The Pale Blue Eye: Netflix koupil historickou detektivku

Na letošním ročníku Berlinale 2021 streamovací gigant Netflix opět nakupoval! Za 55 milionů dolarů koupil nový film Scotta Coopera a Christiana Balea. Oba společně natočí už třetí film.

Německý filmový festival Berlinale není pouze soutěžní přehlídkou filmů, ale také významným evropským a světovým filmovým trhem. Nakupují zde stovky producentů, televizí a distribuční společnosti. Vedle filmové soutěže je to mezinárodní obchod s filmy. Hlavní cena Zlatý medvěd putuje do rukou rumunského režiséra Radu Juda, který natočil vítězný snímek Smolný pich aneb Pitomý porno. Na filmu se koprodukčně podílela česká produkce Endorfilm. Ale vedle soutěžní sekce jsme se dozvěděli o nově připravovaném filmu Scotta Coopera The Pale Blue Eye.

Režisér a scenárista Scott Cooper se proslavil drsným westernem Nepřátelé (2017) nebo pomalou gangsterkou podle skutečných událostí Black Mass: Špinavá hra (2015). Během letošního roku bychom se měli dočkat jeho nového hororu Paroží, které mělo mít premiéru již před rokem na jaře, ale kvůli koronavirové krizi byla premiéra odložena.

Cooper se rozhodl oživit svůj starší scénář na kterém pracoval už před deseti lety. A jelikož rád spolupracuje s Christianem Balem, tak se ho rozhodl obsadit do hlavní role. Už potřetí! Natočili spolu neprávem přehlížený thriller z pensylvánského zapadákova Pryč od pece (2013) nebo dobrodružný western Nepřátelé. Nyní se opět sejdou na novém detektivním filmu pro Netflix.

KOUKNI SE  Trailer: Costnerova pohádka z Divokého západu s názvem Horizon

Bude se jednat o temnou historickou detektivku z prostředí prestižní vojenské akademie West Point, kde v roce 1830 dochází k sérii brutálních a krvavých vražd. Příběh bude sledovat vyšetřování sériových vražd nadějných vojenských kadetů. Na stopě sériového zabijáka je postarší policejní veterán s tváří Christiana Balea, který ale nebude případ řešit sám. V lovu na vraha mu bude sekundovat mladý vojenský kadet s talentem pro detektivní práci a budoucí slavný spisovatel – Edgar Allan Poe. Film vychází ze stejnojmenného románu Louise Bayarda a detektivní vyšetřování by se mělo nést v duchu klasické whodunit detektivky podle vzoru Agathy Christie. První klapka by měla padnout už tento podzim.

Zatím se můžete podívat na trailer k nejnovějšímu filmu Scotta Coopera – Paroží. Atmosférický a tajuplný horor z Oregonského maloměsta bude vyprávět o učitelce, která bude bojovat s mystickou bytostí.

Viktor H.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

8 − two =