Hudební dojáky, co vás dostanou na kolena. Připravte si kapesníky!

Kdo tvrdí, že neviděl nikdy romantický film, lže. A kdo tvrdí, že ho nikdy žádný romantický film nedojal, lže dvakrát tolik. A co teprve romantický film, kde je hudba natolik podmanivá, že film chcete vidět znova a znova?

 

Cindy

Moderní italská Popelka z roku 1984. V hlavní roli dcera italského imigranta z Brooklynu Cindy zploděná z hříchu s lehkou děvou, která se se svou nevlastní matkou, dvěma sestrami a otcem stěhuje do Říma. Zde potkává pravého prince Mizia, který jí pomáhá plnit její sen o zpívání. Společně překonají nástrahy jak italské aristokracie, tak lstivé nevlastní matky a sester a happyend je na světě.

 

Povinně nezadaný

Německý počin z roku 2010, který ukazuje, že i Němci umí natočit slaďárnu, která může konkurovat americkým teenfilmům. Lila se vrací po roce z USA do Berlína, aby zjistila, že její matka se zamilovala do mnohem mladšího muže, a její sestra miluje kapelu Berlin Mitte, o které Lila nikdy neslyšela, která však po celém Německu vyvolává davové šílenství. Lila se brzy zamiluje do Chrize, aniž by vlastně věděla, že je zpěvákem kapely Berlin Mitte. Chriz je nezadaný, a tak by to mělo podle jeho manažera zůstat. Lila však celé plány mění. Happyend se samozřejmě koná, a jako velké plus beru, že Anna Fischer a Kostja Ullmann jsou opravdu němečtí herci, na které se dá dívat.

KOUKNI SE  10 nejlepších hororů o posedlosti démony

 

Mamma Mia

Kdo by neznal skupinu Abba. Jejich písničky jsou nesmrtelné. Dokonce natolik, že v roce 2008 byl s jejich hity natočen film Mamma Mia. V hlavní roli nesporně září Meryl Streep a Pierce Brosnan. Sophie žije se svou matkou na maličkém řeckém ostrůvku, kde vedou malý upadající hotel. Amanda má před svatbou a pořád netuší, kdo ji povede k oltáři. Ve chvíli, kdy to začne řešit, nalezne matky deník, aby zjistila, že ani sama matka netuší, kdo je její otcem, protože v době početí se spustila hned se třemi mladíky naráz. Nelení a všechny tři na svatbu pozve. O komické situace není nouze, aby zase nastal klasický happyend.

 

Zrodila se hvězda

Tato horká novinka je opravdu povedeným remakem z roku 1937. V hlavních rolích Bradley Cooper, film je i jeho režijním debutem, a Lady Gaga. Jackson, známý country zpěvák, objeví začínající hvězdičku Ally. Jejich vztah brzy přeroste ve vášnivý a Jackson vytáhne Ally do záře reflektorů a rychle ji tím katapultuje nahoru. Čím více Ally roste, tím více se Jackson musí prát se svými démony. Za mě naprosto úžasný film, kdy jak Bradleyumu, tak Lady Gaga věříte každé slovo, pohled, dotek. Dobrovolně přiznávám, že jsem si v kině utírala slzy. Za mě Top mezi dojáky, co Vás srazí na kolena, umocněný nádhernou hudbou.

KOUKNI SE  Nejlepší filmy s křesťanskou tematikou

Ivana H.

 

 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

sixteen − 12 =