Jason Momoa- 10 zajímavostí, které jste nevěděli o krasavci z Aquamana

Stal se světově známým hercem za své role Khala Droga a Barbara Conana. Ženy si Jasona vybaví v roli plavčíka v Baywatch Hawaii. Nyní, po roli v blockbusteru Aquaman, se vyšplhal mezi těžké herecké váhy Hollywoodu. Mimo obrazovku má Momoa pověst sympaťáka, který nezkazí žádnou legraci. Co o tomto svalnatém krasavci ale opravdu víte?

1. Je Havajec

Jason Momoa má výraznou čelist, atletickou postavu a přirozeně opálené tělo. Jeho podoba je ovlivněná havajskými geny. Momoa se narodil jako jedináček v Honolulu na Havaji dne 1. srpna 1979 otci, který se na Havaji narodil, a matce, jež má americké, německé a irské předky. Během dospívání se jeho rodiče rozvedli a on byl vychováván v Iowě svou matkou. Po střední škole začal Momoa studovat mořskou biologii na vysoké škole v Iowě a poté studoval na Florida Keys. Po studiu se Momoa vrátil zpět na Havaj, aby se mohl znovu spojit s otcem.

2. Je neuvěřitelně aktivní

Z jeho vymakané postavy je zřejmé, že na sobě maká a nesedí jen u televize. Momoa je ale nadstandardně aktivní sportovec. Surfuje, jezdí na kole, šplhá na skály. Také jezdí na snowboardu a běhá. A to jsem nezmínil čas strávený v posilovně…

3. Je ženatý s Lisou Bonet

Dámy, je to smutné, ale Jason Momoa je šťastně ženatý už mnoho let. Tou šťastnou ženou je krásná Lisa Bonet. Divákům může být povědomá z herecké role Denise v The Cosby Show a pro svůj předchozí vztah se zpěvákem Lennym Kravitzem. Po skončení svého vztahu s Kravitzem v roce 1993 se Bonet a Momoa setkali v roce 2005, než si v roce 2007 řekli své ano před oltářem. Po osmi letech manželství mají dvě krásné děti a dokonce i po tom, co se stal Momoa slavným, zůstal jejich vztah silný.

KOUKNI SE  Nesmrtelné hlášky z českých filmů

4. Je to buddhista

Svou fyzickou vizáží a rolemi bojovníků nepřipomíná budhistu, ale obávaného rváče. Ve skutečnosti je ale praktikující budhista. Jeho cesty jej vedly od studií a malování v Paříži k duchovní cestě v Tibetu. Svůj tibetský výlet nazval svou „nejlepší životní zkušeností“, objevil zde učení buddhismu a začal studovat náboženství. Vypadá jako člověk, jehož nechcete potkat v temné uličce, ale ve skutečnosti je to klidný a laskavý člověk, který každý den medituje a upřednostňuje čtení knih před bojem.

5. Během natáčení Conana utrpěl mnoho zranění (a téměř zemřel)

Když byl v roce 2011 Momoa obsazen do remaku filmu Barbar Conan, musel ustát tlak na svou osobu, protože titulní postavu převzal po Arnoldu Schwarzeneggerovi. Pro svou roli se rozhodl obětovat cokoliv. Před natáčením si nechal Momoa zlomit nos, aby se víc podobal charakteru postavy. Nos si nechal zlomit od svého kamaráda, jenž mu rychle vyhověl. Místo toho, aby se naštval, Momoa to vzal jako šampión a odvětil: „Neříkej to mojí ženě“. Během natáčení byl Momoa pomlácený a pohmožděný především z pádů z koně. Kůň mu během natáčení málem rozdrtil hlavu, když z něj spadl pod jeho končetiny. Při dalším záběru jej kůň shodil ze sedla a Momoa si zlomil několik žeber. Bohužel ani tato oběť nepřinesla filmu kýžené ovace ani diváků, ani kritiků.

6. Jizvu nad obočím má z rvačky v baru

Nad levým okem můžete ve filmech s Jasonem vidět ošklivě vypadající jizvu. Jizva není dílem make-upu, aby Jason vypadal drsně, není ani důsledkem nějakého nebezpečného natáčení. Jizva je důsledkem hádky v baru. V listopadu 2008 se Momoa hádal s chlápkem na baru a muž mu roztříštil sklenici piva o obličej. Konflikt způsobil Momoovi ránu, jíž spravilo 140 stehů a také plastická chirurgie, aby se mu jeho krásná tvář vrátila zpět. Útočník byl krátce po incidentu dopaden. Momoa ale dokázal jizvu využít- zdobí ho v každé roli padoucha.

KOUKNI SE  15 nejlepších akčních filmů všech dob

7. Nemá telefon, televizi nebo internet

Zdá se, že Momoa má více společného s Khalem Drogem a Conanem, než si mohl někdo pomyslet. Dnes už se nenajde moc lidí, kteří by nevlastnili telefon, počítač nebo nějaké elektronické zařízení. Momoa není fanouškem moderních technologií. Opravdu nevlastní mobil, počítač ani televizi. Vypadá to, že Momoa je bez jakýchkoliv technologických nástrojů spokojený. Místo toho tráví svůj čas čtením (oblíbil si japonskou haiku poezii a Charlese Baudelaira), pečuje o své děti, a jak bylo napsáno, věnuje se sportovním koníčkům. Na obranu filmového průmyslu ovšem prohlásil, že si občas užije jako staromilec s rodinou návštěvu kina, s popcornem a všemi těmi upoutávkami.

Charlie Brown

Zdroj: whatculture.com

 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

8 + sixteen =