Nejlepší teorie o 8. sérii seriálu Hra o trůny

Finále jednoho z nejsledovanějších seriálů současnosti se kvapem blíží. Pojďme si představit nejlepší a nejzajímavější především fanouškovské teorie o nadcházející 8. sérii seriálu Hra o trůny. Ti, kteří seriál dosud neviděli, nedoporučuji číst dále. Hrozí riziko velmi těžkých spoilerů!

1Jon a Daenerys jsou daleko více příbuzensky spřízněni

Jestli jste si mysleli, že odhalení příbuznosti mezi Jonem a Daenerys působilo podivně, tak se připravte na ještě větší zděšení. Jejich romantické spojení na konci sedmé série narušil fakt, že mezi Jonem a Daenerys existuje příbuzenská spojitost – teta a synovec. Tato teorie neplánovaný incest ještě prohlubuje. Říkáte si jak? Koneckonců skutečný původ Jona Snowa je pevně daný a manipulovat s ním už nelze. Zato s původem Daenerys to je jiné. Existuje hned několik znamení- Daenerysina matoucí vzpomínka na citronovník v Braavosu. Protože v Braavosu nerostou, pouze v Dorne. Herec Alfie Allen (představitel Theona Greyjoye) poznamenal, že rodinná situace Jona Snowa je podobná situaci Lukea Skywalkera. Tyto drobnosti dělají ze vztahu teta-synovec nevlastní sourozence.

Jak by to bylo možné? Za předpokladu, že Daenerys nebyla sestrou krále Rhaegara, ale jednou z jeho dětí, které zplodil se svou první ženou, Eliou Martell. Teorie předpokládá, že po Rhaegarově smrti byla Daenerys propašovaná do Dorne, kde vyrůstala v tajnosti. Stejně jako byl Jon vzat pod ochranná křídla Neda Starka jako jeho domnělý bastard. To by znamenalo, že Jon a Daenerys mají stejného otce, ale jiné matky. Lyanna Stark jako matka Jona Snowa a Elia Martell jako matka Daenerys. To by vysvětlovalo, proč se od sebe vzhledově tolik liší navzdory pokrevní příbuznosti.

Díky tomuto faktu by se daly určité rozhovory v první sérii chápat diametrálně odlišně. Proč třeba Ned Stark coby Pobočník krále odrazoval někdejšího krále Roberta Baratheona od plánu na odstranění Daenerys? Věděl snad, že Jon a Daenerys jsou nevlastní sourozenci už tehdy? Toť otázka. V takovém případě by se dalo říct, že Jon a Daenerys nahradili jiný incestní pár. A to Jaimeho a Cersei, kde už to nefunguje.

Zadní

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

1 + nineteen =