Dotočí se vůbec finální druhá část páté řady seriálu Yellowstone s Kevinem Costnerem?

Na Netflixu jsou nyní dostupné první dvě řady seriálu Yellowstone v hlavní roli s Kevinem Costnerem. Na světě ale už jsou čtyři a půl řady seriálu. Konflikty mezi hlavním tvůrcem seriálu Tony Sheridanem a Kevinem Costnerem a Costnerův bouřlivý, mediálně propíraný rozvod vedou k dost neobvyklému zdržení v dotočení seriálu a otázkám, jak bude konec vypadat.

Možná jste se stali fanoušky seriálu nedávno, až když producenti seriál uvolnili na různé streamovací platformy včetně Netflixu. Respektive jeho dvě první řady, s osmi a deseti díly. A mohu vám prozradit, že jsou to ty dvě nejlepší řady seriálu.

Kevin Costner zde hraje nejednoznačnou, nepozitivní postavu, která je pro záchranu ranče schopná udělat cokoliv, nehledě na velmi rozporuplné vztahy se svými třemi dospělými potomky. Od třetí série se ze seriálu stává idealizovaná reklama na život v Montaně, z Costnera moudrý tatínek a z velmi napínavého thrilleru uplakaná a ukecaná pouťová atrakce na kovbojský život.

Z páté řady seriálu je natočeno osm dílů. Až s blížícím se koncem plánované poloviny série se probouzí thrillerová linka příběhu, vše by mělo směřovat ke konečnému finále celého seriálu. Velmi podivné je, že tato část šla ven na podzim roku 2022. A dosud se nazačala točit druhá polovina.

Podle informací, které prosákly do médií v polovině roku 2023, se Costner dostal do konfliktu s hlavním strůjcem a scénáristou seriálu, Tony Sheridanem. Podle všeho měli oba dva rozdílný pohled na vývoj postavy Johna Duttona. Sheridan správně budoval v prvních dvou řadách Duttona jako takového Kmotra z Montany. Costner pravděpodobně chtěl ze své postavy vytvořit hodného strýčka a soucitnou postavu. Což se mu tedy bohužel docela podařilo. Costner podle svých právníků má dokonce ve smlouvě klauzuli o rozhodování o morální smrti své postavy. To znamená, že má právo veta, jakým způsobem jeho postava v seriálu zemře a nemělo by to být trapným způsobem.

KOUKNI SE  Trailer: Costnerova pohádka z Divokého západu s názvem Horizon

Konflikt přerostl tak, že podle Sheridana spor převzali právníci. Ti třeba řeší, že Costner chce strávit dotočením posledních asi osmi dílů seriálu maximálně jeden natáčecí týden. Věnuje se totiž souběžně natáčení svého projektu o kovbojích s názvem Horizont (dvoudílný film). A také se v polovině minulého roku věnoval nechtěně rozvodovému řízení. Jeho manželka po 18 letech požádala o rozvod, jako důvod uvedla, že Costner pro práci zanedbával zcela rodinný život.

Teď se hovoří o tom, že by se finální díly Yellowstonu měly začít dotáčet na jaře tohoto roku a ven by měly jít na podzim tohoto roku. Bude zajímavé sledovat, jak konflikty poznamenají vyznění a atmosféru konce seriálu. Costner už přiznal, že další řadu seriálu určitě točit nebude. Sheridan je bohužel na Costnerovi zcela závislý, protože bez jeho účasti nemůže ani jeho postavu nechat usmrtit, musela by prostě zmizet, kdyby se už neměl objevit ani v dotáčení.

Přejme si, aby rodina Duttonů nebyla jako doteď nesmrtelná a zázračně vyléčitelná a závěr seriálu byl syrový a napínavý, jako byly první dvě řady.

Kubin

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

11 − six =