlnost, válečné drama Zpráva nebo atmosférický horor Trhlina), Zdeněk Jecelín (indie lovestory Marťanské lodě) a Václav Hašek (Polda, kriminální drama Sever).

Režíruje Tereza Kopáčová podle scénáře Tomáše Bombíka, Zdeňka Jecelína a Václava Haška. Produkují Ondřej Zima (Chyby, Kobry a užovky) a Pavel Berčík (Amundsen, Poslední aristokratka) z Evolution Films. Hrají Hynek Čermák, Dagmar Havlová, David Švehlík nebo Regina Rázlová.

Třídílná minisérie Případ Roubal bude mít premiéru v listopadu na streamovací platformě Voyo.

Viktor H.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

one × 2 =