Co plánují herci a herečky ze seriálu Hra o trůny dále

Jeden z nejsledovanějších seriálů je u konce. Otázkou zůstává, co budou nyní dělat hlavní protagonisté. Článek Co plánují herci a herečky ze seriálu Hra o trůny dále vám na to odpoví.

1Peter Dinklage

Peter Dinklage hrál ve filmech a seriálech již před Hrou o trůny. Dá se říct, že právě fantasy seriál s historickými prvky herce malého vzrůstu naplno proslavil po celém světě. Jeho postavu Tyriona Lannistera si v průběhu seriálu oblíbily miliony lidí. Své filmové portfolio během natáčení seriálu rozšířil o účast v mutantním univerzu – X-Men: Budoucí minulost. Nebo o komediální sci-fi Chrise Columbuse Pixely. Loni si zahrál malou roli také v MCU. Konkrétně v Avengers: Infinity War. Svou budoucí tvorbu nyní zaměřuje na dabování animovaných postav. A to v letošním pokračování Angry Birds ve filmu 2 a dlouho očekávaném pokračování Croodsovi 2 v roce 2020. Nepotvrzené zprávy mluví o tom, že by se mohl objevit ve westernu The Wild Bunch v režii Mela Gibsona. Další projekt, který se má podobat snímku Chraň nás od zlého, s Peterovou účastí nese název Beg the Devil.

2Lena Headey

Lena Headey patří k těm hercům a herečkám, kteří byli slavní a úspěšní už před účastí v seriálu Hra o trůny. I ona si střihla několik dalších rolí v průběhu trvání seriálů. O budoucí role nemá určitě nouzi, ale prozatím to vypadá jen na pár projektů. Ještě před koncem veleúspěšného seriálu se na začátku letošního roku objevila v životopisném komediálním dramatu ze sportovního prostředí, Souboj s rodinou. Film šel do kin pouze ve Spojených státech a Velké Británii. Jejím druhým snímkem roku 2019 bude britské drama The Flood. Tento snímek má potvrzené promítání zatím pouze v Británii a Irsku. Těžko říct, jestli se časem dostane i k nám. Momentálně Lena natáčí film Gunpowder Milkshake, o kterém není známo vůbec nic. Krom zajímavě poskládaného obsazení a toho, že část se natáčela v Berlíně.

3Kit Harington

Naopak Kita Haringtona seriál zviditelnil a udělal z něj postupem let jednu z výrazných celebrit současnosti. Jeho herecká budoucnost po konci seriálu poněkud utichla. Jediné, co má v letošním roce na kontě je propůjčení svého hlasu populárnímu animovanému filmu Jak vycvičit draka 3. Šíří se zprávy, že seriál mu přinesl nejen slávu, ale také řadu problémů v podobě psychického vyčerpání, dlouhodobého stresu a nadměrné konzumace alkoholu. Fakt, že Kit musel po natáčení vyhledat odbornou pomoc potvrzuje také jeho herecký kolega Kristofer Hivju (Tormund Giantsbane). Takže na další Kitovo herecké vystoupení před kamerami si nejspíš budeme muset počkat.

4Emilia Clarke

Celosvětová sláva a úspěch v Hollywoodu. To přinesl seriál také britské herečce Emilii Clarke, která se předtím živila napůl divadelními prkny a napůl klasickou prací (barmanka, číšnice v restauraci, operátorka v call centru). Její začátky v seriálu nebyly vůbec snadné. Emilia musela celkem dvakrát (2011 a 2013) podstoupit komplikovanou operaci mozku, poté co ji bylo diagnostikováno aneurysma mozkových cév.

Jak její sláva rostla, začala dostávat nabídky na další filmy. Díky tomu si zahrála po boku Arnolda Schwarzeneggera ve filmu Terminátor Genisys. V romantickém dramatu podle knižní předlohy Než jsem tě poznala a ve Star wars spin-offu Solo: Star Wars Story. Ke konci letošního roku se objeví v romantické komedii Last Christmas. Druhý snímek, který ještě nemá datum příchodu na svět je kriminální thriller Above Suspicion. Příběh filmu podle knižní předlohy pojednává a historicky prvním odsouzení člověka za vraždu agenta FBI.

5Sophie Turner

Také mladé herečce Sophii Turner otevřel seriál dveře do světa Hollywoodu, kde je ale štěstěna vrtkavá. Svým postupným hereckým dozráváním zaujala Bryana Singera, který ji obsadil do role mladé Jean Grey ve snímku X-Men: Apokalypsa. Letos si svou roli zopakovala podruhé a nejspíš naposled ve filmu X-Men: Dark Phoenix. Kinbergův počin se netěší z přílišné chvály kritiků ani diváků. A finančně film také ztrácí. Navíc, když se značka X-Menů vrátila zpět pod Marvel, tak se dá očekávat kompletní přeobsazování herců a hereček pro případné další filmy. Přírodní blondýnka si momentálně užívá novomanželského období, poté co se 1. května provdala za zpěváka Joea Jonase.

6Maisie Williams

Díky Hře o trůny hodně vysoko vystřelila také sláva jedné z nejmladších hereček seriálu. Maisie nyní slaví úspěch o jakém se ji nejspíš nikdy nezdálo. A to původně na casting vůbec nechtěla jít, protože cítila, že nemá šanci. Dnes si může gratulovat ke správnému rozhodnutí. Také ona si našla čas na pár vedlejších filmových projektů během natáčení jednotlivých sérií. Seriál herečce otevřel dveře do světa Hollywoodu a je jen otázkou času, kdy se začnou objevovat další a další nabídky. Zatím je potvrzená její účast na hororověji laděném snímku od Marvelu. Jenže Noví mutanti již několikrát odsunuli své datum premiéry, tak doufejme, že 2. duben 2020 je už definitivní termín. Vedle toho Maisie natáčí thriller The Owners, kde parta přátel naplánuje vloupačku, která se hodně nepěkně zamotá.

7Iain Glen

Herec, který ztvárnil Daenerysina ochránce až do poslední chvíle. Muž, jehož postavě dost lidí přezdívalo Captain Friendzone. To byl Iain Glen v jednom z nejúspěšnějších seriálů. A nyní po konci jedné éry neplánuje žádný, byť malý, odpočinek. Ještě letos se objeví spolu s Lenou Headey v již zmiňovaném dramatu The Flood. Příští rok si zahraje s herečkou Sharon Stone a dalšími v Americko-Rumunsko-Španělském romantickém dramatu What About Love. Momentálně je v post-produkci další jeho postava, která se objeví ve sci-fi thrilleru Haven: Above Sky a v dnešních dnech je na natáčení svého dalšího filmu s názvem The Racer. V tomto komediálním dramatu by si měl zahrát také český herec Karel Roden.

8Nikolaj Coster-Waldau

Nikolaj nebyl před seriálem tak neznámý, jak by se mohlo zdát. Ale přesto se díky své postavě Jaimeho Lannistera zviditelnil naplno. Coby herec dánského původu se po konci seriálu uchýlí na čas k domácí tvorbě. Před dvěma měsíci se objevil v krimi thrilleru z produkce Dánska, Francie, Itálie, Belgie a Nizozemska – Domino. Ve filmu hraje spolu s rudou kněžkou Carice Van Houten. Nyní jsou v post-produkčních úpravách další tři jeho filmy. Z toho dva by měli přijít do kin, ale pouze v Dánsku. První je mysteriózní drama Suicide Tourist s plánovanou premiérou v listopadu. Druhý ještě nemá termín premiéry, pouze informaci, že by měl vyjít letos. Notat by měl být dramatickým thrillerem inspirovaný skutečnými událostmi ohledně teroristického útoku v Kodani v roce 2015. Třetí plánovaný snímek The Silencing patří mezi akční krimi thrillery a pro změnu vychází ze spolupráce USA a Kanady. U tohoto filmu není známé datum premiéry (ani co se týče roku).

9John Bradley

Postava obtloustlého Samwella Tarlyho, o kterého se všichni báli, protože si mysleli, že nemá moc šancí přežít nadcházející události a dožít se konce seriálu. A ejhle. Přežil a s nějakými bonusy navíc. Kromě seriálu Hra o trůny se objevil v několika epizodách seriálů Merlin a Borgia. To bylo ještě na začátku jeho herecké kariéry. Má za sebou čtyři filmové role ve filmech, na které nikdo moc dlouho vzpomínat nebude. Johnovým nejnovějším projektem bude komediální drama Tale of the Wet Dog. Film, jež nám předloží příběh o bezdomovci, který se stane mediální senzací, poté co zachrání ženu a jejího psa z řeky Hudson.

10Alfie Allen

Britský herec, jehož postava Theona Greyjoye si v seriálu Hra o trůny prošla nejedním peklem. Alfie Allen si vloni zahrál v nepříliš povedeném predátořím pokračování s podtitulem Evoluce. Jeho první role po Hře o trůny bude v komediálním válečném dramatu podle knižní předlohy nesoucí název Jojo Rabbit. Režii a scénář má na svědomí Taika Waititi. Dokonce si ve filmu střihnul roli Adolfa Hitlera. Film příští rok půjde do vybraných kin v evropských zemích, ale Česká republika mezi nimi momentálně nefiguruje. Druhý film také podle knižní předlohy, ve které se Alfie objeví je komedie How to Build a Girl. Film je momentálně v post-produkční fázi a bez konkrétního data premiéry.

11Nathalie Emmanuel

Herečka, která pochází z Velké Británie získala svůj exotický vzhled po svých rodičích. Role Missandei byla první velkou rolí v její herecké kariéře. Díky vzrůstajícímu úspěchu a slávě se o pár let později zapojila hned do dvou rozjetých filmových značek. První je nekonečná vysokooktanová série Rychle a zběsile. V sérii se poprvé objevila v sedmém filmu. Herci mají podepsané smlouvy do desítky, takže nejspíš ani Nathalie nebude vystupovat z tohoto vlaku poháněného miliardami. Druhou značkou je dnes již ukončená trilogie Labyrint podle třídílné knižní série. Zde si zahrála ve druhém a třetím filmu. Do nejbližší budoucnosti chystá hned dva další seriály. Svůj hlas propůjčí loutce v dobrodružném rodinném seriálu The Dark Crystal: Age of Resistance, který odvysílá stanice Netflix. Druhý bude komediální seriál Four Weddings and a Funeral, který vychází z romantické komedie Čtyři svatby a jeden pohřeb z roku 1994. V post-produkčních úpravách se chystá komedie Holly Slept Over. Půjde o první Nathalin celovečerní film po ukončení seriálu.

Ondřej Blahut

www.imdb.com

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

4 × one =