Mare z Easttownu: Atmosférická detektivka z ponuré Pensylvánie

Nová sedmidílná kriminální minisérie Mare z Easttownu se představuje v prvním traileru. Policejní vyšetřovatelka s tváří nestárnoucí Kate Winslet bude bojovat s vlastními démony a rozkrývat pozadí brutální vraždy mladé dívky. Vše zasazeno do nehostinného pensylvánského venkova.

Nový detektivní seriál pro HBO napsal a producentsky zaštítil Brad Ingelsby (Cesta zpátky, Noční běžec, Pryč od pece) a na režijní křeslo usedl Craig Zobel (Lov, Z for Zachariah). Série byla oznámena již v roce 2019 a původně jí měl režírovat Gavin O’Conner (Pistolnice Jane, Zúčtování, Warrior), který s Ingelsbym natočil úspěšné sportovní drama Cesta zpátky s Benem Affleckem. Nakonec se kvůli pracovnímu vytížení nemohl režie chopit a zůstal u minisérie alespoň v roli producenta. Vedle již zmiňované hlavní herečky Kate Winslet si zahraje i Guy Pearce nebo Evan Peters či Jean Smart.

Minisérie bude rozkrývat dávná tajemství spojená se sevřenou komunitou, kde se hříchy minulosti promítnou do současné doby. Nebude chybět vyšetřování drastické vraždy, rodinné problémy a na povrch bude vyplouvat temná historie hlavní hrdinky. Mare Sheehan je detektivka z pensylvánského maloměsta a nachází se ve vyhroceném bodě osobního života. Rozpadá se jí rodina a má zakořeněné problémy se svým rodným pensylvánským městem. Do toho je přiřazena k vyšetřování vraždy mladé dívky, kterou místní naleznou v řece. Mare je ztržena do víru násilí, intrik a temnoty. Snaží se najít cestu ke své rodině a zlepšit si vztah k rodnému městu, kde čím dál více bují kriminalita a zločinnost. Její osobní i pracovní život se začne nebezpečně prolínat a vraždy se propojí s rodinným vztahy i upadajícím městem.

KOUKNI SE  Furiosa: První trailer pro Ságu Šíleného Maxe

Trailer slibuje temnou a atmosférickou záležitost. Série je postavena na pomalém vyprávění a kombinuje psychologickou sondu do duše vyšetřovatelky a jejích osobních strastí. Správně nakombinovanou s drsnou porcí policejního vyšetřování, které je ztížené s postupnou degradující a rozpadající psychologií hlavní hrdinky. Pomalá detektivka je zasazena do vděčných kulis temné a zdevastované venkovské oblasti Pensylvánie. Hlavním motivem bude postupný psychologický rozklad hlavní hrdinky a pečlivě budovaná atmosféra. Zkrátka se můžeme těšit na ponurou, ale hutnou detektivní žánrovku, kterých není nikdy dost. Při sledování traileru si divák mnohdy vzpomene na detektivní thriller Zmizení (2013, r. Denis Villeneuve).

Zajímavostí je jistá podobnost minisérie Mare z Easttownu s Ingelsbyho scenáristickým debutem Pryč od pece (2013, r. Scott Cooper). Zasazení do Ingelsbyho rodné Pensylvánie a rozpad rodiny je tématem obou Ingelsbyho děl. V procedurálním thrilleru Pryč od pece je hned několik podobností s minisérii.

Ingelsby se Scottem zde také vyprávějí o rozpadající se rodině, která v nehostinném pensylvánském kraji přežívá na okraji společnosti. Bratři se zde snaží najít společnou cestu zpět k sobě, ale okolí a především město jim to neumožňuje. Snaha propojit rodinu a najít si své místo ve světě, končí tragicky a krutě. Hlavní hrdina tam také bojuje se svojí minulostí a vše se odehrává v kulisách ponuré Pensylvánie. Vytěžený kraj a zdecimované, kriminalitou prolezlé průmyslové město Pensylvánie ovlivňuje životy všech lidí v okolí. Pensylvánie má jakýsi genius loci, který ve filmové a televizní tvorbě velmi dobře funguje. A to by také mohl být jeden z filmových prvků, které minisérie může využít. Podobné leitmotivy jsou zřejmé i z právě představeného traileru.

KOUKNI SE  Dotočí se vůbec finální druhá část páté řady seriálu Yellowstone s Kevinem Costnerem?

Premiéra televizní minisérie Mare z Easttownu proběhne 18. dubna na HBO. A my se zatím můžeme těšit na pomalou detektivku v nehostinném a depresivním prostředí Pensylvánie s charismatickou hrdinkou.

Viktor H.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

2 + 16 =