Oscarový Stephen Gaghan se ujme filmu The Division

Filmy natočené na náměty videoher jsou zde s námi již pěkně dlouho. Nutno však podotknout, že toto odvětví se netěší zrovna velké popularitě. Viděli jsme již desítky pokusů o kvalitní zpracování her ve filmu. Avšak žádný z nich nedokázal na sto procent najít balanc mezi filmovými a videoherními fanoušky a tyto dva tábory tak propojit. Vezměme si příklad z poslední doby. Dlouho očekávané zpracování legendární online hry World of Warcraft, či ambiciózně vypadající film s dílny Ubisoftu o vrahovi cestujícím v čase Assassins Creed. Právě Ubisoftu se bude týkat i naše novinka.

Ubisoft je velký herní gigant, který vychrlil již řadu kvalitních her. O tom žádná. Avšak je to taky studio, které rádo slibuje něco, co pak nesplní. Zároveň se chce vecpat všude, kde to jen jde. Samotné videoherní odvětví už pro ně nebylo dostačující, a tak se rozhodli, že si vytvoří svoji vlastní filmovou divizi. Ubisoft Motion Pictures. Toto studio už má svou budoucnost naplánovanou. Bude tvořit filmy podle her, které tvoří jeho herní divize. První z těchto počinů byl nedávno vypuštěný film Assassins Creed. Tento film měl velké produkční hodnoty. V hlavních rolích jsme mohli vidět Michaela Fassbendera a Marion Cotillard. Jelikož hra Assassins Creed je jednou z nejúspěšnějších her všech dob a má ohromnou fanouškovskou základnu, očekávání byla veliká. Film však dopadl řekněme rozpačitě.

KOUKNI SE  Sylvester Stallone začal natáčet seriálový prequel Rockyho

Ubisoft si chce napravit přízeň fanoušků řadou slibovaných filmů, které uvidíme v příštích letech. Jedním z nich je i film The Division. Samozřejmě se bude jednat o titul na náměty videohry Tom Clancy’s The Division. Jedná se o online hru, která i přes řadu negativ sklidila letos velký úspěch. Samotný film v posledních dnech dostává lepší obrysy. Víme, že se bude jednat o akční film z postapokalyptického New Yorku. Hlavní herecké obsazení bude asi stejně velkolepé jako očekávání herních fandů. Měli bychom vidět Jaka Gyllenhaala a Jessicu Chastain. Nejnovější zprávy přinesly jméno režiséra. Tím nemá být nikdo jiný než Stephen Gaghan, který se nechal slyšet, že film i napíše. Podle těchto zpráv se chce nováček ve filmové branži Ubisoft zavděčit svým fandům a lehce se i omluvit za dosti zpackaný Assassins Creed. Tak uvidíme, jak to nakonec dopadne. Jedno velké očekávání tu zde již koneckonců bylo.

Oscarový Stephen Gaghan se ujme filmu The Division

autor: Tomáš Smutník
zdroj: http://www.variety.com

Předchozí článekRecenze: Třpytný dvůr-klenot svého žánru
Následující článekRecenze: Hrůzná vláda žen – dílo mistrného charakteru, řekl by Holmes

Komentuj

Vlož komentář
Vaše jméno

three + two =