IFFKV 2023: co se na festivalu v Karlových Varech stalo

Film Servis Festival Karlovy Vary

Jak jsme psali minule, 57. ročník Mezinárodního filmového festivalu v Karlových varech začal ve velkém stylu. Ti, kteří se rozhodli jet až na druhou polovinu mohou litovat, že nebyli u toho co se na festivalu v Karlových Varech stalo. Koncert Jak skupiny Morcheeba, tak především kapely Indoor Garden Party s Russellem Croewem vyvolaly v publiku nadšení.

Roková scéna na festivalu v Karlových Varech

Hudební kariéru rozvíjí Russell Crowe od 80. let, kdy nahrál první sólový singl „I Want ToBe Like Marlon Brando“. Od roku 1992 byl členem rockové formace Thirty Odd Foot of Grunts, s níž vydal tři alba. V roce 2005 začal spolupracovat s kanadským hudebníkem Alanem Doylem, s nímž natočil první singl a následně, v roce 2006 se skupinou pojmenovanou The Ordinary Fear of God také album My Hand, My Heart. V roce 2009 začali Crowe a Doyle pořádat koncerty skupiny Indoor Garden Party. Roku 2011 vyšel na iTunes jejich třetí společný počin The Crowe / Doyle Songbook Vol III. V roce 2017 jako Indoor Garden Party vydali album The Musical, které se na žebříčk u iTunes a Amazonu ve Velké Británii dostalo dvakrát krátce na první místo. Album je k dispozici na Spotify.

Russell Crowe je štědrým podporovatelem různých charitativních projektů, jednotlivců a organizací a je také majitelem nejstaršího ragbyového klubu v Austrálii, The South Sydney Rabbitohs, založeného v roce 1908. Klub převzal v roce 2006 a díky jeho podpoře se podařilo prolomit desetiletí nezdarů. V roce 2014 tým získal premiérovou trofej NRL a přerušil tak 43 let trvající čekání na úspěch. Klub i v současné době patří k nejsilnějším sportovním týmům.

KOUKNI SE  Trailer: Smrtelné zlo: Probuzení
Představitel gladiátora Russell Crowe dorazil do Karlových Varů

Karlovarský festival uvede při příležitosti ocenění Russella Crowea historický dobrodružný snímek Petera Weira Master a Commander: Odvrácená strana světa (Master and Commander: The Far Side of the World, 2003), od jehož vzniku uplyne letos 20 let. Film byl oceněn 2 Oscary a získal celkem 10 oscarových nominací, Russell Crowe byl za úlohu kapitána Aubreyho nominován na Zlatý Glóbus.

Další hvězda na festivalu

Další hvězdou, která převzala Cenu prezidenta MFF KV je skotský herec, režisér a producent Ewan McGregor. Držitel Zlatého Glóbu, ceny Emmy, dvou Evropských filmových cen a řady dalších ocenění. Ewan McGregor rovněž představl nový snímek Druhá šance (You Sing Loud, I Sing Louder), v němž si zahrál společně se svou dcerou Clarou, která bude rovněž hostem letošního ročníku MFF KV.

Ale není třeba házet flintu do žita. I ti, kteří zatím jen o tom co se na festivalu v Karlových Varech stalo jen četli, mají stále šanci přijet a užít si mnoho dalších hostů, koncertů a především filmů. Šťastnou cestu!

Pavel Urík

Převzato z tiskové zprávy Film Servis Festival Karlovy Vary, a.s.

Předchozí článekLetní čtení pro muže
Další článekMrazivé krimi na letní období

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

5 + fourteen =