Děda na tahu: Jarní prázdniny s dědou

Možná se mi to pouze zdá, ale americké komedie jsou každým rokem odvážnější, humornější a konečně se snaží otevřít dveře od místnosti, dříve plné nekorektních či citlivých témat. Děda na tahu (Dirty Grandpa) je toho názorným příkladem.

Producent a scénárista Dan Mazer je již od začátku své kariéry propagátorem humoru bez hranic, což úžasně ukázal ve filmech Ali G Indahause (2002), Borat (2006), Brüno (2009) a The Dictator (2012), ve kterých se zároveň v hlavních rolích objevil Sacha Baron Cohen, který je znám pro svůj kontroverzní humor. Role režiséra většího filmu se Mazer chopí úplně poprvé, nicméně menší zkušenosti z minulosti má. Pracoval na několika menších projektech a režíroval několik epizod seriálů Dog Bites Man a Da Ali G Show. Na druhé straně scénárista John Phillips je úplným nováčkem. Začal teprve letos a hned se ujal dvou komedií, tou druhou je Bad Santa 2, pokračování příjemné vánoční komedie v hlavní roli s Billem Bobem Thorntonem.

Dirty GrandpaHlavní herecké duo, tedy nadrženého dědu a jeho vnuka, zahrají Robert De Niro a Zac Efron. Oba v současnosti velice populární herci, i když každý pochází z naprosto odlišné generace. De Niro letos oslavil 72. narozeniny, a přesto se tváří jako mladík, plný energie a elánu. Zac Efron se proslavil převážně u mladší generace ve filmovém muzikálu High School Musikal (2006, 2007 a 2008)  a svůj hlas propůjčil několika postavám v animované sérii Robot Chicken. Chuť pravé komedie okusil teprve v roce 2014 ve filmech Neighbors a That Awkward Moment. Na své cestě o jarních prázdninách narazí na spoustu klubů, plných překrásných dívek, alkoholu a drog. Mezi lidmi, které potkají budou i Aubrey Plaza, Dermot Mulroney, Zoey Deutch a Jason Mantzoukas. Snoubenku Efrona hraje Julianne Hough, která se objevila např. ve filmu Safe Haven (2013) a v několika dalších průměrných filmech.

KOUKNI SE  Nový trailer na Top Gun: Maverick a pilotující Cruise

Jason Kelly je šťastně zasnouben s překrásnou ženou, o které si myslí, že je naprosto dokonalá. Jejich svatební plány jsou přerušeny, když Jasonova babička umře a jeho děd Dick jej požádá o poslední jízdu svého života. Vypraví se na cestu na Floridu, kde právě začíná největší párty za celý rok, pro všechny studenty známá jako jarní prázdniny. Na své cestě narazí na absurdní a komické situace a nevyhnou se ani drogám a sexuálním pudům.

Dirty Grandpa 3R rating posouvá film minimálně do koukatelného stádia, bez něj si jej nedokážu představit. Je otázka, zda bude příběh a kontrast mezi generačními rozdíly hlavních postav stačit na úspěch a zda dokáží tvůrci prezentovat humor správným stylem a využijí obrovský potenciál pro nadprůměrnou komedii. Děda na tahu v českých kinech od 4. února 2016.

Alexander Nardelli

 

Předchozí článekNejočekávanější fantasy filmy roku 2016
Následující článekRECENZE: Nejlepší věc, která se mi nikdy nestala: Stará láska nerezaví?

Komentuj

Vlož komentář
Vaše jméno

nineteen − 18 =