Recenze: Murder Mystery těží ze situační komiky

Adam Sandler a Jennifer Aniston v hlavní roli ztřeštěné parodie na detektivní filmy s názvem Murder Mystery. Právě na Netflixu.

Jennifer Aniston už nevypadá jako ta Jennifer před deseti lety, což na mě působilo značně rušivě- nedalo mi to, musel jsem věnovat čas zkoumání jejího obličeje, proč má tak nafouklé tváře, tlustý nos a nehybnou mimiku. Jako pomocník Sherlocka Watson jsem během filmu přišel na to, že opravdu podstoupila řadu plastik a bylo mi jí líto. Zvlášť bizarně to vypadalo při konverzaci Sandlera se slavnou herečkou na jachtě, při které dojde na zesměšňování plastických operací. Před nedávnem jsem viděl její kolegyni z přátel Courtney Cox a tam už to vidím jen na pokračování Vřískotu…

Aniston a Sandler hrají ve filmu manžele Spitzovi, kteří se vydají do Evropy na oslavu výročí svatby, dle toho, jak se k sobě chovají, jsou spolu už velmi dlouho. A náhodou se v letadle setkají s milionářem, který je pozve na svou jachtu, kde se seznámí s dalšími pozvanými hosty, a kde záhy dojde k první vraždě…

Zápletka je postavená na postupném vraždění podezřelých, z nichž ti nejpodežřelejší jsou podle italského inspektora právě manželé Spitzovi.

Zábava spočívá v absurdním a ztřeštěném vývoji děje a samozřejmě také na situačním humoru a vzájemném popichování manželské dvojice. Co se týče situačního humoru, nesklouzává do trapnosti, drží si úroveň se smyslem pro paradoxy a absurditu. Netěží z úplné trapnosti, drží se při zemi a rozesmívá drobnostmi, detaily a cynismem hlavně v podání pana Spitzce. Dvojice slouží jako vtipný glosátor zdánlivě dramatického a vyhroceného dění.

KOUKNI SE  Recenze: Kate se i přes japonskou atmosféru propadla do filmového suterénu

Film velmi svižně pádí dopředu, nejsou tu žádná hluchá místa ani přehnaný sentiment. Mezi vtipné akční scény patří honička v autech, při které si ve spěchu sedne omylem za volant Aniston.

Nevím, zda vás může překvapit rozuzlení detektivní zápletky, ale je zde nutné uznat, že vychází z klasických překvapivých šablon klasických detektivek například s Herculem Poirotem. Jestli máte rádi parodie na staromilské detektivky typu Deset malých černoušků a chcete si užít lehkou, nenáročnou zábavu u nepodbízivého a zároveň vtipného situačního humoru, je tento film na Netflixu právě pro vás.

Kubin

ZÁVĚR
Hodnocení
7
Předchozí článekRecenze: Pandořina skříňka hledá odpověď na existenciální otázky
Následující článekPrázdniny jsou tady, jdeme se válet
recenze-murder-mystery-tezi-ze-situacni-komikyMurder mystery je nenáročná zábava, v níž oceníte situační humor, který nesklouzává do trapnosti.

Komentuj

Vlož komentář
Vaše jméno

eighteen − thirteen =