Starosta Kingstownu: Vězeňská brutalita, mafiánský starosta a Jeremy Renner

Autor Sicaria, Za každou cenu nebo hitu Yellowstone přichází s novým seriálem. Doufejme, že se Taylor Sheridan po rozporuplných filmech Kdo mi jde po krku a Tom Clancy: Bez výčitek oklepe a opět uvede solidní sérii. Podle prvních trailerů to ale vypadá, že nás opět čeká patřičně drsná a stylová podívaná.

Sérii napsal scenárista a režisér Taylor Sheridan s debutujícím scenáristou, hercem a showrunnerem Hughem Dillonem a režíruje žánrový matador Antoine Fuqua. V hlavní roli se nám představí Jeremy Renner, který s Sheridanem natočil úchvatný thriller Wind River. Hraje starostu města Kingstown, který v Bohem zapomenuté díře slouží jako nedokonalá záruka toho, že se křehký systém nezhroutí. Drsná série slibuje probírat témata systémového rasismu, korupce a společenských nerovností.

Seriál hodně sází na téma amerických věznic, které jsou určitým světem pro sebe a polozapomenutou, odříznutou částí společnosti, kde tiše kypí nejrůznější problémy. V městečku Kingstown v Michiganu stojí rovnou celý vězeňský komplex. Ten přináší řadu problémů, ale také je prakticky jediným odvětvím, které ve městě něco vydělává. Je jasné, že to bude hlavní středobod osmidílné minisérie. Seriál vzniká jako součást exkluzivní smlouvy Taylora Sheridana se službou Paramount+ a společnosti Viacom CBS, s nimiž má několikaletý úvazek pro tvorbu obsahu.

Makléři, kriminální impérium a byznys se zločinci

Oficiální synopse zní následovně: Rodina McLuskyů ovládá trh makléřů v Kingstownu v Michiganu, kde je uvěznění zločinců jediným vzkvétajícím oborem průmyslu. Seriál se zaměřuje na otázku rasismu, korupce a integrity a nabízí pohled na snahu dosáhnout pořádku a spravedlnosti ve městě, kde neexistuje ani jedno z toho.

Výkonný producent a režisér seriálu Antoine Fuque o projektu řekl: „Nabízí ucelený pohled na brutální vězeňský systém trpící sociálně-politickými problémy. Pro většinu jsou věznice zapomenutým světem, ovšem představují mikrokosmos společnosti jako celku.“ A soudě dle traileru můžeme očekávat opravdu hutné a nervy drásající drama plné korupce, špinavého zákulisí v politice a životě na hraně kriminálu.

KOUKNI SE  Dotočí se vůbec finální druhá část páté řady seriálu Yellowstone s Kevinem Costnerem?

Scénář napsal Taylor Sheridan a Hugh Dillon, režíruje Antoine Fuquea. Herecký tým vedle Jeremyho Rennera doplní Dianne WestKyle ChandlerHugh DillonTaylor HandleyEmma Laird a Tobi Bamtefa.

Minisérie dorazí na streamovací platformu Paramount+ už 14. listopadu.

Viktor H.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

1 × three =