Nejočekávanější horory roku 2016

Budeme se bát, a kdo se bojí rád, neměl by mu uniknout tento článek. V něm se podíváme na zoubek nejočekávanějším hororům příštího roku. Ve třech případech z pěti jde o pokračování kvalitních a zaběhlých předchůdců. Našly se, minimálně pro mě, i dvě novinky v podobě Lesa sebevrahů a Čarodějnice. Oba mají ambice na kladná hodnocení u diváků i u kritiků. Připravte se vstoupit do světa duchů, démonů, čarodějnic, upírů, vlkodlaků a dalších děsuplných stvoření.

Les sebevrahů/The Forest

Jason Zada se nám představí na začátku nového roku svým debutem. Podle uveřejněného traileru si určitě zaslouží naši pozornost. Pro svůj film si vybral existující a jedno z nejděsivějších míst na Zemi. Les Aokigahara, rozkládající se na úpatí hory Fuji v Japonsku. Přezdívá se mu „Sebevražedný les“. Les bývá spojován s nejhoršími démony japonské mytologie. Záhadou je, proč právě sem přichází lidé spáchat sebevraždu. Nejen ze samotného Japonska, ale i lidé na druhé straně zeměkoule.

O scénář se postarala trojice Nick Antosca (seriály Poslední základna, Hannibal), Sarah Cornwell (scénáristický debut) a Ben Ketai (seriál Chosen). Hudebního doprovodu se ujal zkušený Bear McCreary. Skládá hudbu především k seriálům. Kupříkladu Battlestar Galactica, Heuréka – město divů, Živí mrtví, Agenti S. H. I. E. L. D., Constantine.

Děj: Film sleduje Saru, ženu, která má identické dvojče, sestru. Mají mezi sebou velmi silné pouto. Když se něco stane té druhé, ta první to dokáže vycítit, ať je kdekoli. Jednoho dne má Sara snový pocit, že s její sestrou není něco v pořádku. Dozví se, že sestra odcestovala právě do onoho lesa a od té doby ji nikdo neviděl. Sara se ji vydává hledat. Letí do Japonska. Snaží se dostat do „zakázaného“ lesa, kde sestru viděli naposledy. Přes oficiální odmítnutí pomoci najde místního průvodce, který jí pomůže v hledání. Nacházejí stan její sestry. Přes rady, aby zkusili hledat příští den, jelikož les není v noci bezpečný, se Sara rozhodne zůstat a přenocovat. Jak brzy zjistí, okolí není skutečně bezpečné, ale ani tak pusté, jak se zdálo. Nebezpečí neskýtá jen les, ale i Sářina mysl. Dokáže svou sestru najít?

KOUKNI SE  Kteří hollywoodští herci si letos vydělali nejvíce peněz?

Hlavní roli si zahrála Natalie Dormer. Hvězda seriálové tvorby – Tudorovci, Hra o trůny. Jde o její filmový debut v rámci sehrání hlavní postavy. Má za sebou pár účinkování ve filmu. Pouze na postu vedlejších, ne příliš viditelných postav. Sekundovat Natalii budou herci Taylor Kinney jako Aiden, Yukiyoshi Ozawa jako Michi, Eoin Macken jako Rob, Stephanie Vogt jako Valerie, Rina Takasaki jako Hoshiko a další.

Premiéra 7. 1. 2016

Čarodějnice/The Witch

Dalším počinem je Čarodějnice. Žádný fanda filmů tohoto žánru by si jej neměl nechat ujít. Malý počet šťastlivců vidělo film na letošním filmovém festivalu v Karlových Varech. Já mezi ně bohužel nepatřím, protože ono osudné půlnoční promítání bylo kvůli problémům změněno. Nicméně tento horor se nepodobá žádnému jinému. Nepůjde v něm o lekací scény. Ani o co největší počet vyhřeznutých střev a hektolitry kečupu. Film brnká na opravdu temnou, psychologickou a nervy drásající strunu. Koneckonců, stačí zhlédnout ukázku a uvidíte, o čem mluvím. Atmosféru podtrhují nejen postavy a okolní stromy, ale i středověká doba.

Děj: Početná rodina (rodiče s pěti dětmi) opouští vesnici v naději na nalezení ideálního místa pro život. Vysněný kus půdy v blízkosti lesů nalézají. První roky ubíhají, rodina žije spokojeně, úrody je dostatek. Vše funguje až do dne, kdy se ztratí jejich nejmladší syn. Rázem všechno, co vybudovali, mizí. Úroda hnije a hlad štve členy rodiny proti sobě. Při marném hledání syna se objevují povídačky o čarodějnici žijící v okolních lesích. Náhle je rodina vydána napospas démonickým silám, posednutím a čarodějnici.

Režisérem i scénáristou je začínající Robert Eggers. Hudbu k filmu složil Mark Korven (Kostka, Krutý a výjimečný). V oblasti hereckého obsazení jde o nováčky. Anya Taylor-Joy (seriál Endeavour, Vampire Academy) hraje postavu Thomasin. Výjimkou je jen herec Ralph Ineson (Z pekla, seriál Hra o trůny, Strážci Galaxie, Kingsman: Tajná služba) ztvárňující Williama. Kate Dickie (Prometheus, Sviňák) hraje Katherine. Julian Richings (Kostka, Saw 4) hrající guvernéra. Nesmí chybět čarodějnice v podání Bathsheby Garnett (Protivný sprostý holky). Snímek získal cenu za nejlepší režii hraného filmu na festivalu Sundance.

KOUKNI SE  5 nejsympatičtějších filmových a komiksových záporáků

Premiéra 24. 3. 2016

 

Kruhy/Rings

Premiéra filmu byla posunuta z letoška na příští rok. Mezitím sešlo z nápadu udělat z filmu Kruhy prequel. Půjde o čistokrevné pokračování ve stylu předchozích filmů. Akorát 13 let po dvojce. Přesto tvůrci slibují, že nás o nové poznatky ze Samařina krátkého života nepřipraví. Dozvědět bychom se měli něco o jejím narození, prokletí, ale hlavně proč dělá to, co dělá a komu tím chce ublížit.the-new-rings-film-will-be-a-prequel-to-the-ring

Děj: Opět se najde parta přátel, která nedbá na varování a pustí si tajemnou videokazetu. Jaké je překvapení, když jim někdo po konci zavolá, že jim zbývá poslední týden života. Začíná další závod s časem. Podaří se jim Samařino tajemství odhalit? Přežije vůbec její děsivé běsnění někdo?

Komu půjde o život po zhlédnutí záhadné a znepokojující nahrávky? Julii (Matylda Anna Ingrid Litz), Sky (Aimee Teegarden), Gabrielovi (Johnny Galecki), Holtovi (Alex Roe), Faith (Laura Wiggins), Carterovi (Zach Roerig) a dalším. Režie se ujal španělský nováček F. Javier Gutiérrez (3 dny). Na scénáři zapracovali hned čtyři pisálkové – Akiva Goldsman, David Loucka, Jacob Aaron Estes a Kôji Suzuki.

Premiéra 7. 4. 2016

 

V zajetí démonů 2/The Conjuring 2: The Enfield Poltergeist

Nejedno srdce fanouška hororů zaplesalo nad oficiálním potvrzením filmu V zajetí démonů 2. Jde o jeden z nejočekávanějších filmů daného žánru. Jednička slavila úspěch, a tak budoucnost dvojky byla růžová. K režii se vrátil James Wan i ústřední herecká dvojice Patrick Wilson a Vera Farmiga. O kvalitu by mělo být tedy postaráno.

Děj: O čem bude dvojka? Ústřední dvojice paranormálních vyšetřovatelů Ed a Lorraine Warrenovi jedou do anglického Enfieldu. Se svými zkušenoconjuring5stmi a schopnostmi musí pomoci rodině žijící v domě na statku. Členové rodiny jsou totiž terorizováni neobvykle hlučným poltergeistem. Dochází ke strašení, ozývají se děsivé zvuky, vznášejí se nejen předměty, ale i lidé.

KOUKNI SE  5 nejsympatičtějších seriálových záporáků

Kromě výše zmíněné dvojice si ve filmu zahrají také Sterling Jerins (Světová válka Z, Temné kouty) jako Judy Warren, Simon McBurney (Vévodkyně, Jana Eyrová, Teorie všeho) jako Maurice Grosse, Frances O´Connor (Proud času, Požehnání, seriál The Missing) jako Peggy Hodgson, Madison Wolfe (seriály Temný případ, Scream/Vřískot) jako Janet Hodgson, Shannon Kook (Temné kouty) jako Drew, Steve Coulter (Insidious 2, Zprávař 2 – Legenda pokračuje, Insidious 3: Počátek) jako otec Gordon a další.

Premiéra 9. 6. 2016

Underworld: Next Generation/Underworld 5

Prozatím máme za sebou čtyři filmy. O pětce se mluví jako o završení série. Já si myslím, že pokud nový přírůstek vydělá slušné jmění, tak studio ani tvůrci nebudou proti šestce určitě nic namítat. Film se natáčel převážně v České republice, hlavně v Praze, na zámku Kačina anebo v chrámu sv. Barbory v Kutné hoře.

Děj: Prozatím o něm víme pouze toto. Selena opětovně spojí síly s upírem Davidem. Na scéně se totiž objeví nový nebezpečný vůdce Lykanů (vlkodlaků). Zcela novou postavou je prozatím nepojmenovaná ambiciózní upírka. Zdá se, že nebude na žádné konkrétní straně a má problém poslouchat rozkazy. Objeví se také „Starší upír“ Thomas. Jakou roli v pokračování sehraje, není doposud známo.hqdefault

Hlavní role si zopakují Kate Beckinsale (Selena) a Theo James (David). Dále hrají Tobias Menzies (nejmenovaný vůdce Lykanů), Lara Pulver (nejmenovaná ambiciózní upírka), Charles Dance (Thomas), James Faulkner ze seriálu Hry o trůny, Peter Andersson z filmu Muži, kteří nenávidí ženy a nováčci Clementine Nicholson, Bradley James, Daisy Head. Změnou je post režie, který připadl Anně Foerster (seriály Myšlenky zločince, Cizinka). Jde o její první filmovou režii, tak ji držme palce. Scénář k filmu napsal Cory Goodman (Kazatel, Poslední lovec čarodějnic). Zajímalo by mě kam se poděla postava Michaela Corvina a jejich dcera. Ale času je ještě dost, budeme čekat na další zprávy.

Premiéra 27. 10. 2016

 

Ondřej Blahut

 

www.imdb.com, www.collider.com, www.comingsoon.net

Předchozí článek5 knih, kterým by měl Ježíšek letos věnovat pozornost
Následující článek10 hororů, které jsou v podstatě porno

Komentuj

Vlož komentář
Vaše jméno

16 − three =