Trailer: Velký Gatsby zve na opulentní podívanou

Velký Gatsby sám sebe pasoval do role nejočekávanější novinky minimálně pro prvních šest měsíců letošního roku, a tak nedočkavé fanoušky zasypává poměrně slušnou dávkou promo materiálů. Po sérii povedených plakátů, dvou trailerech a nespočtu televizních spotů přichází s další prodlouženou ochutnávkou. A s potěšením musíme konstatovat, že se Velký Gatsby nemíní opakovat.

Po prvních dvou dramatických trailerech přichází o něco sdílnější verze, která nespoléhá tolik na triky a rychlé ruce střihače, ale poodhaluje i něco málo z děje. Delší záběry a náznak dialogu se snaží potencionálního diváka přesvědčit, že Velký Gatsby není jen vizuální laskominou, ale dokáže naservírovat i solidní herecké výkony. I tak nám režisér Baz Luhrmann znovu nabídne pestrý vzorek všech vizuálních hračiček, rozmáchlými večírky počínaje a výlety po digitálních městech konče. To vše doplnil o chytlavý soundtrack, na kterém nechybí divy populární scény – v traileru tak zazní Beyonce (s přezpívaným hitem zesnulé Amy Winehouse „Back to black“), Florence Welch nebo třeba indie královna Lana Del Rey.

V příběhu podle stejnojmenné americké novely F. Scotta Fitzgeralda o tajemném miliardáři, volných mravech americké smetánky a zlatých letech dvacátých na novém kontinentě se vystřídá plejáda známých jmen. Mimo Leonarda DiCapria v roli Jaye Gatsbyho si svůj herecký um pokusí oprášit třeba Tobey Maguire. Status vycházející hvězdy zase potvrzuje Carey Mulligan v roli Daisy.

Snad Luhrmann nenechal diváka zbytečně namlsat a za necelé dva měsíce předvede nejnovější verzi americké klasiky v plné parádě. V českých kinech se snímku dočkáme 16. 5. 2013.

KOUKNI SE  Red Notice: Ryan Reynolds s The Rockem nahání Gal Gadot v epickém lupičském akčňáku.

3. trailer:

2. trailer:

1. trailer:
Zuzana Hofmanová
Předchozí článekRecenze: Vedlejší účinky vám zdravě zamotají hlavu
Následující článekRecenze: Návrat do starejch časů

Komentuj

Vlož komentář
Vaše jméno

15 + six =