Nejočekávanější horory roku 2017

Dneska se podíváme na nejočekávanější a nejzajímavější hororové tituly, které si na nás Hollywood připravil v následujícím roce. A je toho opravdu hodně. Tak doufám, že kvantita nepřeváží kvalitu. Letošní horory příliš vavřínů neposbíraly. Navíc horor Kruhy tvůrci odložili na rok následující. Les sebevrahů a Underworld: Krvavé války skončili v lehkém nadprůměru. Čarodějnice jako komorní psychologický děsivý horor oslovila více festivalové diváky než ty v kinech. Jediný film, který slavil stoprocentní úspěch, je pokračování snímku Jamese Wana V zajetí démonů 2.

Letos je záběr a počet hororů skoro dvakrát větší. Snad všechny slibované filmy uvidíme v roce 2017. A teď už se bez dalších průtahů vrhněme do světa hrůzy.

8Rozpolcený/Split

Po devíti letech se režisér indického původu M. Night Shyamalan pokusí vrátit mezi uznávané režiséry mezinárodní scény hororově laděným thrillerem Rozpolcený. Poslední Shyamalanův film, který byl hodnocený nadprůměrně, byl mysteriózní sci-fi thriller Stalo se (2008) s Markem Wahlbergem v hlavní roli. O dva roky později zrežíroval akční fantasy Poslední vládce větru. Film byl přijatý dost vlažně. V roce 2013 režíroval post-apokalyptické dobrodružné sci-fi Po zániku Země. Ze snímku se brzy stal 120 miliónový propadák, který Shyamalanově režisérské kariéře málem zlomil vaz. Film je označovaný jako jeden z nejhorších počinů roku 2013. První krok k nápravě nesl název The Visit. Jde o komorní horůrek, který Shyamalanovi přinesl kladné přijetí od diváků i kritiků. Ovšem pouze na domácí americké půdě, kde byl film promítaný.

Za pár dní se pokusí o reparát na mezinárodní úrovni novým hororovým thrillerem, který ho může vrátit zpět mezi elitu. Hororový thriller s Jamesem McAvoyem a Anyou Taylor-Joy v hlavních rolích vypadá z posledního zveřejněného traileru velice zajímavě a slibně. O filmu se už dříve psalo a podrobnější popis děje naleznete v tomto článku. Jen pro upřesnění si zopakujeme, kdo všechno si v blížícím se snímku zahraje. Kromě dvou výše zmíněných je to Haley Lu Richardson jako Claire, Kim Director jako Hannah, Jessica Sula jako Marcia, Brad William Henke jako strýc John, Betty Buckley jako doktorka Fletcherová a další. O režii a scénář se postaral M. Night Shyamalan.

Premiéra: 19. 1. 2017

7Resident Evil: Poslední kapitola/Resident Evil: The Final Chapter

Vyloženě skalní fanoušci jistě zaplesají nad závěrečným dílem filmové série podle video herní předlohy s výmluvným názvem Resident Evil: Poslední kapitola. O odsunutí premiéry o více než rok se zasloužilo těhotenství hlavní představitelky série Milly Jovovich.

Takže nyní už nastal čas opět přivítat Alice a s ní skupinu přeživších, kteří celou sérii nějakým logickým způsobem přežili. Tato skupina odvážných se opět pustí do boje proti zlovolné společnosti Umbrella Corporation, která stojí za celosvětovým kolapsem a následnou zombie apokalypsou. Jak už to u filmové série bývá, v posledním snímku se vrátíme tam, kde to všechno začalo. Do Raccoon City (města naprosto srovnaného se zemí), ale hlavně do podzemního vědeckého bunkru – Úlu. Závěrečná bitva mezi Alicí a organizací Umbrella za záchranu posledních přeživších lidí na planetě se za necelý měsíc rozhoří v českých kinech.

Ve filmu si zahrají Milla Jovovich (Alice), Shawn Roberts (Albert Wesker), Ali Larter (Claire Redfield), William Levy (Christian), Rola (Cobalt), Iain Glen (Dr. Alexander Isaacs), Ever Anderson (Rudá královna), Eoin Macken (Doc), Ruby Rose (Abigail) a další. Film režíruje opět Paul W. S. Anderson. Režisér snímků jako Mortal Kombat, Horizont událostí, první Resident Evil, Resident Evil: Afterlife a Odveta, Rallye smrti a dalších. Anderson si sám k filmu napsal také scénář. O hudební doprovod se postaral zkušený Paul Haslinger (Underworld, Sexbomba od vedle, Zastav a nepřežiješ, Rallye smrti, Underworld: Probuzení).

KOUKNI SE  Čína a Klub rváčů. Místo epického výbuchu mrakodrapů nastoupí policajti

Premiéra: 26. 1. 2017

6Kruhy/Rings

Hororový film Kruhy měl původně mít premiéru letos na podzim. Tvůrci nakonec datum premiéry přesunuli na začátek roku 2017. Tak doufejme, že to nevěstí nic špatného, jak bývá zvykem. Viz film Jupiter vychází. A v případě nepřímého pokračování klasiky jakou je Kruh to platí dvojnásob.

O čem přesně bude nový příběh o tajemném vraždícím videu? „Julie (Matilda Anna Ingrid Lutz) dostává strach o svého přítele Holta (Alex Roe), když zkoumá temnou městskou legendu o tajemné videokazetě. O té se říká, že ten, kdo se na ní podívá, přesně po sedmi dnech od zhlédnutí, zemře. Ona sama se obětuje, aby zachránila svého přítele, a přitom zjistí děsivou skutečnost: že je v něm „film ve filmu“, který ještě nikdo neviděl.“ (zdroj: www.csfd.cz)

Režisér snímku F. Javier Gutiérrez  a jeho štáb očividně sázejí na neznámé či ne příliš okoukané herce. Kromě zmíněných představitelů Julie a Holta si ve filmu zahrají Vincent D´Onofrio (Zákon a pořádek: Zločinné úmysly, Plán útěku, Jurský svět) jako Burke, Johnny Galecki (Teorie velkého třesku, Vyměřený čas) jako Gabriel, Laura Wiggins (Shameless, Lidé zítřka) jako Faith, Aimee Teegarden (Vřískot 4, Láska a čest) jako Sky, Bonnie Morgan (Minority Report, Noc hrůzy, Ďábel v těle) jako Samara a další. Scénář k filmu má na svědomí trojice mužů – Akiva Goldsman, David Loucka, Jacob Aaron Estes. Hudební doprovod složil Matthew Margeson (Kick-Ass 2, Kingsman: Tajná služba, Captain America: Návrat prvního Avengera, Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti).

Premiéra: 2. 2. 2017

5Vetřelec: Covenant/Alien: Covenant

Do seznamu nejočekávanějších hororů roku 2017 patří bezesporu také xenomorfní mimozemské monstrum ve filmu Vetřelec: Covenant (český překlad – pakt). Ale nenechte se mýlit. V tomto případě ještě nejde o nové dobrodružství Ripleyové, i když i to se pomalu rýsuje. Název je zavádějící. Lze jen těžko říct, proč se tvůrci rozhodli kompletně překopat název, a dělat tak v tom divákům guláš. Nicméně Vetřelec: Covenant je přímým pokračováním snímku Ridleyho Scotta Prometheus z roku 2012. Dějově film nebude navazovat tak, jak původně tvůrci zamýšleli. Přesto nepůjde o samostatný počin.

V nově připravovaném filmu budeme sledovat posádku koloniální lodi Covenant při své cestě na planetu nacházející se na druhém konci galaxie. V průběhu cesty narazí na jinou planetu, která na první pohled vypadá jako neprozkoumaný ráj. Vzápětí zjistí, že opak je pravdou. „Nově“ nalezený svět je temné a nebezpečné místo obývané syntetickým člověkem Davidem. Jediný, který přežil řádění Xenomorfů na lodi Prometheus. Brzy propukne všechno nanovo a  začne nový boj členů posádky o přežití.

Film bude stejně jako u Promethea režírovat Ridley Scott. Scénář k filmu napsali pánové Michael Green, John Logan a Jack Paglen. Ve filmu by se měly objevit hned tři postavy z předchozího filmu. A to Michael Fassbender jako syntetik David, Noomi Rapace jako Elizabeth Shaw a Guy Pierce jako Peter Weyland. K nim se připojí noví herci v podobě Katherine Waterston (Milenci těch druhých, Fantastická zvířata a kde je najít), Jamese Franca (trilogie Spider-Man, Zrození Planety opic), Callie Hernandez (La La Land, Blair Witch), Billyho Crudupa (Strážci – Watchmen, Spotlight), Carmen Ejogo (Hrdost a sláva, Fantastická zvířata a kde je najít), Dannyho McBridea (Princ a pruďas, Buchty a klobásy) a dalších. O hudbu k filmu se postaral Jed Kurzel (Babadook, Slow West, Macbeth, Assassin´s Creed).

KOUKNI SE  3 nejlepší seriály roku 2021

Premiéra: 18. 5. 2017

4Annabelle 2

Snad žádný film nebyl v roce 2014 diskutovanější než právě Annabelle. Jedni horor zbožňují, druzí nenávidí. Zkrátka film rozdělil diváky na dva tábory. Mně osobně film trochu připadá jako vykradačka Chuckyho či jiných podobných filmů, kde figuruje panenka posedlá zlou silou. Něco zhruba takového jste v kostce mohli vidět v prvním filmu.

O čem bude Annabelle 2. Podle prvotních indicií půjde dvojka trochu jinou cestou. Stejně, jak to tvůrci udělali s filmem Ouija 2. Několik let po tragické smrti jejich malé dcerky se výrobce panenek a jeho žena rozhodnou přivítat ve svém domě jeptišku a několik dívek ze zavřeného sirotčince. Brzy se nejen rodina ale všichni stanou terčem útoků posedlé panenky, kterou ženin muž vyrobil – Annabelle.

Oproti jedničce v režii Johna R. Leonettiho došlo k několika změnám. Režisérskou důvěru si právem vysloužil David F. Sandberg. Autor letošního úspěšného hororu Zhasni a zemřeš. Scénář k filmu napsal začátečník Gary Dauberman (Annabelle, Crawlspace). Producentem filmu je známý mistr hororu James Wan. V pokračování o ďábelské posedlé panence si zahrají Miranda Otto (Pán prstenů: Návrat krále, Válka světů; Já, Frankenstein), Stephanie Sigman (V hlubinách, Spectre), Alicia Vela-Bailey (Avatar, Zhasni a zemřeš, Underworld: Krvavé války), Javier Botet (Rec 1 a 2, REVENANT Zmrtvýchvstání), Anthony LaPaglia (seriál Beze stopy, Happy Feet 1 a 2), Lulu Wilson a další.

Premiéra: 10. 8. 2017

3To/It

Zdá se, že se dočkáme také remaku jednoho starého hororu podle knižní předlohy Stephena Kinga. Půjde o remake televizního hororu To z roku 1990. Děj se tedy od originálu nebude v ničem podstatném lišit. Pokud ale přesto nevíte a chtěli byste vědět o ději více, naleznete ho v tomto článku (příběh je komplikovanější a více komplexní).

Důvěru dostal naprostý režisérský nováček Andres Muschietti. Ten má na kontě pouze krátkometrážní horor Máma a stejnojmenný neméně kvalitní celovečerní film na motivy svého vlastního krátkého filmečku. Scénář napíší Chase Palmer a Gary Dauberman. Roli klauna Pennywise ztvární mladý švédský herec Bill Skarsgård (Šimon a dudy, Anna Karenina, Aliance). V dalších rolích uvidíme Finna Wolfharda, Jaedena Lieberhera, Nicholase Hamiltona, Stevena Williamse, Owena Teaguea, Sophii Lillis, Stephena Boagerta, Geoffreyho Pounsetta, Jeremyho Ray Taylora, Chosena Jacobse, Jacka Grazera, Jacksona Roberta Scotta a spoustu dalších.

2Temná věž/The Dark Tower

Příští rok nás pravděpodobně čeká ještě jedno zfilmování knihy od mistra knižního hororu a děsu Stephena Kinga. Jde o hororový fantasy western s prvky sci-fi, Temná věž. Pro ty, kteří již četli knihu nebo celou sérii, to nebude nic nového. Pro ostatní nastíním děj připravovaného filmu.

Snímek bude sledovat příběh Rolanda Deschaina, posledního pistolníka Středosvěta a jediného žijícího potomka z rodu Eldů. Roland se vydává na cestu k Temné věži, o které je přesvědčený, že dokáže odvrátit zkázu Středosvěta, jeho domova. Ve zdevastovaném, fantastickém světě pistolník pronásleduje muže v černém. Ten je čarodějem/mágem, pravou rukou Johna Farsona, který je zodpovědný za postupující zkázu Středosvěta a andělem smrti. Právě muž v černém staví Rolandovi do cesty nejrůznější překážky od místních obyvatel přes chlapce Johna Jacksona Chamberse z našeho světa po nejrůznější mutanty jako připomínku na proběhlou nukleární válku. Podaří se pistolníkovi Rolandovi dostihnout tajemného muže v černém? Co všechno bude muset Roland podstoupit, obětovat a vytrpět, aby mohl dostihnout muže v černém, který je jediný, kdo zná cestu k Temné věži.

KOUKNI SE  Harry Potter: Zpátky do Bradavic – Speciál kouzelnické ságy míří na HBO Max

Látka není příliš známý ale zato překypuje hvězdným hereckým obsazením. Roli pistolníka Rolanda si zahraje Idris Elba (Thor a Thor: Temný svět, Prometheus, Pacific Rim – Útok na Zemi, Star Trek: Do neznáma, Kniha džunglí). Roli muže v černém ztvární Matthew McConaughey (Kontakt, Ponorka U-571, Sahara, Obhájce, Klub poslední naděje, Interstellar, Kubo a kouzelný meč). V dalších rolích uvidíme Katheryn Winnick (seriál Vikingové, filmy Vrahouni, Láska a jiné závislosti) jako Laurie Chambers, Abbey Lee (Šílený Max: Zběsilá cesta, Bohové Egypta) jako Tiranu, Jackieho Earle Hayleho (Den kobylek, Strážci – Watchmen, Prokletý ostrov) jako Sayre, Nicholase Hamiltona (Strangeland, Tohle je náš svět) jako Lucase Hansona, Frana Kranze (Donnie Darko, Chata v horách, Moojave, Rebirth) jako Pimliho, Toma Taylora (seriály Legenda a The Last Kingdom) jako Jakea Chamberse, Michaela Barbieriho (Malí muži) jako Timmyho a další.

Film bude režírovat zkušenější dánský režisér Nikolaj Arcel. Na kontě má filmy jako Muži, kteří nenávidí ženy; Žena v kleci, Zabijáci, Vzkaz v láhvi a další. Scénář k filmu napsal kromě samotného režiséra ještě Akiva Goldsman, Anders Thomas Jensen a Jeff Pinkner. O hudební doprovod se postaral všemi mastmi mazaný Nizozemec s uměleckým jménem Junkie XL (Sibiř, Slepý, Šílený Max: Zběsilá cesta, 300: Vzestup říše, Deadpool, Batman vs. Superman: Úsvit spravedlnosti).

1Ostatní horory

Ještě bych se chtěl zmínit o pár dalších hororových filmech. O těchto filmech se prozatím skoro nic neví, nebo není jisté, jestli svou premiéru stihnou v letošním roce. V první řadě jde o volné pokračování filmu opět se zombie apokalypsou Světová válka Z 2/World War Z 2. Brad Pitt svou účast již více méně potvrdil, ale bez potvrzeného režiséra se projekt nikam dál nepohne. Svou premiéru by měl mít na konci příštího roku také, snad remake než pokračování, sériový vrah Jason Voorhees ve filmu Pátek třináctého/Friday The 13th. Tvůrci další hororové série nedávno pronesli větu, že s
i myslí, že uzrál čas na další „porci zábavy“. Řeč je o pokračování Saw s podtitulem Legacy. Scénáristé to budou muset mít hodně dobře promyšlené aby mohli maximálně smysluplně navázat na sedmičku ( v češtině Saw 3D). Největší překvapením alespoň pro mně je možná premiéra Insidious 4. Po rozladění nad trojkou by člověk čekal, že stačí, ale asi ne. U kolonky režie disponuje jméno Adama Robitela. Ale to všechno ukáže až čas.

Tak a na co a proč se nejvíce těšíte vy v rámci hororových snímků na rok 2017.

 

Ondřej Blahut

 

www.imdb.com, www.comingsoon.net, www.collider.com, www.whatculture.com, www.csfd.cz

Předchozí článekZemřela Carrie Fisher! Herečka, která ztvárnila princeznu Leiu ve Star Wars!
Následující článekPrvní trailer na film Blade Runner 2049 je zde!

Komentuj

Vlož komentář
Vaše jméno

5 × two =