Celebrity s temnou a nešťastnou minulostí

Nejen „obyčejní“ lidé zažili těžké životní zkušenosti v dobách minulých. Celebrity ze světa Hollywoodu také neměly jednoduché dětství a dospívání. Dokonce by se dalo říct, že některé slavné osobnosti prožily jako děti hrůzy jako z hororu.

1

Chelsea Handler

Chelsea Handler není příliš známou osobou. Minimálně ne pro čistě filmové fanoušky. Nejznámější je především svou účastí v nejrůznějších televizních pořadech a talk show. Co by herečka má na kontě účast hned v několika seriálech. Zahrála si v dramatickém krimi seriál Advokáti, na který navazoval seriál Kauzy z Bostonu. Také v seriálové krimikomedii Reno 911! nebo v úspěšném dramatickém seriálu Dobrá manželka. Svět filmu se Chelsea vyhýbá. Až na pár výjimek. Svůj hlas propůjčila na natáčení animovaného dobrodružného rodinné fantasy snímku Hop. Objevila se v akční komedii Tohle je válka! a komedii Kde je Albert?. Její dětství nebylo nijak komplikované. Ale ve velice raném věku musela oplakat ztrátu sourozence. Hereččin nejstarší bratr Chad zemřel při své oblíbené horolezecké činnosti. Spadl při zdolávání jednoho útesu. Handler bylo pouhých 9 let, když přišla o svého bratra.

2

Woody Harrelson

Herec známý díky svým komediálním i dramatickým rolím. Ať už v komedii zamořené živými mrtvými s názvem Zombieland nebo v akčním světě mezi kouzelníky Podfukáři. Jeho humor a místy vážná tvář obohatila také teenagerskou sérii Hunger Games. Znát Woodyho můžete také z životopisného dramatu Lid versus Larry Flint, akčního válečného dramatu Tenká červená linie nebo z komediálního dramatu v koprodukci Číny a USA s názvem Hořkých sedmnáct. Mezi nejnovější kousky jeho portfolia patří post-apokalyptická Válka o planetu opic a Oscarové drama Tři billboardy kousek za Ebbingem.

Jako dítě strávil herec většinu času za barem. Ne sám. Nýbrž se svým otcem, který se často a rád napil. Když Woodymu bylo 7 let, skončil jeho otec Charles ve vězení. Charles byl usvědčený z vraždy federálního soudce. Celých třicet devět let strávil hercův otec ve vězení. Až do roku 2007, kdy Charles Harrelson vydechl naposledy. Takže herec Woody Harrelson prožil dětství, pubertu a celý svůj život bez otce.

3

Lady Gaga

Slavná a úspěšná zpěvačka zakusila to nejhorší, co může jakoukoliv ženu a dívku postihnout. Od dětství projevovala zájem o hudbu. Od pozdějších let začínala aktivně pracovat a vystupovat jako zpěvačka. Její talent nezůstal bez povšimnutí. Jenže jeden z jejích prvních hudebních producentů zpěvačce přivodil životní šok, který si nejspíš bude pamatovat do konce života. O dvacet let starší hudební producent budoucí hvězdu hudebního nebe surově znásilnil. Zpěvačce, která dnes vystupuje pod uměleckým jménem Lady Gaga, bylo tehdy 19 let. Tato krutá zkušenost inspirovala zpěvačku k napsání písně s názvem Svině, která je o násilí a znásilnění.

4

Teri Hatcher

Herečka, která se zapsala do povědomí diváků ztvárněním dvou rolí ve dvou seriálech. Nejprve přišla její role Lois Lane v seriál Superman z roku 1993. A současná generace herečku velmi dobře zná z úspěšného seriálu Zoufalé manželky. Její kariéra filmové herečky už není natolik zářná, ale několik kvalitních snímků se tam také najde. Hned druhý film, ve kterém si zahrála, patří k dnešním klasikám. Řeč je o akční krimi komedii Tango a Cash z roku 1989. Zahrála si také v bondovce Zítřek nikdy neumírá pod boku Pierce Brosnana. V posledních letech často dabovala animované postavy. Herečku tak můžete slyšel v pohádkovém dobrodružném fantasy Koralína a svět za tajnými dveřmi nebo v dobrodružné rodinné komedii Letadla a Letadla 2: Hasiči a záchranáři.

KOUKNI SE  FEBIOFEST: Brutální krváky, upírské artovky a psychopatické duchařiny na pražském festivalu

Hereččino dětství bylo učiněné peklo. Již od pěti let Teri sexuálně zneužíval její vlastní strýc. A to po několik let. Následně se přišlo na to, že Teri nebyla jediná a její strýc byl označen za sériového pedofila. Hrůzy z dětství udržovala v tajnosti desítky let. Děsila se totiž toho, že kdyby tato fakta prosákla na veřejnost, vystavila se pocitům viny a ostudy. Jednoduše se bála reakcí lidí na její adresu.

5

Ringo Starr

Jeden z nejuznávanějších hudebníků a kytaristů současnosti a bývalý člen britské skupiny The Beatles. Prožíval svá období slávy i neúspěchu. V mládí tomu bylo nejinak. Jako dítě nebyl zrovna nejzdravější. Jednou trpěl přetrvávající bolestí prasklého appendixu (výběžek slepého střeva). Bolest byla natolik silná, že Ringo upadl do bezvědomí a znova se probral až po dlouhých deseti týdnech. Byl tak blízko smrti, že po návratu k životu jeden z jeho spolužáků Ringovi dal přezdívku Lazar (chudák na pokraji smrti, který byl Ježíšem zázračně uzdravený).

6

Yoko Ono

Pro mnoho lidí se Yoko Ono stala synonymem pro rozpad skupiny The Beatles. Jak moc dopomohla nebo nedopomohla Yoko k rozpadu skupiny, se už nejspíš přesně nedozvíme. Ani to, jestli byla právě ona důvodem rozchodu hudebníků nebo těch neshod bylo více. Jistě víme, že za svého mládí zažila skutečné hrůzy války. Jako dítě přežila bombardování Tokya za 2. světové války. Také musela čelit hladomoru, který vládl v Japonsku za 2. světové války a jejího otce poslali do koncentračního tábora.

7

Jim Carrey

Jim Carrey, mistr grimas a komediant každým coulem. Hlavně tím filmovým. Seznam filmů, ve kterých si zahrál, je sakra dlouhý. Takže bych zmínil ty nejlepší a nejznámější. První skutečně nejznámější film, ve kterém ztvárnil hlavní roli, je fantasy komedie Maska. Následuje road movie komedie Blbý a blbější a krimikomedie Ace Ventura: Zvířecí detektiv. Za herecký um ve filmech Truman Show a Muž na Měsíci byl oceněný Zlatým Glóbem. Hlavní roli ztvárnil také v muzikálové rodinné fantasy komedii Grinch. Mezi Jimovy další úspěšné filmy patří romantické sci-fi drama Věčný svit neposkvrněné mysli, komedie Yes Man, komediální drama I Love You Phillip Morris a další.

KOUKNI SE  BEST OF 2021: Nejlepší filmy roku

Jeden z nejznámější herců a komiků současnosti také prožil velice drsné dětství. Když bylo Jimovi dvanáct let, přišel jeho otec o práci a rázem se z celé rodiny stali bezdomovci, kteří nějaký čas žili v dodávce. Během povinné školní docházky střídal pracovní pozice. Pracoval jako ochranka, školník a pracovník v továrně. Všechno skončilo, když byl ze školy v šestnácti letech vyhozen.

8

Charlize Theron

Také úspěšná hollywoodská herečka narozená v Jižní Africe má na svém kontě dlouhou řádků filmů všech žánrů. První známější film, ve kterém se objevila, je mysteriózní thriller Ďáblův advokát. Zahrála si v romantickém dramatu Pravidla moštárny, komediálním dramatu Celebrity, akčním krimi snímku Loupež po italsku, romantickém dramatu Spálené životy. Za svůj herecký výkon v životopisném dramatu Zrůda byla oceněná Oscarem a Zlatým Glóbem. Vyzkoušela si také účast v úspěšném post-apo snímku Šílený Max: Zběsilá cesta, sci-fi hororu Prometheus nebo v akcí nabitých snímcích jako Rychle a zběsile 8 a Atomic Blonde: Bez lítosti.

Herečka si během svého dětství prožila své. V každé rodině občas dochází k hádkám, ale v rodině Charlize Theron hádky eskalovaly do krajních mezí. Nehledě na to, že její otec byl alkoholik. Při jednom návratu z hospody byl otec natolik pod vlivem, že začal Charlize a její matce vyhrožovat smrtí. Dokonce otec obě napadl. Všechno nakonec vyústilo ve střelbu. Matka Charlize zastřelila své muže. Matka nikdy nebyla trestně stíhaná, protože policie případ uzavřela jako sebeobranu. K tomuto incidentu došlo, když herečce bylo 15 let.

9

Richard Pryor

Richard Pryor patří mezi legendární herce a scénáristy, kterého dnešní generace moc nezná. Mezi nejkvalitnější filmy, ve kterých si zahrál, patří životopisné hudební drama Billie zpívá blues, komedie Ve městě v sobotu večer, dramatická krimikomedie Modré límečky, komediální drama Apartmá v Kalifornii a jeho poslední herecký počin v mysteriózním dramatu Lost Highway.

Podle toho co jsem zjistil, měl Pryor zřejmě nejhorší dětství a dospívání ze všech hollywoodských herců minulosti i současnosti. Jen si to vezměte. Narodil se prostitutce, která Richarda opustila, když mu bylo 10 let. Vyrůstal v nevěstinci, který vlastnila jeho babička. Ideální prostředí pro dítě. V šesti letech Richarda znásilnil soused a zároveň byl obtěžovaný místním knězem. Ve čtrnácti letech byl vyhozen ze školy. V roce 2005 ukončil svůj vlastní život. A to dost krutým způsobem. Polil se benzínem a zapálil.

10

Roger Moore

Herec Roger Moore začal svou kariéru jako jeden z prvních představitelů agenta ve službách Jejího Veličenstva. Agenta 007 Jamese Bonda ve filmech Žít a nechat zemřít, Muž se zlatou zbraní, Agent, který mne miloval, Moonraker, Jen pro tvé oči, Chobotnička a Vyhlídka na vraždu. Účast na bondovkách Rogera nejvíce proslavila. Ostatní filmy, ve kterých si zahrál, nejsou tak známé nebo tolik úspěšné.

KOUKNI SE  Scenárista Bohemian Rhapsody míří k soudu. Film s výdělkem 900 milionů je v červených číslech

Roger Moore jako dítě zakusil přítomnost blízké smrti. Ve svých pěti letech málem zemřel. Jako malý dostal zápal plic. A hned dvojitý. Když rodina přivolala doktora, který chlapce prohlédl řekl: „Vrátím se zítra ráno a přinesu na podpis úmrtí list.“ Tak špatně to s malým Rogerem vypadalo. Jenže nejspíš se stal zázrak. Rogerova horečka doslova zázračně klesla během jediné noci. Noc, kterou jeho rodiče probrečeli, se stala jedním velkým zázrakem.

11

Mary J. Blige

Mary J. Blige je zpěvačka, textařka, filantropistka a držitelka hudební ceny Grammy. Byla také nominovaná na Zlatý Glóbus. Za herecký um, který předvedla v dramatu Mudbound, natočeném podle knižní předlohy, byla nominovaná na pět filmových ocenění včetně Oscara a Zlatý Glóbus. Také ona musela vytrpět sexuální obtěžování. V pěti letech byla sexuálně obtěžovaná rodinným přítelem. Oficiálně to vynesla na světlo světa při rozhovoru s VH1. Dodala, že tato nepříjemná zkušenost zpěvačku bude pronásledovat do konce života. Doteď cítí ostudu z toho, že obtěžování je její chybou. Protože se neozvala, ani nic neudělala nebo to nikomu neřekla. Zkrátka cokoliv co by zabránilo v pokračování.

12

Christina Aguilera

Christina Aguilera patří mezi nejznámější a nejúspěšnější popové zpěvačky současnosti. Bohužel ani této zpěvačce se nevyhnuly problémy v rodině. Opět šlo o problémy s otcem. Podobně jako v případě herečky Charlize Theron. S tím rozdílem, že otec budoucí pěveckou hvězdu a svou vlastní dceru násilně zneužíval. Matka jednou našla Christinu celou zakrvácenou. A když se své dcery zeptala co se stalo, Aguilera řekla: „Taťka si chtěl dát šlofíka a já jsem byla příliš moc hlasitá.“

13

Viola Davis

Poslední členkou tohoto nelichotivého seznamu je úspěšná herečka a držitelka Oscara, Zlatého Glóbu a ceny BAFTA za ztvárnění postavy v americkém dramatu Ploty. Ale i další filmy, ve kterých si zahrála, stojí za zmínku. Kupříkladu romantické drama Daleko do nebe, malá role v hororovém thrilleru Disturbia, drama Na odstřel, kriminální drama Ctihodný občan a další. Další tři nominace získala za drama v koprodukci USA, Indie a Spojených arabských emirátů, Černobílý svět. Objevila se také v kriminálním thrilleru Zmizení, ve sci-fi Enderova hra a v komiksové týmovce plné záporáků nesoucí název Sebevražedný oddíl.

Její dětství bylo oproti tomu jako procházka očistcem. Žila ze dne na den. Celý každý její den se skládal ze shánění jídla a základních potřeb. Jako malá žila v bytě s krysami a musela si za každou cenu sehnat jídlo na další den. Shánění potravin zahrnovalo krádeže, poptávání po sousedech a prohrabávání se popelnicemi a kontejnery.

 

Ondřej Blahut

 

 

www.cracked.com, www.imdb.com

Předchozí článekJarní očista…ještě není pozdě
Následující článekRecenze: Na lovu Zvířete a ptáka Ohniváka

Komentuj

Vlož komentář
Vaše jméno

ten + 13 =