Proč kočky předou? Je to opravdu láska k lidem?

Domníváte se, že kočky svým předením dávají najevo radost a spokojenost? Je tomu skutečně tak. Ale pro předení existují i další důvody, které by vás nejspíš nenapadly.

Kočka je opravdu výjimečným tvorem. Nejenže uzdravuje lidské tělo i duši při Felinoterapii a zlepšuje každý den náladu milionům kočičích páníčků po celém světě, ale navíc je kočka domácí jedinou kočičí šelmou, která dokáže příst jak při nádechu tak výdechu. Ostatní kočkovité šelmy umí vrnět pouze během vydechování.

Také jste si už položili otázku: „Jak je možné, že kočka vrní? Kde vzniká tento zvláštní zvuk?“. Ať si přiložíte ucho kamkoli na předoucí kočičí tělíčko, zdá se, jakoby v tu chvíli vrněla úplně celá. Kočka totiž tuto rezonanční vibraci propouští celým svým tělem.

Ani v jedenadvacátém století v tom nemají vědci zcela jasno. Někteří tvrdí, že vrnění vzniká vibrováním nepravých hlasivek. Jiní se domnívají, že kočičí vrnění je výsledkem elektrického impulzu generovaného mozkem a následného smrštění a rozrezonování svalů poblíž hrtanu a bránice. Ať je to tak, onak nebo ještě jinak, většina kočičích příznivců asi na přesném vysvětlení trvat nikdy nebude. Předení samo o sobě je totiž tak uklidňující a zároveň trochu mystické, že z pohledu většiny páníčků není důležité znát jeho přesnou příčinu.

Obecně je znám fakt, že kočky předou v situacích, kdy se cítí dobře, v bezpečí a uvolněné. Předení ale také slouží jako důležitý komunikační kanál mezi matkou a jejími koťátky. Koťátka předením podporují tvorbu matčina mléka a zároveň dávají své mamince najevo, že jsou v pořádku.

KOUKNI SE  Nejdelší a nejkratší život zvířat světa

Kočky také předou v případech, ve kterých byste to nejspíš nečekali – když jsou zraněné nebo nemocné. Vibrace, které během vrnění vznikají, kočku uklidňují a podporují hojení a léčbu.

Kočky dokáží prospat dvě třetiny dne. U člověka dlouhá nečinnost vede k řídnutí kostí a ochabnutí svalstva. Kočky mají ale oproti člověku jednu obrovskou výhodu. Vibrace, které při předení vznikají, stimulují zdravý růst a vývoj kostí a svalů. Kočky se jednoduše dokáží díky tomuto biorezonančnímu vrnícímu procesu samy uzdravit. Zajímavostí je, že každá kočka nehledě na pohlaví, stáří i plemeno přede o stejné frekvenci 25 cyklů za minutu.

Veterináři ve spolupráci s vědci objevili, že se ne zřídka stává, že pokud se jedna kočka zraní, shluknou se kolem ní další kočky a začnou příst. Dříve byl tento akt považován jako projev empatie, ale později došlo ke zjištění, že jde o vzájemné uzdravování. Frekvence 25 Hz je totiž pro zdraví velmi prospěšná.

Kočky dokáží opravdu uzdravovat nejen sebe, ale i lidi. Jejich síla se používá během Felinoterapie, ale určitě nám dá zapravdu nejeden kočičí páníček, že se v přítomnosti kočky cítí nevysvětlitelně lépe. Pokud máte na klíně předoucí kočku, vaše tělo s ní začíná postupně rezonovat, harmonizovat a uvolňovat se.

Je vědecky dokázáno, že pravidelný kontakt a hlazení předoucí kočky dokáže uvolňovat nahromaděný stres a napravovat dýchací frekvenci. Mimo to dochází k posilování svalové hmoty, zlepšování pevnosti kostí a rychlejšímu hojení ran.

KOUKNI SE  Handpan jako hudební nástroj k sebeléčbě a muzikoterapii

Charlie Brown

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

4 × three =