11 nejnechutnějších filmových stvoření všech dob

Už tady byla spousta článků začínající na nej (nejkrásnější, nejočekávanější, nejoblíbenější, nejúspěšnější atd). Dnes se spolu se mnou podíváte na odvrácenější stranu filmového průmyslu. Neexistuje skoro nikdo, kdo by neznal nejrůznější filmová monstra a stvoření, která jsme mohli vidět v kinech. Ať už mám na mysli Frankensteina, hraběte Drákulu, Mumii či zombie všeho druhu, Yettiho, King Konga, Godzillu a další a další. Tentokrát to vezmu z trochu jiné stránky. Představím vám 11 nejnechutnějších filmových stvoření/tvorů všech dob. Pozor, pozor! Následující článek není určený pro jedince slabé povahy.

Byrus (S***weasel) – Pavučina snů

Pavučina snů je rozsáhlý a poněkud chaotický román z péra mistra hororu Stephena Kinga. Knihu napsal v době, kdy se zotavoval ze své autonehody. Rozhodně to není to nejlepší, co napsal, a film také příliš mnoho kladných ovací neposbíral. Pár fanoušků si obě verze našly díky sympatickým postavám a něktedreamcatcher-review-ass-weasel-stephen-kingrým nezapomenutelným scénám. Kniha disponuje velkým počtem do očí bijících hloupostí, když to čtete. To neodradilo studio Warner Bros od pokusu natočit na motivy knihy celovečerní film.

Výsledný počin dopadl tragicky i přes talentované herecké obsazení včetně Morgana Freemana a Timothyho Olyphanta. Případný úspěch filmu zabily místy neskutečně stupidní dialogy a boje se špatně počítačově vypadajícími vesmírnými vetřelci. Ten nejunikátnější a zároveň nejodpornější z nich se nazývá Byrus. Vypadá jako slimákovi podobný úhoř, který žije uvnitř lidského žaludku, než z člověka vyklouzne. Dostal roztomilou přezdívku S***weasel. Vidět tohle stvoření vyrobené z „kusů odpadků“ plazící se vašim směrem musí být vážně znepokojující. To, že tvorové vypadají skutečně nechutně, je jedna z mála věcí, které udělal film dobře.

Carnictis – King Kong

Po úspěchu, který slavil režisér Peter Jackson s Pánem prstenů, si mohl natočit, cokoliv chtěl. Nakonec se rozhodl natočit remake svého oblíbeného filmu King Kong. Ve filmu byla spousta dobře fungujících věcí, ale Jackson snímek ubil příliš nafouklým příběhem, který trval tři hodiny. To je vážně moc.

Jednou z oblastí, vekk5 které film exceloval, byl design tvorů s různými formami života na Ostrově lebek. Mohli jste tak v jediném filmu spatřit vedle sebe zmutované dinosaury, obří hmyz, prapodivné netopýry a spoustu dalších. Nejděsivější ze všech byl Carnictis. Tyto „Freudovské noční můry“ žily na dně ostrovních propastí. V podstatě šlo o obrovské pijavice živící se mrtvolami všeho druhu. Jedna z postav, kuchař Lumpy, přišla pozdě na to, že těmto stvůrám nevadí pojídat oběti i zaživa. I když se s nimi pokoušel bojovat. Carnictisové ho brzy dostali do své pasti a jedna z pijavic kuchařovi ukousla hlavu. Scéna nejspíš měla upozorňovat na to, že Ostrov lebek není vhodný pro turisty.

Vetřelec vrhací hvězdice – Without Warning

Without Warning je béčkový sci-fi horor z roku 1980. Vypráví příběh o skupině teenagerů, 328377_e1e050kteří prchají před neznámým mimozemským lovcem. Možná by se tady dala najít lehounká podobnost s filmem Predátor, který vznikl o 7 let později. Tenhle lovec se tolik nenamáhá. K lovu svých obětí používá vrhací hvězdice. Jenže tyto hvězdice jsou v jedné věci zvláštní, protože jsou samy o sobě živými organismy. Vetřelec, který vrhá další vetřelce.

KOUKNI SE  Nejlepší filmy s mimozemšťany

Zubaté létající ohavnosti se přisají na člověka a začnou vstřikovat do těla výzkumné chapadla, zatímco hodují na mase. Odstraňují se velice bolestivě. Musí být nejprve rozříznuté nožem a pak bolestivě vyrvány z kůže. Vzhled těchto stvoření je až neskutečně děsivý a vidět letět tyto malé bestie vašim směrem s pusou plnou ostrých zubů musí být extrémní hrůza.

Pearl – Blade

Nyní něco známějšího. Blade bojuje všemožnými zbraněmi účinnými proti upírům. Je expertem na kung-fu a odborníkem na účinky Boží krve na nepřátelé. To všechno je k vidění v prvním filmu. Ve filmu čelí proti těžce obéznímu a zbabělému upírovi Pearlovi. Jeho vcp-hsciwyaeetm7zhled nepředstavuje velký problém s jeho likvidací. Pomineme-li jeho větry. Ty jsou vážně zdraví nebezpečné.

Tvůrci filmu přišli na způsob jak učinit z Pearla – upírka historika – jednoho z nejodpornějších možných stvoření ve filmu. Jeho obezita nadlidských poměrů znemožňuje jakýkoliv pohyb. Když se cítí ohrožený, prdí. Charakterově jde o neuvěřitelně ukňouraného tupce. Původně měl být ještě o něco nechutnější. Od nápadu být obklopený mrtvými těly dětí, na kterých by hodoval, se nakonec upustilo. Může vám ho být trochu líto, že zemřel velice krutým způsobem. Pomalu usmažený UV hořákem. Chudinka velká. J

Vampire Hag – Od soumraku do úsvitu

Zatímco finální krvavá řež z filmu z roku 1996 má dostatek gore (střeva, krev) prvků, na původní snímef019656541d8ed03669fdbfccf3421d5k Od soumraku do úsvitu je to pořád málo. Původní film byl tak krvavý, že se nevešel ani do tabulek MPAA (filmový rating je proces zařazující film do jedné z pěti základních kategorií definovaných Americkou filmovou asociací – MPAA; zdroj: https://cs.wikipedia.org). Takže některé scény musely být upravené. Například představení nechutné upíří zubaté pusy v břiše člověka/upíra. Scéna byla natolik nechutná, že se i samotnému Quentinovi Tarantinovi udělalo špatně.

Upír v lidské formě si sedne jednomu cyklistovi na klín. Peklo začíná v momentě, kdy se promění v monstrum. Vyleze její bradavice, na které jsou ústa s jazykem. Když se oběť pokouší utéct, chytí oběti hlavu a ta musí s hrůzou v očích sledovat, jak se upírce na břiše rozevírá obrovská zubatá tlama, která následně oběti hlavu ukousne. Právě tato scéna byla z původního filmu vystřižena. Ale Vampire Hag můžete spatřit během finální bitvy, kdy zbylí přeživší likvidují poslední zbytky upírů. Jednoduše hledejte to nejošklivější tělo a dáte mi za pravdu.

Golgothan – Dogma

Režisér Kevin Smitcu0jgx_u8aae1rjh není žádný začátečník na dobře načasované vtípky, ale své nápady dostal do další úrovně s filmem Dogma. V průběhu filmu, démon stvořený z exkrementů je povolaný k důležitému úkolu. Má zabít posledního žijícího potomka Ježíše Krista. Vy
nořuje se v koupelně zatopené výkaly z ucpaného záchodu.

KOUKNI SE  15 nejlepších akčních filmů všech dob

Golgothan vypadá naprosto odporně. Tak odporně, že i diváci v kině mohli v uvozovkách cítit, když se démon z výkalů objevil na scéně. Po sobě nezanechával nic jiného než výkaly, které případně mohl házet na své soupeře. Ve filmu je poražený docela jednoduchým způsobem. Golgothan umírá ve chvíli, kdy ho tichý Bob postříká osvěžovačem vzduchu, který má zrovna po ruce. J Přesto rozhodně zanechal na snímku svou stopu. Dost špinavou a smradlavou.

Mark Hamill šváb – The Guyver/Mutronics

Mark Hamill v posledních letech zažívá herecký comeback. Především díky filmu Kingsman, televiznímu seriálu The Flash a pochopitelně novým Star Wars filmům, které ještě přijdou. Bohužel po dotočení Návratu Jediho se dostal do období hereckého sucha. V průběhu devadesátých let se tak objevoval i v naprostých filmovýcthe-guyver-max-reed-6h odpadech.

Film The Guyver byl jedním z nich. Americká adaptace slavného nízkorozpočtového japonského anime. Film pohřbil děsivý scénář a odfláknutá hudba. Hamill byl přidaný k hereckému obsazení jako slavné jméno, které mělo dát filmu sílu a šťávu. Nebo alespoň přimět lidi, podívat se na film, když tam hraje Luke Skywalker. Tvůrci tvrdili, že bude hrát hlavní roli ve filmu. Namísto toho, hrál agenta CIA pomáhající postavě The Guyver. Ke konci filmu je proměněný zlými padouchy filmu na obřího švába. Když film jde totálně do kopru, praktické triky fungují na jedničku, takže je znepokojující sledovat jak se Hamill pomalu a bolestivě mění na lesknoucího se švába lidských rozměrů. Pro fanoušky Star Wars muselo být těžké pozorovat, jak se jejich hrdina proměnil ve slizkého brouka.

Školník Colin – Silent Hill

Snímek Silent Hill je považovaný za jeden z nejlepších filmových adaptací videoher (kromě Mortal Kombat). A je to vskutku pochopitelné, proč. Nescolinthejanitore v sobě atmosféru a pocity ze hry. Má scény podobné z Pyramid Head Attack a některých částech filmu je vážně děsivý. Jen kdyby ten skript byl o něco lepší.

Film nebyl spokojený s podobou některých stvoření, které jste mohli ve hře spatřit. Tak si filmoví tvůrci vytvořili vlastního unikátního démona a přidali ho do filmu. Udělali pekelně dobrou práci, protože postava školníka/monstra se stala nezapomenutelnou. Colinovo utrpení dává smysl, když obtěžuje dívku, která je zodpovědná ze proměnu městečka Silent Hill v pekelnou díru. Jeho oči a nohy jsou ovázané ostnatým drátem. Jeho kůže vypadá silně nezdravě a jeho dotek způsobuje záhubu všeho živého v okolí. Nejodpudivější věcí na školníkovi Colinovi je jeho černý jazyk, kterým šlehá do bezprostředního okolí.

Facehugger – Vetřelec

Sexuální podtext vetřelčího stvoření není úplně na místě. Ve skutečnosti facehugger je doslova ve vašem obličeji. Když scenáristé filmu hledali způsob, jak by se cizí forma života dostala na palubu kosmické lohqdefaultdi, jeden z nich přišel s jednoduchým nápadem. Poněkud znepokojujícím ale vskutku jednoduchým. Vzhledem k lidskému charakteru přišel s nápadem, napadnutí parasitem, který naklade embryo/vajíčko přímo do krku.

KOUKNI SE  Nejlepší filmy s křesťanskou tematikou

To tvůrce dovedlo k vytvoření kultovního a děsivě vyhlížejícího facehuggera. Tento malý ďábel (někteří ho přezdívají „letající ruka“) hledá nového hostitele v nejbližším okolí za účelem oplodnění. Design nestvůry měl od začátku při pohledu na něj vyvádět člověka z míry. A to se vskutku povedlo. Ústa uprostřed těla nesou základní tvar ženského vnějšího pohlavního ústrojí, ze kterého visí trubice a uvnitř se nachází změť pomíchaných sexuálních orgánů. Znepokojující znásilnění metafor děsuplného tvora je naprosto zřejmá. Finální podoba facehuggera pochází ze „zvrácené“ mysli designera H. R. Gigera.

Butthead – Society

Society je kultovní klasika pro otrlé o adoptovaném bohatém klukovi, který odhalí temné tajemství o své rodině. Hlavně fakt, že bohatí se opravdu živí na chudých. Jde o černou komedii s některými opravdu nsociety-320x180echutnými make-up efekty a poslední půlhodinu filmu vám jen tak nevymyjou z hlavy ani autogenem. Hrdina Billy zjistí, že je uvězněný v domě, kde bohatí začínají mít těla tavené do orgií, ze kterých by se udělalo nevolno i Salvadorovi Dalimu. Tváře se začínají rozpouštět, orgány kroutit do nepřirozených poloh a ruce se strkají do míst, kde by neměly co dělat. Bezesporu nejpamátnější vizuální noční můrou je, když Billy najde hlavu svého otce, která je nyní součástí jeho zadku.

Tato vizuální hříčka dokáže být vtipná a zároveň tak odpudivě nechutná, jak to jen jde. Koneckonců posuďte sami.

Brundlefly – Moucha

David Cronenberg je příliš intelektuální na to, aby vytvořil jednoduchou bytost, takže když byl najat, aby režíroval film Moucha, postaral se o to, aby do snímku začlenil i některé své vlastní nápady.

V své podstatě vytvořil alegorii pro život ohrožující nemoc (zvláště AIDS), kde žena se musí starat o
svého mužbdd7b8a4-1f19-451e-94bc-62cadc94e9e5e, který bojuje nevyléčitelnou, tělo ničící nemocí. Hlavní hrdina filmu Jeff Goldblum prožívá téměř totéž, co člověk nakažený nemocí AIDS. Musí sledovat, jak mu kousky jeho těla postupně odpadávají. Jeho zuby, nehty, uši a další životně důležité části orgánů odpadávají. Jediný způsob, jak může jíst je ten, že vyzvrací veškeré své jídlo a začne ho sát přesně jako moucha.

Cronenberg se nikdy nevyhýbal ošklivost nebo smutku, který z filmu sálá. V jeho konečné podobě je Brundlefly hnis nechutně oteklý předtím než samotné stvoření vybouchne zevnitř. Moucha je režisérovým vyvrcholením hororového žánru. Asi nikdo nechce vidět film, kterým by chtěl Cronenberg Mouchu trumfnout.

 

Ondřej Blahut

 

www.whatculture.com, www.imdb.com

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

15 + three =