Kruhy: Samařin život, začátek teroru

V půlce listopadu přijde do kin horor s názvem Kruhy/Rings. Nejedná se o podobnost názvu čistě náhodnou. Jedná se o prequel k filmům Kruh/The Ring a Kruh 2/The Ring Two. První Kruh z roku 2002 po vzoru japonského snímku Ring (1998) slavil nebývalý úspěch. Celosvětově vydělal téměř 250 milionů dolarů. A samozřejmě proslavil začínajícího režiséra Gora Verbinskiho. Pokračování režiséra Hidea Nakaty, jež zrežíroval původní japonskou verzi z roku 1998, už takový rozruch neudělalo. Kruhy zrežíroval F. Javier Gutiérrez. Ve 42 letech jde o jeho druhý celovečerní snímek. O scénář se postarali Akiva Goldsman (scénárista filmů Čas zabíjet; Čistá duše; Já, robot; Já, legenda) David Loucka (Parta snů, Dům snů, Dům na konci ulice) a Jacob Aaron Estes (Zátoka ticha). Kdo si ve filmu zahraje? Krátce se objeví mladý herec David Dorfman. Znát ho můžete z oboRings-2015-1u předchozích filmů jako Aidana. Hlavní postavou je Aimee Teegarden (seriály Kriminálka Miami a Las Vegas, Láska ve hvězdách, Vřískot 4), která ztvární postavu Sky. Laura Wiggins (Faith) známá především ze seriálů Shameless, Šestej smysl, Lidé zítřka a Inteligence. Mezi herci nechybí dva začínající – Alex Roe jako Holt a Matilda Anna Ingrid Lutz jako Julia (původem z Itálie). K projektu se připojil i herec z úspěšného seriálu Teorie velkého třesku, Johnny Galecki. Svou tvář propůjčí postavě Gabriela.

O čem bude děj filmu? Jak jsem již naznačil, tak půjde o prequel. Pokud jste stejně jako já přemýšleli, proč je Samara taková, jaká je? Jak vznikla ona vražedná nahrávka? Proč každého, kdo nahrávku zhlédne, zabije, či proč zrovna vylézá z televize? Na tyto a další otázky, které vám nedají spát, snad naleznete odpovědi ve filmu Kruhy. Děj se točí okolo strašidelné dívky z televize, Samary. Podíváme se 30 let před události z prvního filmu. Těžištěm filmu je život Samary Morganové. Už jako mladá je násilně zavřena do psychiatrické léčebny, kde se cítí naprosto odříznutá od okolního světa. V léčebně je navíc zdravotním personálem mučená natolik, až se skutečně stane the-new-rings-film-will-be-a-prequel-to-the-ringduševně chorou. Zdrcená a utrápená Samara poté natáčí útržky svého života na budoucí vražednou videokazetu. Těsně před svou smrtí, kdy je tragicky zabita a utopena, slibuje dokonat dílo své pomsty na místním personálu. Uvidíme, kolik nám toho režisér Gutiérrez ze Samařina života osvětlí. Mělo by dojít na informace o jejím narození i prokletí. Zkrátka o všech věcech, které měly zůstat v hlubinách zapomnění.

KOUKNI SE  Trailer: Christopher Nolan si zahrává s časem ve špionážním thrilleru Tenet

Natáčení probíhalo v USA v Georgii a ve filmových studiích East Mountain. Rozpočet filmu činí 33 miliónů dolarů, což je o 15 mil. méně než rozpočet prvního Kruhu. Tak doufejme, že nižší náklady nebudou na filmu znát po žádné stránce. Strach vejde do kin 12. listopadu 2015, kdy má film premiéru v českých a slovenských kinech.

 

Ondřej Blahut

 

www.imdb.com, www.comingsoon.net

Komentuj

Vlož komentář
Vaše jméno

four + 2 =