Jak vypadají herci ze seriálu Hra o trůny ve skutečnosti?

Přemýšleli jste někdy nad tím, jak vypadají hlavní postavy seriálu Hra o trůny ve skutečnosti? Tedy, když zrovna nenatáčejí? Teď už nemusíte. Náš podrobný seznam fotek vám představí podobu herců v civilu. Někteří se vůbec neliší od svých seriálových postav.  A pak jsou výjimky. Herci a herečky, které byste nepoznali. Protože v seriálu ztvárnili rasu Dětí žijících ve Stromě za Zdí nebo Nočního krále či Obry.

20

Missandei – Nathalie Emmanuel

Rádkyně Khaleesi, která se v seriálu objevila, až když byl seriál v plné jízdě. V prozatímních posledních dvou sériích dostala více prostoru. Tak uvidíme, kolik času s ní budeme trávit ve finální osmé sérii příští rok. Herečka Nathalie Emmanuel se svou rolí Missandei rychle dostala do povědomí nejen fanoušků seriálu Hra o trůny. Větší roli sehrála ve vysokooktanové filmové sérii Rychle a zběsile (sedmička a osmička) a menší roli si zahrála také ve dvou pokračováních post-apokalyptické trilogie Labyrint.

19

Arya Stark – Maisie Williams

Nejmladší dcera zesnulého Neda Starka za svůj krátký život zakusila již mnoho. Musela přihlížet vraždě svého otce, skrývat se a utíkat. Až se dostala do Braavosu, kde absolvovala výcvik pod Mužem bez tváře. V posledních dílech prokázala, že se naučila velice perfektně zacházet se svým drobným mečíkem. Naposledy to prokázala při tréningovém souboji s Brienne. Maisiena role v seriálu patří k její prvotině. Role v nejúspěšnějším seriálu z ní udělala teenagerskou hvězdu první velikosti.

18

Varys – Conleth Hill

Jedna z postav, která přežila všechny hrůzy a bitvy v Západozemí- Varys. Muž, který vždy všechno sledoval zpovzdálí a stále disponuje velkým počtem špehů. V současnosti radí Daenerys Targaryen a Tyrionovi Lannisterovi. Conleth Hill je zářným důkazem, jak se může postava herce v seriálu lišit od podoby herce ve skutečnosti. A to pouze přidáním- odebráním vlasů. Hillova seriálová postava je holohlavá. Ve skutečnosti má vlasů víc než dost.

17

Margaery Tyrell – Natalie Dormer

Margaery chtěla být královnou s velkým K. A málem k tomu také došlo. Jenže v cestě jí stála vypočítavá Cersei, která byla ochotná pro svůj cíl obětovat své nejbližší. Po Maisie další britská herečka. Akorát, že je mnohem známější. S účastí na filmových projektech má již bohaté zkušenosti. Před Hrou u trůny si zahrála v jiném historickém seriálu Tudorovci. Její sláva neušla ani filmovým tvůrcům. Proto jste ji mohli spatřit například vRivalech, Konzultantovi nebo Hunger Games. Právě pro natáčení Hunger Games si nechala vyholit část hlavy.

 

16

Cersei Lannister – Lena Headey

Cersei v poslední době zosobňuje v seriálu čisté zlo. Vše sice dělá proto, aby chránila své děti, jenže cesty k ochraně, kterými se vydává, jsou nebezpečné a místy dost brutální. Nehledě na to, že zmíněné děti má se svým bratrem. Herecká představitelka Lena Headey má úplně opačnou povahu než Cersei. Její úspěšná herecká kariéra začala hned prvním filmem, ve kterém hrála. A tím je Vodní svět z roku 1992.

KOUKNI SE  15 nejlepších akčních filmů všech dob

15

Jon Snow – Kit Harington

Bastard Neda Starka ušel dlouhou a strastiplnou cestu, než se stal Králem severu. Zatím to ani sám neví, ale čeká ho jedno velké životní odhalení, které může otřást celým severským krajem Západozemí. V současnosti je jednou z hlavních postav seriálu a chystá se na velké finále. Také Kit Harington tímto seriálem debutoval na poli herectví. A to znamená, že si udělal jméno a v budoucnu ho budeme moct vídat dále. I když se blíží konec seriálu Hra o trůny.

14

Daenerys Targaryen – Emilia Clarke

Také Daenerys musela ujít dlouhou cestu. Na začátku byla obyčejnou dívčinou s modrou krví, kterou „prodal“ její bratr Viserys místnímu vůdci klanu Dothraků. Nyní má na své straně několik spojenců ze země za Úzkým mořem a několik rodů přímo ze Západozemí. Plus dospělé draky, kteří hravě vydají za obrovskou vycvičenou armádu. Je jedno, jestli má vlasy obarvené na bílo nebo se honosí svými přírodními černými vlasy. Vypadá skvostně v seriálu i ve skutečnosti. A díky seriálu její herecká kariéra teprve začíná. Již si střihla roli Sáry Connorové v posledním Terminátorovi a letos se objeví ve spi-offu ze světa Star Wars, sólovce o mladém Hanu Solovi.

13

Noční král – Richard Brake/Vladimír Furdík

Ano, ano. Také Česko a Slovensko má svého zástupce ve velkolepém seriálu. Na rozdíl od ostatních si mohou oba – Richard Brake i Vladimír Furdík – užívat soukromí. Jejich tváře v seriálu nikdo nepozná. Oba ztvárnili Nočního krále, vůdce všech Bílých chodců. A všichni víme, jak Noční král vypadá. Ale abych to upřesnil, Richard Brake ztvárnil Nočního krále ve čtvrté a páté sérii. Poté byl z neznámých důvodů vystřídaný Vladimírem Furdíkem, který si osobně zahraje v závěrečné bitvě živých a mrtvých.

 

  

12

Opuštěná – Faye Marsay

Bez téhle dívky by Arya nikdy nedokázala zdárně dokončit svůj výcvik a stát se mužem bez tváře. Svou rolí herečka dokázala, že umí hrát bez emocí. Nasadit stoprocentní poker face.

 

11

Wun Weg Wun Dar Wun – Ian Whyte

Obr ze země za Zdí jménem Wun Wun sehrál několik zásadních rolí. Nejprve zachránil co nejvíce Divokých před Bílými chodci v Tvrdodomově a poté sehrál důležitou roli v záchraně Jonova života. Mimochodem se účastnil Bitvy bastardů. Představitel Wun Wuna není skutečný obr, ale podle níže přiložené fotografie k roli měl docela přesné dispozice. Dříve hrával basketbal. Nyní pracuje jako kaskadér.

KOUKNI SE  15 nejlepších akčních filmů všech dob

10

Lyanna Mormont – Bella Ramsey

Jedna z nejmladších začínajících hereček Bella Ramsey se do povědomí diváků seriálu dostala až v průběhu šesté série. Hned na sebe stáhla veškerou pozornost. Hlavně svým dravým hereckým umem. A to má teprve čtrnáct let. Svůj přirozený talent ukazuje od první chvíle v seriálu. Přesto, že jde o její první hereckou zkušenost před kamerou.

9

Tommen Baratheon – Dean Charles Chapman

Tommen Baratheon převzal trůn po svém násilně zesnulém bratrovi Joffreym Baratheonem. U vlády příliš dlouho nezůstal. Nepříjemné okolnosti ho dovedly k sebevraždě. Dean Charles ztvárnil jednu velkou roli ještě před úspěšným historickým fantasy seriálem. A to postavu Billyho Elliota ve stejnojmenném filmu. Po Hře o trůny se může jeho kariéra dramaticky rozjet. V dobrém slova smyslu.

8

Myrcella Baratheon – Nell Tiger Free

Jedno z dětí, které vzešla z nemanželského svazku dvou sourozenců. V seriálu se objevila spíše sporadicky. Konec její postavy přesto nedopadl šťastně. A rozvířil spory mezi Lannistery a Martelly. Herečka roli Myrcely navíc převzala po Aimee Richardson až po šesté sérii. Takže neměla moc času na odhalení svého plného potenciálu a talentu.

7

Tormund Giantsbane – Kristofer Hivju

Po Mance Nájezdníkovi se Tormund stal nekorunovaným vůdcem Divokých. Zpočátku měl Jon Snow s Tormundem velké rozepře. Ale čas vše léčí. A nyní jsou Tormund s Jonem prakticky nejlepší přátelé. Jeho postava dodává vtip každé situaci. Kristofer je původem z Norska, takže všechny scény odehrávající se na severu pro něj nebyly ničím neobvyklým. Mimo Hry o trůny se objevil také v několika filmech, jako například v posledním Rychle a zběsile. Větší popularitě se stále těší jeho obrovský zrzavý plnovous.

6

Hodor – Kristian Nairn

Dobrosrdečný obr s omezenou slovní zásobou přirostl všem divákům k srdci. Navzdory faktu, že jediné slovo, které měl v repertoáru, bylo jeho vlastní jméno. Smrt Hodora byla o to smutnější, když se přišlo na to, jak ke svému jménu přišel. Alespoň, že v posledním tažení zachránil Brana. Málokdo by čekal, že se robustní představitel Hodora Kristian Nairn ve skutečnosti živí jako DJ.

5

Shae – Sibel Kekilli

Předtím, než potkala Tyriona, živila se jako prostitutka. Poté vznikla neobvyklá láska mezi Shae a Tyrionem. Jenže ženám se nedá věřit. A Shae bohužel nakonec nebyla výjimkou. Jaký život žila Sibel Kekilli před seriálem? Působila jako německá herečka narozená v Turecku. V raném věku měla již bohaté zkušenosti s natáčením v porno průmyslu.

4

Sansa Stark – Sophie Turner

Na začátku působila jako naivní dívenka. Ale řada nešťastných příhod, ke kterým došlo v Králově přístavišti a na Zimohradě, ji donutila rychle dospět. Sansa nakonec vyrostla v mladou silnou ženu, pravého Starka. Naposledy to dokázala vykonáním pomsty na mistrovi našeptávačů Petyrovi „Malíčkovi“ Baelišovi. Stejně jako v  případě jeho seriálové sestry Maisie Williams, také její herecká kariéra právě odstartovala. Naposledy ztvárnila postavu mladé Jean Grey v komiksové jízdě X-Men: Apokalypsa. Jednu ze stěžejních rolí ztvární v blížícím se x-menovském pokračování s názvem X-Men: Dark Phoenix. Takže o pořádnou hereckou kariéru je už docela dobře postaráno, jak se zdá.

KOUKNI SE  15 nejlepších akčních filmů všech dob

 

3

Eddard Stark – Sean Bean

Jedna z nejmorálnějších a nejupřímnějších postav. Tedy v rámci možností. Není divu, že jeho životnost nebyla dlouhá a jeho poprava měla za následek nebývalé změny v uspořádání světa a následný vznik několika bitev. Ned byl vůdcem Severu a pobočníkem krále Roberta Baratheona. Po smrti Roberta ztratil hodně přátel v Králově přístavišti. Navíc na trůn dosedl Joffrey, který nařídil Nedovu popravu, a tím dal do pohybu nebývalé věci. Herec Sean Bean patří k nejznámějším hercům, kteří se v seriálu objevili. Logicky získal stěžejní roli. Jaký nastal divácký šok, když se jeho postava nedožila konce první série.

2

Ygritte – Rose Leslie

Ygritte a Jon v seriálu vytvořili mileneckou dvojici nepodobnou Romeovi a Julii. Dosud se nestalo, aby člen Noční hlídky sdílel lože se ženou, natož s Divokou. Členové Noční hlídky a Divocí mezi sebou bez ustání válčili. Ygritte byla ženou, která připravila Jona Snowa o panictví. Rozhodně se není čemu divit. S ní by si dala říct spousta mužů. Jen pozor, aby vás neprošpikovala šípy. 😉 Rose si před Hrou o trůny zahrála v jiném úspěšném seriálu- Panství Downton. Dá se říct, že skutečně má modrou krev, protože se narodila a vyrůstala na jednom skotském hradě. Momentálně je zasnoubená s hereckým kolegou Kitem Haringtonem.

1

Jaime Lannister – Nikolaj Coster-Waldau

Jaime Lannister neměl od začátku seriálu lehkou pozici. Všeobecná přezdívka „Králokat“ tomu taky moc nepřidala. Ani osud k němu nebyl příliš shovívavý. Nejprve přišel o pravou ruku, což je pro rytíře a velitele královské gardy těžká ztráta. Poté se provalila milostná aféra s jeho sestrou Cersei. A nakonec ho okolnosti donutily opustit Královo přístaviště. Co ho čeká ve velkém finále? Můžeme jen hádat. Herec původem z Dánska si vypracoval svou reputaci ještě před obsazením do fenomenálního seriálu. Například účastí ve filmu Černý jestřáb sestřelen. Je tedy nad Slunce jasné, že blížící se konec seriálu Hra o trůny nebude znamenat také jeho herecký odchod.

Ondřej Blahut

www.tettybetty.com

Předchozí článekRecenze: Blackout – Zítra bude pozdě
Další článekTrailer na hvězdně obsazenou akční krimikomedii Noční hra

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

ten + 3 =