Mrazivé krimi na letní období

Knížky plné napětí, policejního vyšetřování, vražd a smrti dlouhodobě lákají početnou skupinku čtenářů. I v parném létě se řada z nás bude chtít trochu ochladit nějakým tím mrazivějším titulem. Máme pro vás tipy na několik knih s kriminálním námětem.

Začneme hned nejznámějším autorem severské krimi Joem Nesbøm. Tomu před nedávnem vyšel již třináctý díl Zatmění s  Harrym Hollem v hlavní roli. Nyní již soukromý vyšetřovatel dá dohromady zajímavý tým odpadlíků a pokusí se najít vraha dvou žen. Známá postavička to ovšem nebude mít vůbec jednoduché. V patách má vymahače dluhů a problémem je samozřejmě i jeho hodně kladný vztah k alkoholu. No bude to zase jízda.

Jeho rovněž velice populární americký kolega Jeffery Deaver přichází s dokonce již patnáctým případem Lincolna Rhyma. Ten se proslavil již svým prvním případem Sběratel kostí, který se dočkal skvělého filmového zpracování. Tentokrát se v Nočním návštěvníkovi bude muset vypořádat s geniálním zločincem, který umí překonat jakékoliv zabezpečení. Během jeho nočních návštěv přicházejí obyvatelé domovů nejen o cennosti, ale i o pocit soukromí. Policisté ho musí dopadnout dřív, než dojde k daleko horšímu zločinu.

To britská spisovatelka píšící pod pseudonymem B. A. Paris má na svém kontě “teprve“ šest titulů. Ten poslední pod jménem Vězeňkyně je o ženě, která si po osiření vybudovala vlastní život a vdala se za okouzlujícího miliardáře. Co víc si přát? Jednoho dne se ovšem probudí v temné uzavřené místnosti. Vedle sebe má mlčenlivé únosce, největší šok ovšem prožije, když v tomto mrazivém prostředí uslyší hlas svého manžela.

KOUKNI SE  Bestseller: Robert Glover: Přestaň být hodným klukem

Pojďme se nyní podívat i na domácí autory. A to hned na nekorunovanou královnu české detektivky Michaelu Klevisovou. Její případy s Josefem Bergmanem si během let získaly obrovskou popularitu, a tak přichází s již osmým pokračováním s názvem Vraní oko. Tentokrát jsou čtenáři zavedeni do chatové osady na Jižní Moravě, kde dojde k vraždě podivínského ornitologa. Co když má ovšem navíc i spojitost s nedávnou smrtí pražské profesorky?

Trochu odbočíme do světa skutečného zločinu. Přečtěte si příběh policisty, kterého boj s mafií dostal až do vězení. Proč byl tento muž Nepohodlný policajt? Zdeněk Macháček se sice v řadách policie dočkal raketového vzestupu, ale následně ho jeho boj s mafií poslal i do dosti svízelné situace. Co vše musí prožívat policista za mřížemi? Nejen o tom je toto vyprávění, jehož hlavní část se odehrávala v divokých devadesátkách.

Dalším kriminalistou, jehož kroky mapuje literární vyprávění, je i Karel Tichý. Kudy kráčel zločin je svědectvím o nejhorších zločincích posledních desetiletí. Kniha vychází z cyklu článků se stejným názvem, které uvedl portál PrahaIN.cz. Nechybí v nich případ Hepnarová. spartakiádní vrah, veksláci, tuzex, bony, Ivan Jonák, kmotr Mrázek a mnohé další. U všech těchto zásadních události zločinu byl právě Karel Tichý.

Ale pojďme ještě zpět k beletrii. Klíč k vraždě od J. R. Ellise je klasičtější detektivkou. Podle obálky pro fanoušky Vražd z Midsomeru. Nejde tu o tisíce prolitých litrů krve a detailní popisy mučení obětí. V druhém dílu série Vraždy v Yorkshiru bude během koncertu komorní hudby v severoanglickém Halifaxu zastřelen světoznámý houslista Hans Müller. Zkušený vrchní inspektor Oldroyd bude muset vypátrat pachatele, který beze stopy utekl. Během vyšetřování vstoupí do světa bohatých sběratelů hudebních nástrojů, protože během zločinu se ztratily i drahocenné stradivárky.

KOUKNI SE  Vánoční pohlazení po duši

Řezník a střízlík je titul Alainy Urquhartové z opačného směru žánru. Ústředním padouchem je totiž metodický sadista a vrah se zálibou v medicínských experimentech, jenž usilovně pracuje na svém zatím nejstrašlivějším zločinu. Můžete se tedy těšit na hodně brutálního zločince. V jeho patách ovšem bude excelentní patoložka doktorka Wren Mullerová. Kniha bodovala na debutových žebříčcích New York Times, Wall Street Journal či USA Today a plánuje se její seriálová adaptace!

Na závěr tu máme zástupce slovenské krimi. Dominik Dán patří již dlouhou dobu mezi špičku tamní detektivky. Na svém kontě má desítky knih, v nichž využívá zejména vlastní zkušenosti z kariéry kriminalisty. V nejnovějším česky přeloženém titulu Dáma kontra střelec bude detektiv Krauz vyšetřovat střelbu sportovkyni, hráčku národního týmu a modelku na slavných pařížských a milánských molech v jednom. Kdo je tajemným střelcem? Výsledek vyšetřování může přinést překvapivé odpovědi.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

thirteen − 1 =