Televizní tipy na týden 24. – 30. září

Film týdne – Sirotčinec
(čtvrtek 27.9, 23.40 na ČT1)

Režie: Juan Antonio Bayona
Hudba: Fernando Velázquez
Hrají: Belén Rueda, Fernando Cayo, Geraldine Chaplin…

Atmosférický horor s nádechem jižanského temperamentu, který více než úspěšně bojuje proti zaběhnutému stereotypu, že horor je krvavá lázeň s profláknutou tváří Hollywoodu v hlavní roli. Rodina se stěhuje do opuštěného sirotčince, kde chce začít nový život. Čeká tam na ní však nejedno překvapení. Alfou a omegou celého filmu je neuvěřitelně realistický a tím pádem oslovující výkon takřka neznámé herečky Belén Ruedy (Hlas moře). Pokud v sobě navíc máte vztah ke španělské kinematografii, čeká vás nevšední zážitek.

Le Mans
(úterý 25.9, 22.20 na ČT2)

Režie: Lee H. Katzin
Hrají: Steve McQueen, Siegfried Rauch, Elga Andersen…

V Le Mans se jezdí nejslavnější automobilový závod na světě. A právě do tohoto závodního prostředí je zasazen příběh o životním osudu amerického jezdce, kterého bravurně ztvárnil Steve McQueen, sám vynikající řidič. Film je postaven na brilantních kamerových záběrech a autentické atmosféře soutěžního burácení motorů.

Lady Chatterleyová
(sobota 29.9, 22.50 na ČT2)

Režie: Ken Russell
Hrají: Joely Richardson, Sean Bean, James Wilby…

Natočeno podle kontroverzního románu D. H. Lawrencea a zaměřeno na rozpor společnosti ve viktoriánské Anglii. Hlavní hrdinkou je mladá a krásná Connie (Joely Richardson), jejíž nešťastné manželství s mužem vyznávající naprosto odlišné hodnoty ji ponoukne k těžkému a dlouhému boji, na jejímž konci snad čeká pocit osvobození..

KOUKNI SE  Rooney Mara si zahraje filmovou ikonu Audrey Hepburnovou

Mlha
(sobota 29.9, 22.45 na TV Barrandov)

Režie: Frank Darabont
Hudba: Mark Isham
Hrají: Thomas Jane, Marcia Gay Harden, Laurie Holden…

Specialista na zfilmování románů slavný spisovatelů Frank Darabont (Vykoupení z věznice Shawshank, Zelené míle) tentokrát na režisérské stoličce temného dramatu s mlhou v hlavní roli. Hrstka lidí zůstane uvězněna v šedavém oparu, z něhož jen těžko může vystoupit něco dobrého. Neskrývá se ale ještě větší nebezpečí v duších oněch uvězněných lidí?

Papierové hlavy
(neděle 30.9, 22.55 na ČT2)

Režie: Dušan Hanák

Málo známý střihový dokument Dušana Hanáka mapující historii naší společnosti v nelehkém údobí let 1945 – 1989. Film má silnou emociální výpovědní hodnotu a všech příkořích tehdejšího režimu, přináší svědectví a říká možná mnohem víc, než všechny naše současné moderní válečné snímky dohromady. Jeho součástí jsou i autentické nahrávky, o kterých do vzniku tohoto dokumentu mnohdy ani nikdo nevěděl, že existují.

Josef Vajrauch

Předchozí článekKNIHA: Krishnananda Trobe a Amana Trobe: Od iluzí k lásce
Následující článekRecenze: Země bez zákona

Komentuj

Vlož komentář
Vaše jméno

5 × 4 =