Posuňte se v životě dále


Každý z nás občas zatouží po nějaké změně. Teď nemám na mysli změny typu nový účes nebo nové auto. Mluvím tady o změně sebe samého. Myslím si, že se každý z nás občas dojde do bodu, kdy není se svým životem spokojený. Prostě a jednoduše, potřebujete se nějak posunout. A to jak v osobním, tak v pracovním životě. Zkrátka dělat věci jinak. Naštěstí je dnešní trh plný knih zabývající se tzv. osobním rozvojem. Já dne vyberu pět knih, které vám v životě pomůžou se posunout o velký kus dál. Posuňte se v životě dále…

5Konec prokrastinace-Petr Ludwig

Konec prokrastinace


Konec prokrastinace: Určitě každý z vás zná situaci, kdy před vámi leží nějaký úkol a vy místo toho, abyste se na něj vrhli, děláte úplně jiné, naprosto zbytečné činnosti. Prostě a jednoduše, z nějakého důvodu ho odkládáte na poslední chvíli. Tak takhle nějak by se dala popsat prokrastinace. Touto chorobou trpí vysoké procento lidí. Proto se Petr Ludwig se svými kolegy rozhodl s tímto civilizačním nešvarem bojovat. Prostudovali spoustu studií zabývající se chorobným odkládáním a dali dohromady knihu Konec prokrastinace. Kniha se ovšem nezabývá jen samotnou prokrastinací. Jde mnohem dále. V knize se dozvíte například jak zvládat kritickém myšlení nebo jak lépe organizovat svůj čas. Zkrátka, kniha vám pomůže žít naplno.

4Na volné noze-Robert Vlach

Na volné noze


Na volné noze: Rozhodli jste se podnikat na vlastní pěst a moc vám to nejde? Nebo teprve uvažujete nad tím být takzvaně na volné noze, ale bojíte se začít? Tak právě pro vás je tato kniha, která vám pomůže stát se úspěšným freelancerem. Kniha Na volné noze čerpá ze zkušeností několika stovek nezávislých profesionálu napříč všemožnými obory. Poskytne vám důležité rady a strategie pro váš růst. Kniha pokrývá celé dlouhé období rozvoje podnikání, od počátečních krůčků a začátečnických chyb, přes náročné první roky, až po plně zavedený a rozjetý byznys. Sám autor, je zkušený podnikatel, a i to dává knize určitou váhu. Nečekejte však rychlý úspěch, to nedokáže žádná kniha na světě.

KOUKNI SE  Knihy pro zamilované

3Jak získávat přátele a působit na lidi-Dale Carnegie

Jak získávat přátelé a působit na lidi


Sociální interakce patří neodmyslitelně k lidskému životu. Zkrátka bez kontaktu s ostatními lidmi se v běžném světě neobejdete. Důležitou otázkou však je, zda tuto činnost ovládáte. Bestseler Jak získávat přátelé a působit na lidi vám ukáže jak správně na to. Pomůže vám stát se v kolektivu oblíbenými a žádanými. Vždyť to, jak na ostatní působíte a jak s nimi komunikujete se odráží nejen v osobním, ale i profesním životě. Jednoduše, jak vy se chováte k lidem, budou se oni chovat k vám. Proto tato kniha je důležitý pomocník a neměli byste ji opomíjet, myslíte-li to s osobním rozvojem vážně.

27 návyků skutečně efektivních lidí-Stephen R. Covey

7 návyků skutečně efektivních lidí


7 návyků: Chcete být jak ve svém profesním, tak ve svém osobním životě co nejefektivnější? Pak je tady kniha 7 návyků skutečně efektivních lidí, která byla přeložena do více jak čtyřiceti jazyků. Její autor, Stephen R. Covey je uznávaná kapacita ve svém oboru a ve své knize shrnuje své dosavadní nabyté zkušenosti. Návyky jsou ve skutečnosti pečlivě vybrané životní principy, které vám při jejich osvojení, dodržování a systematickém využívání, pomůžou stát se harmonickou, cílevědomou, a hlavně efektivní osobností ve všech oblastech života.

1Technika Pomodoro-Francesco Cirillo

Technika Pomodoro


Pomodoro je legendární technika organizování času a koncentrování se na hluboký pracovní výkon. Tuto techniku vymyslel v 80.letech Ital Francesco Cirillo. Ve stejnojmenné knize se dozvíte, jak se tuto techniku naučit a začít ji efektivně využívat. Základem je úkoly rozdělovat do jednotlivých fází. Přičemž jsou důležité i fáze odpočinku. Pomodoro vám posléze pomůže lépe se vyrovnávat s nelehkými úkoly. Lehce je zvládat v předem určené době s naprostým klidem, soustředěním nad daným problémem a naprostým přehledem nad situací. Techniku používají miliony lidí po celém světě, vy se ji můžete díky této knihy naučit také.

KOUKNI SE  Devět tipů na hororové čtení během pochmurných podzimních večerů

Martin Kudělka

Předchozí článekQuentin Tarantino už nechce točit filmy
Následující článekRecenze: Neviditelný život Euridicie Gusmaové

Komentuj

Vlož komentář
Vaše jméno

two × 4 =